Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Bunt do skutku

Mieszkańcy Michałowa wciąż protestują przeciwko budowie składowiska odpadów na terenie przyległej gminy Zielonka. Teren, na którym ma powstać, leży tuż przy granicy z gminą Halinów i 300 metrów od zabudowań. Kolejny raz wyszli na drogę w niedziele 15 marca br.

Autor: (jaz)

Hektary w ogniu

W okolicach miejscowości Długa Szlachecka w gminie Halinów miał miejsce pożar traw i nieużytków rolnych.

Autor: (kpp)

Halinów p-poż

W gminach powiatu mińskiego rozpoczęto coroczny ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej.

Autor: (jaz)

Latająca butelka

Na ulicy Bema w Halinowie pijany mężczyzna rzucił butelką po wódce w poruszający się samochód.

Autor: (kpp)

Ściekowe podchody

Nigdy nie jest przyjemnie mieszkać koło rowu odprowadzającego ścieki. A co dopiero koło rowu, w którym płyną cudze ścieki. Taką sytuację mają niestety mieszkańcy Wielgolasu Duchnowskiego, którzy co rusz muszą przyglądać się odpadom z oczyszczalni położonej na terenie gminy Dębe Wielkie.

Autor: (łk)

Wspólna akcja

Przy ul. Kochanowskiego w miejscowości Długa Kościelna miał miejsce pożar w parterowym, murowanym budynku pokrytym blachą zaadoptowanym na przedszkole.

Autor: (kpp)

Śmieci codzienne

W na posiedzeniach Rady Miejskiej w Halinowie zawsze jest wiele tematów do dyskusji, jednak ostatnio dominuje jeden - planowane składowisko odpadów. Na światło dzienne wypływają nowe fakty, a burmistrz robi, co może, aby do tej inwestycji nie doszło. Również radni oraz mieszkańcy gminy podczas sesji dali wyraz swemu zaniepokojeniu

Autor: (łk)

Paliwowi złodzieje

Policjantom z Halinowa udało się zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa z baków samochodów ciężarowych.

Autor: (kpp)

Prąd na lewo

Podczas kontroli przeprowadzonej przez policjantów i pracowników rejonu energetycznego, w jednym z domów przy ulicy Okrzei w Halinowie, ujawniono nielegalne przyłącze. Policjanci ustalają teraz straty, jakie mogła ponieść elektrownia i prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Autor: (kpp)

Schował w śmieciach

Funkcjonariuszom udało się odzyskać rower, który jakiś czas temu został skradziony sprzed Urzędu Miasta w Halinowie.

Autor: (kpp)

Sieciowy oszust

Jedna z mieszkanek gminy Halinów została oszukana przez internetowego sprzedawcę. Kupiła ona na portalu z ogłoszeniami laptopa. Po wpłaceniu pieniędzy na podane konto, nie otrzymała zamówionego towaru ani też zwrotu gotówki. Okoliczności tej transakcji zbadają teraz policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości w sieci.

Autor: (kpp)

Pijany w kolizji

Policjanci na miejscu wypadku samochodowego zatrzymali jednego z kierujących, który był pod wpływem alkoholu.

Autor: (kpp)

Mocne korzenie

Dokładnie w 152 rocznicę wybuchu powstania styczniowego władze Halinowa postanowiły upamiętnić wydarzenia i osoby związane z tym zrywem niepodległościowym. Nie tylko burmistrz Adam Ciszkowski wraz z przewodniczącym rady Marcinem Pietrusińskim oddali hołd bohaterom...

Autor: (łk)

Pienia z gwiazdą

W niedzielę w kościele Matki Odkupicielki w Wielgolesie Brzezińskim gościł Rafał Brzozowski, gwiazda programów Szansa na sukces, The Voice of Poland, Super STARcie czy Taniec z gwiazdami, który wykonał dla parafian najpiękniejsze polskie kolędy oraz swoje największe hity

Autor: Teresa Romaszuk

Zagrali charytatywnie

W Halinowie został rozegrany turniej piłki halowej, z którego dochody zostały przekazane na pomoc niepełnosprawnemu dziecku. Zawody zorganizowali radny powiatowy Piotr Wieczorek wraz z Łukaszem Świstakiem – organizatorem Ligi Miejskiej w Sulejówku.

Autor: (łk)

Feniksy ogniowe

W szkole podstawowej w halinowskim Chobocie z inicjatywy Adama Ludwiniaka doszło do reaktywacji jednostki OSP. Zebrani uchwalili jej statut oraz wybrali komitet założycielski, pierwszy zarząd i komisję rewizyjną. W zebraniu uczestniczył Jan Rogala, żołnierz Armii Krajowej i weteran wojenny, a przede wszystkim długoletni skarbnik dawnej chobockiej straży. To on przekazał Ludwiniakowi dokumentację poprzedniej OSP, bo nowa organizacja odziedzicza jej tradycje

Autor: Janko Fridayski

Zobacz więcej: [1]      «      13   |   14   |   15   |   16   |   17      »      [19]