Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Smogowa policja

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. SMOG. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Autor: (kpp)

Marihuana w Hondzie

Funkcjonariusze zespołu wywiadowczego, pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie i w cywilnym ubraniu, nie ustają w ujawnianiu przestępczości narkotykowej. W sobotni wieczór na jednym z parkingów na terenie Mińska skontrolowali dwóch młodych mężczyzn siedzących w osobowej Hondzie.

Autor: (kpp)

Odbity wypadek

We wtorek 13 listopada na odcinku drogi Mrozy – Grodzisk miał miejsce nietypowy wypadek. Kierujący Škodą mieszkaniec gminy Mrozy uderzył w stojący na poboczu samochód Ford, który przejechał do przodu i potrącił pieszego – mieszkańca gminy Mrozy. Ponadto Skoda odbiła się i uderzyła w stojącego po przeciwnej stronie osobowego Peugeota.

Autor: (kpp)

Walczą z wyścigami

Policjanci mińskiej komendy od kilu tygodni prowadzą działania, których celem jest walka z nielegalnymi wyścigami samochodowymi. To wśród Polaków coraz modniejsza rozrywka, która może nieść ze sobą tragiczne konsekwencje, co pokazały niedawne przykłady z Jeleniej Góry i Słowacji.

 

Autor: (kpp)

Schwytany pod dachem

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Stanisławów, który od kilku tygodni ukrywał się przed policją. Mężczyzna miał do odsiedzenia karę 39 dni pozbawienia wolności w związku ze skazaniem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Pijany na holu

W poniedziałkowy wieczór 29 października policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców. Do zdarzenia doszło w Piasecznie, w gminie Cegłów, dokąd zostali wezwani funkcjonariusze w związku z uszkodzonym pojazdem leżącym w rowie. Na miejscu zastali ciągnik rolniczy, który holował uszkodzone auto.

Autor: (kpp)

Telefon z pociągu

Policjanci z komisariatu w Sulejówku prowadzą czynności procesowe w sprawie kradzieży telefonu Samsung Galaxy jednej z mieszkanek Sulejówka. Pokrzywdzona poinformowała policjantów, że podczas podróży pociągiem na trasie do Sulejówka nieznany sprawca ukradł z jej tylnej kieszeni telefon wraz z kartą abonenta. 

Autor: (kpp)

Odbierał paczki

Pod koniec września do jednej z mieszkanek Sulejówka zadzwonił mężczyzna z informacją, że jest policjantem, a jej córka miała wypadek i konieczne jest wpłacenie 50 tys. zł. 66-latka, nie domyślając się oszustwa, przekazała pieniądze młodemu człowiekowi, który pojawił się pod jej domem niedługo po rozmowie telefonicznej z rzekomym policjantem.

Autor: (kpp)

Nieletni skuter

Kilkanaście dni temu policjanci zostali poinformowani, że nieznany sprawca dokonał kradzieży skutera Peugeot, wyprowadzając go spod altany z jednej z posesji na terenie gminy Mińsk Mazowiecki. Monitoring wskazywał, że sprawcy byli osobami młodymi. W sprawę włączyli się funkcjonariusze z zespołu nieletnich.

Autor: (kpp)

Samoobrona w liceum

W ramach współpracy mińskiego komendanta powiatowego policji z dyrekcją zespołu szkół w Mrozach przeprowadzono zajęcia w zakresie technik samoobrony. To jedna z wielu inicjatyw, które mają propagować zawód policjanta, w szkole z profilem policyjnym.

Autor: (kpp)

Spłonęła w mieszkaniu

We wtorek 30 października w bloku położonym przy ul. Jana Kilińskiego w Dobrem doszło do pożaru. Ogień pojawił się na drugim piętrze wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu OSP pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował całe mieszkanie. 

Autor: (kpp)

Znicz z łosiem

Policyjna akcja Znicz towarzyszy świętu Wszystkich Świętych oraz Zaduszkom już od ponad dziesięciu lat. Również w powiecie mińskim mundurowi podejmują wytężoną pracę, w tym roku trwała ona pięć dni. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach, w rejonach cmentarzy oraz na głównych trasach komunikacyjnych powiatu mińskiego.

Autor: (kpp)

Cięciwa po alkoholu

W poniedziałek 29 października około 18:10 w Cięciwie w gminie Dębe Wielkie doszło do wypadku. Policjanci ujawnili, że kierujący osobowym Audi, 60-letni mieszkaniec gminy Dębe Wielkie, znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,6 promila alkoholu.

Autor: (kpp)

Zatoka kontroli

Wielu podróżujących DK50 zastanawiało się, w jakim celu powstała w Maliszewie zatoka przy tej trasie. Jak się okazuje, służyć ma ona mińskim policjantom, którzy do tej pory nie mieli dogodnego miejsca do przeprowadzenia kontroli na południowym odcinku DK50.

Autor: (kpp)

Włamywacze w BMW

W ręce policji wpadli dwaj sprawcy kilku włamań do domów. Zostali zatrzymani w Długiej Szlacheckiej, a podczas kontroli srebrnego BMW, którym się poruszali, znaleziono dużą ilość złotej i srebrnej biżuterii oraz elektronikę w postaci aparatu fotograficznego, tabletu i zegarka.

Autor: (kpp)

Numer z Roverem

Mińscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli czerwonego Range Rovera o wartości ok. 200 tys. złotych, który pochodzi z kradzieży. Pojazd znajdował się na posesji znajdującej się w rejonie działania komisariatu w Halinowie.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [131]