Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Rady na wyjazdy

Wielu mieszkańców naszego regionu wyjeżdża w ferie na wypoczynek w odległe rejony. Policja przypomina, na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem na ferie i w trakcie podróży. Należy skontrolować stan techniczny pojazdu – sprawdzić i uzupełnić poziom płynów eksploatacyjnych, ciśnienie w oponach i stan koła zapasowego, poprawność działania świateł zewnętrznych, spryskiwaczy, wycieraczek oraz sygnału dźwiękowego, upewnić się, że światła i szyby są czyste. 

Autor: (kpp)

Piesi zagrożeni

W ostatnią środę stycznia policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem było zwrócenie uwagi na sytuację pieszych i rowerzystów, którzy zaliczani są do grupy „niechronionych”.

Autor: (kpp)

Przestrzegali na lodzie

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” na akwenie Łazienki w Mińsku Mazowieckim zorganizowano pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym wzięło udział około 240 uczniów z mińskich szkół podstawowych. Strażacy z komendy powiatowej omówili zagrożenia związane z wypoczynkiem podczas ferii, zwracając szczególną uwagę na podejmowanie działań w przypadku załamania się lodu, wpadnięcia do wody oraz przestrzegali przed korzystaniem z tzw. dzikich lodowisk.

Autor: (kpp)

Amfa w beemce

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Kałuszyn, u którego podczas kontroli znaleźli amfetaminę. Nieumundurowani stróże prawa podjęli interwencję wobec podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy siedzieli w zaparkowanym na uboczu ulicy Warszawskiej BMW. 

Autor: (kpp)

Wypadki równoczesne

W środę 9 stycznia prawie równocześnie doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń na drogach powiatu mińskiego. Pierwszy miał miejsce około godziny 7:45 na ul. Bema w Halinowie. Kierujący Fordem Fusion, mieszkaniec gminy Halinów, na przejściu dla pieszych potrącił mieszkankę Halinowa, która w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala.

Autor: (kpp)

Bez pierwszeństwa

W sobotę na wyjeździe ze Stojadeł na DK-50 doszło do groźnego wypadku. Kierujący pojazdem marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w samochód KIA. W wyniku zdarzenia kierująca pojazdem KIA została przewieziona do mińskiego szpitala. Natomiast nieprzytomny pasażer drugiego z pojazdów został przetransportowany przez pogotowie lotnicze do szpitala w Warszawie.

Autor: (kpp)

Ostrzeżenia seniorów

Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń i upominków mundurowi podarowali seniorom wiedzę na temat przestępców, którzy wykorzystują ich zaufanie. Policjanci przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na wnuczka czy policjanta.

Autor: (kpp)

Złapała po służbie

Starszy sierżant Izabela Malinowska udowodniła, że policjantem jest się także po służbie. Funkcjonariuszka, która na co dzień pracuje w stanisławowskim komisariacie, w jednym z mińskich sklepów zauważyła poszukiwanego przez policję mężczyznę. 

Autor: (kpp)

Trzech pijanych z zakazem

Policja jednego dnia ujawniła aż trzech nietrzeźwych kierowców, którzy dodatkowo mieli sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Stało się to 12 stycznia, a pierwszy przypadek miał miejsce ok. godziny 1.35 w Grabinie, gdzie mężczyzna jadący Toyotą Avensis miał w organizmie 0,62 promila alkoholu…

Autor: (kpp)

Kolejna przemoc

62-letni mińszczanin usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Wcześniej został zatrzymany przez policję, która została wezwana na interwencję związaną z przemocą domową. Mundurowi ustalili, że od dłuższego czasu dochodziło tam do przemocy fizycznej i psychicznej.

Autor: (kpp)

Obrażał na komendzie

W ręce policji wpadł mężczyzna, który na murze mińskiej komendy wypisywał obrażające mundurowych hasła. Został zatrzymany w niedzielne przedpołudnie podczas próby naniesienia kolejnego już tekstu na elewację budynku. Został jednak zauważony przez policjantów, którzy nie pozwolili mu na ucieczkę w stronę ul. Kazikowskiego.

Autor: (kpp)

Zziębnięta pomoc

Mińscy policjanci uratowali 67-latka przed zamarznięciem. Stało się to podczas patrolu, gdy dzielnicowy Rafał Rutkowski wraz z drugim policjantem patrolowali ul. gen. Maczka. Zauważyli oddaloną o kilkadziesiąt metrów drewnianą chatę, w której wyraźnie ktoś mieszkał.

Autor: (kpp)

Zatruł się czadem

W sobotę 18 stycznia w Woźbinie w gminie Cegłów doszło do tragicznego zdarzenia. Przed 7.00 w przyczepie kempingowej stojącej w pobliżu budowy linii energetycznej znaleziono nieprzytomnego człowieka. Jak się później okazało, 20-letni mężczyzna doznał śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla, czyli czadem. Zmarły nadzorował teren budowy, a przyczepę ogrzewał gazem z butli.  

Autor: (kpp)

Kolizje wyłudzeń

Po ponad 2 latach intensywnego śledztwa dotyczącego powodowania lewych kolizji w celu wyłudzenia odszkodowania w stan oskarżenia postawiono 24 osoby z powiatów mińskiego i wołomińskiego. Cała sprawa zaczęła się od zawiadomienia jednej z firm ubezpieczeniowych, która zauważyła nieprawidłowości w dokumentacji dotyczącej ubiegania się o odszkodowania za kolizje.

Autor: (kpp)

Monitory dzielnicowego

Dobra znajomość potrzeb mieszkańców i liczne kontakty wśród lokalnych przedsiębiorców zaowocowały pozyskaniem przez dzielnicowego z gminy Siennica kilku monitorów komputerowych, które trafią do najbardziej potrzebujących rodzin. Młodszy aspirant Arkadiusz Wysocki poprzez swoje działanie wykazał, że dzielnicowy słusznie nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu i reaguje na rożnego rodzaju potrzeby.

Autor: (kpp)

Feryjne kontrole

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Mińska drogówka jak co roku będzie dokonywała kontroli zgłoszonych pojazdów, sprawdzając przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny autokarów.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [135]