Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Skuterem na gazie

Policjanci z komisariatu w Sulejówku ujawnili nietrzeźwego kierowcę skutera. Miało to miejsce 3 stycznia w godzinach przedpołudniowych.

Autor: (kpp)

Egipski złodziejaszek

Policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do jednego z marketów w Stojadłach, gdzie pracownicy ochrony ujęli mężczyznę podejrzanego o kradzież kalkulatora. Na miejscu mundurowi potwierdzili fakt kradzieży. Sprawcą wykroczenia okazał się obywatel Egiptu, który został ukarany mandatem gotówkowym. Natomiast towar w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży.

Autor: (kpp)

Podwójny Peugeot

W Józefinie na ul. Czumy doszło do zderzenia dwóch samochodów. Około godz. 16.45 jadąca autem marki Peugeot mieszkanka Sulejówka z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Peugeot, który prowadziła mieszkanka gminy Dębe Wielkie.

Autor: (kpp)

Sulejówczanin bez prawa

W sobotę 11 stycznia policjanci z komisariatu w Sulejówku otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na ul. Jana III Sobieskiego.

Autor: (kpp)

Górki biegaczy

Rekordowa liczba biegaczy spotkała się na linii startu podczas II Biegu Mikołaja w Górkach. Pomimo niesprzyjającej pogody, zapewnili oni gorącą atmosferę. Nie zabrakło mnóstwa uśmiechów i świetnej zabawy, ale również prawdziwej, sportowej rywalizacji…

Autor: (łk)

Złodziejski duet

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej ze szkół podstawowych w gminie Mińsk Mazowiecki. Wcześniej otrzymali sygnał, aby pilnie udać się w rejon, gdzie zgłoszono włamanie.

Autor: (kpp)

Zginął w Budach

W poniedziałek 30 grudnia w Budach Wielgoleskich miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Około godz. 13.00 na DW-802 63-letni mężczyzna kierujący ciężarowym Iveco stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie lekarze podjęli walkę o ratowanie jego życia. Niestety, obrażenia okazały się zbyt poważne i mężczyzna zmarł po kilku godzinach.

Autor: (kpp)

Targowisko bez akcyzy

Działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją doprowadziły do zabezpieczenia ponad 17 tys. sztuk nielegalnych papierosów. W rejonie mińskiego targowiska zlokalizowali oni zaparkowany samochód typu van, a w nim wspomniany towar.

Autor: (kpp)

Wpadł na dworcu

Jeszcze przed końcem minionego roku w ręce policjantów wpadł nastolatek, który miał przy sobie marihuanę. Wcześniej funkcjonariusze z komisariatu w Mrozach podjęli interwencję wobec grupy osób, stojących wieczorem w rejonie dworca PKS w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Wyciek w Kałuszynie

W ostatnią środę grudnia około południa przy ul. Warszawskiej w Kałuszynie doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem propan-butan, który zasilał pobliski sklep.

Autor: (kpp)

Pijane początki

Pierwszym kierowcą w powiecie mińskim, który został złapany na jeździe po pijanemu w 2020 roku, okazał się 49-letni mińszczanin. W Nowy Rok około godziny 1.30 na ul. Sosnkowskiego w Mińsku najechał on osobowym Volkswagenem na tył Chevroleta. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Autor: (kpp)

Zapobiegli wychłodzeniu

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie dotarli do mężczyzny, który przebywał w jednym z pustostanów w Wiśniewie i groziło mu wychłodzenie. Mundurowi w ramach własnych ustaleń dowiedzieli się, że 52-latek chce spędzić noc w drewnianej szopie. Kiedy dotarli na miejsce, zastali mężczyznę, który szykował się do snu. Policjanci szybko ustalili, że w Żebrówce mieszka jego rodzina, z którą się skontaktowali, a następnie zaproponowali transport. Mężczyzna zgodził się i został odwieziony do rodziny.

Autor: (kpp)

Pomogli w pociągu

Policjanci, którzy wracali pociągiem po służbie, pomogli jednemu z pasażerów. Chwilę po tym jak wstał, stracił równowagę i bezwładnie upadł tracąc na chwilę przytomność. Mundurowi od razu zareagowali. Zaczęli pomagać mężczyźnie, ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej i powiadomili kierownika pociągu. W rozmowie z operatorem pogotowia ustalono, że najlepszym miejscem na udzielenie pomocy będzie peron stacji PKP Mrozy.

Autor: (kpp)

Promilowy rekordzista

Okres świąteczny to czas wzmożonej pracy policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach. W okresie od 24 do 29 grudnia na drogach powiatu mińskiego mundurowi przeprowadzili niemal 600 kontroli drogowych. Ujawnili prawie 150 wykroczeń drogowych, za które w kilkudziesięciu przypadkach nałożyli mandaty karne.

Autor: (kpp)

Wysadzili bankomat

W Cegłowie miało miejsce zdarzenie jak z filmu gangsterskiego. Trzech mężczyzn nocą podjechało do bankomatu i przy pomocy materiałów wybuchowych spowodowali eksplozję bankomatu. Cała akcja okazała się jednak nieudana, bo po chwili na miejscu pojawili się policjanci i zatrzymali złodziei.

Autor: (kpp)

Ogień w Iłówcu

W piątek, 13 grudnia w Iłówcu doszło do pożaru budynku gospodarczego. Ogień pojawił się po północy i zagrażał także pobliskim zabudowaniom. Dzięki działaniom strażaków zawodowych i ochotników udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia, ale spłonął objęty pożarem budynek, a także samochód osobowy, który znajdował się w środku, oraz składowane w pobliżu drewno opałowe.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [171]