Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Uderzył w rowerzystę

W czwartek 16 stycznia w Kałuszynie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Na ulicy 1 Maja osobowe auto uderzyło w mężczyznę, który poruszał się rowerem. Na miejscu pojawił się zespół ratowniczy, który udzielił poszkodowanemu cykliście pierwszej pomocy, a następnie zabrał go do szpitala.

Autor: (kpp)

Pożar z apelem

W Latowiczu miał miejsce pożar bel słomy. W powiecie mińskim to pierwsze zdarzenie tego typu w bieżącym roku, ale kolejne w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Tym razem spłonęło ok. 100 słomianych bel, które leżały na posesji przy ul. Lipowej. Zdarzenie miało miejsce w nocy 8 stycznia. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i 5 zastępów OSP. Na miejscu działała też policja. Obecny był także wójt gminy Latowicz.

Autor: (kpp)

Nowe przepisy

W grudniu weszły w życie przepisy dotyczące tzw. korytarza życia oraz jazdy na suwak. Obowiązek tworzenia korytarza życia dotyczy kierowców poruszających się drogami o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie. Zgodnie z przyjętą zasadą kierujący pojazdami, poruszający się lewym pasem będą musieli zjechać do lewej krawędzi pasa, a pozostali do prawej krawędzi.

Autor: (kpp)

Spalony garaż

W środę 8 stycznia w Wólce Pieczącej w gminie Stanisławów strażacy walczyli z pożarem garażu wolnostojącego. Ogień udało się opanować po ponad 2-godzinnej akcji, w której brali udział strażacy z Mińska Mazowieckiego, a także druhowie ze Stanisławowa, Dobrego i Rządzy oraz pogotowie energetyczne.

Autor: (kpp)

Kontrole na ferie

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów, podczas których sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Autor: (kpp)

Nerwy zdradziły

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Siennica, który miał przy sobie amfetaminę. Stało się to podczas rutynowego patrolu funkcjonariuszy zespołu wywiadowczego. W pewnej chwili zauważyli oni jadącą Mazdę. Policjanci mieli podejrzenia, że kierujący może mieć środki zabronione, więc zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowca zachowywał się wyjątkowo nerwowo, co jeszcze bardziej utwierdziło mundurowych w podejrzeniach. Po przeszukaniu odzieży 27-latka wszystko stało się jasne.

Autor: (kpp)

Zginęli na torach

W styczniu na terenie powiatu mińskiego miały miejsce dwa śmiertelne wypadki z udziałem pociągów i pieszych.

Autor: (kpp)

Skuterem na gazie

Policjanci z komisariatu w Sulejówku ujawnili nietrzeźwego kierowcę skutera. Miało to miejsce 3 stycznia w godzinach przedpołudniowych.

Autor: (kpp)

Egipski złodziejaszek

Policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do jednego z marketów w Stojadłach, gdzie pracownicy ochrony ujęli mężczyznę podejrzanego o kradzież kalkulatora. Na miejscu mundurowi potwierdzili fakt kradzieży. Sprawcą wykroczenia okazał się obywatel Egiptu, który został ukarany mandatem gotówkowym. Natomiast towar w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży.

Autor: (kpp)

Podwójny Peugeot

W Józefinie na ul. Czumy doszło do zderzenia dwóch samochodów. Około godz. 16.45 jadąca autem marki Peugeot mieszkanka Sulejówka z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Peugeot, który prowadziła mieszkanka gminy Dębe Wielkie.

Autor: (kpp)

Sulejówczanin bez prawa

W sobotę 11 stycznia policjanci z komisariatu w Sulejówku otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na ul. Jana III Sobieskiego.

Autor: (kpp)

Złodziejski duet

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej ze szkół podstawowych w gminie Mińsk Mazowiecki. Wcześniej otrzymali sygnał, aby pilnie udać się w rejon, gdzie zgłoszono włamanie.

Autor: (kpp)

Zginął w Budach

W poniedziałek 30 grudnia w Budach Wielgoleskich miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Około godz. 13.00 na DW-802 63-letni mężczyzna kierujący ciężarowym Iveco stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie lekarze podjęli walkę o ratowanie jego życia. Niestety, obrażenia okazały się zbyt poważne i mężczyzna zmarł po kilku godzinach.

Autor: (kpp)

Targowisko bez akcyzy

Działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją doprowadziły do zabezpieczenia ponad 17 tys. sztuk nielegalnych papierosów. W rejonie mińskiego targowiska zlokalizowali oni zaparkowany samochód typu van, a w nim wspomniany towar.

Autor: (kpp)

Wpadł na dworcu

Jeszcze przed końcem minionego roku w ręce policjantów wpadł nastolatek, który miał przy sobie marihuanę. Wcześniej funkcjonariusze z komisariatu w Mrozach podjęli interwencję wobec grupy osób, stojących wieczorem w rejonie dworca PKS w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Wyciek w Kałuszynie

W ostatnią środę grudnia około południa przy ul. Warszawskiej w Kałuszynie doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem propan-butan, który zasilał pobliski sklep.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [182]