Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Krew Siennicy

Gmina Siennica aktywnie wspiera polskie krwiodawstwo, gdyż jej mieszkańcy chętnie oddają krew. W najbliższym czasie będą mieli do tego kilka okazji, bo w przychodni zdrowia zaplanowano już kilka akcji poboru.

Autor: (jk)

Parada przebojów

Konkurs piosenki obcojęzycznej w Siennicy wszedł w dorosłość i obrodził niespodziankami. Nie dość, że na scenie stanęło pół setki wykonawców, to organizatorzy postarali się o urodzinowy tort i obfite nagrody. Do tego młodzi artyści popisali się nie tylko talentami wokalnymi, ale i znajomością niekoniecznie anglosaskich i frankońskich języków. To była istna...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Drogowe zatargi

W tłusty czwartek radni gminy Siennica postanowili rozprawić się z gminnym budżetem, który zwiastuje rok chudy. Planowane wydatki w wysokości ponad 24,7 mln złotych przewyższają dochody o blisko 2,3 mln, co trzeba będzie pokryć z pożyczek i wolnych środków. Na listę najważniejszych wydatków wpisały się gminne drogi i to ich budowa wzbudziła w radzie wiele emocji.

Autor: (jk)

Siennica wiary

W czwartek 21 lutego odbyła się czwarta z zaplanowanych stacji dekanalnych. Tym razem w Siennicy. Kościół parafialny wypełnił się wiernymi w różnych grupach wiekowych. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Kazimierz Romaniuk.

Autor: (jaz)

Chore przedszkole

Podczas lutowej sesji wójt Grzegorz Zieliński zaproponował radnym połączenie gminnego przedszkola i podstawówki w jeden organizm. Powód nietypowy, bowiem stworzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego miałoby być lekiem na chorą sytuację, która panuje w gminnej placówce. Zdaniem Zielińskiego obecni pracownicy nie mają odpowiedniego podejścia do dzieci, co sprawia, że rodzice wybierają dla swoich pociech placówki prywatne.

Autor: Justyna Kowalczyk

Maskarada w Akademii Smyka

Przedszkolaki z Akademii Smyka zakończyły karnawał bardzo hucznie. W poniedziałek 11 lutego w przedszkolu zjawili się zacni babcie i dziadkowie. Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek zaprezentowały humorystyczny program artystyczny, który zadedykowały swoim babciom i dziadkom.

Autor: (jaz)

Wsparli orkiestrę

W tegorocznym finale WOŚP w Siennicy uczestniczyli nie tylko sienniczanie. Do kwestowego sukcesu przyczynili się również uczniowie Zespołu Szkół w Wielgolesie pod opieką Marzanny Brauły i przy wsparciu dyrektorki Romy Piłatkowskiej. Swój udział mieli też uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennicy wraz z Marzanną Zgódką wspierani przez dyrektorkę Elżbietę Goździk.

Autor: (jk)

Siennicki orszak

Chociaż Siennica miastem nie jest to z dumą jej ulicami przemaszerował Orszak Trzech Króli prowadzony przez księdza proboszcza Marka Kasprzaka i wójta Grzegorza Zielińskiego (pełniącego rolę jednego z króli).

Autor: (jaz)

Ślepa ucieczka

Interwencja kierowców pozwoliła zatrzymać pijanego mężczyznę, który jeździł w okolicach Lasomina. Policjanci z drogówki pojechali na teren siennickiej gminy, by odnaleźć zgłoszonego, podejrzanego peugeota.

Autor: kpp

Dłużew życzeń

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Dłużewskiego w Dłużewie jest szkołą założoną i prowadzoną od 1998 roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły, które powstało dla ratowania małej szkoły zagrożonej likwidacją. Członkowie SPSz twierdzą, że utrzymanie szkoły w Dłużewie ma istotną rolę społeczną dla trzech wsi gminy Siennica - Dłużewa, Majdanu i Wólki Dłużewskiej. Chcą również szkołę promować, urządzając w niej imprezy przyciągające darczyńców. Ostatnio zaprosili nas na wspólne kolędowanie

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nowosielski kapitanem

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Siennica por. Zbigniewa Nowosielskiego uroczyście
mianowano na kapitana.

Autor: (jk)

Uparci na złoto

Gmina Siennica to jeden z niewielu powiatowych samorządów, który o demografię nie musi się martwić. Dzieci ciągle tu przybywa, a wszystko dzięki młodym mieszkańcom, biorącym przykład z rodziców i dziadków. Takim wzorem są właśnie pary ze złotym stażem małżeńskim, które były na tyle uparte, by nie tylko wytrwać ze sobą pół wieku, ale i wychować ponad pół setki potomków i niemal 3 razy tyle wnuków. W Mikołajki wójt odznaczył ich za to medalami

Autor: Justyna Kowalczyk

Trzeźwi w Siennicy

Funkcjonariusze z mińskiej drogówki zaangażowali się w działania prewencyjne, organizowane na terenie garnizonu stołecznego, których celem jest ograniczenie patologii drogowej, związanej z kierowaniem samochodami w stanie nietrzeźwości.

Autor:

Iskry poezji

Liryczny duch w murach siennickiego Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich tkwił już od dawna. Lecz dopiero teraz, tuż przed pierwszym śniegiem, uczniowie i nauczyciele go obudzili. Wszystko za sprawą Inspiracji Lirycznych, czyli przeglądu poezji śpiewanej. To pierwszy taki w gminie, a pod względem oprawy – jedyny taki w powiecie...

Autor: Justyna Kowalczyk

Bagno z puentą

Witam, dość długo zwlekałam z odpowiedzią, lecz szukałam słusznych słów...

Autor: Czytelniczka

Liryczna Siennica

Siennica zamiast na zimę zasypiać, budzi się i to lirycznie. Właśnie zaprasza na  przegląd poezji śpiewanej, czyli pierwsze siennickie inspiracje liryczne pod honorowym patronatem wójta gminy Siennica.

Autor: jaz

Zobacz więcej: [1]      «      21   |   22   |   23   |   24   |   25      »      [25]