Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

MDP ćwiczeń

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Sulejówek spotykają się co piątek. Tym razem mieli oni do wykonania kilka zadań. Najpierw zajęcia miała grupa młodsza, która, korzystając z troszkę cieplejszych dni, robiła pierwsze rozwinięcia na mokro.

Autor: (kpp)

Nie dla bałwanów

Policja zaprasza do udziału w konkursie fotograficzno- -plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Jego organizatorami są: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA oraz Fundacja PZU.

Autor: (kpp)

Zabezpieczyli kolarzy

Policjanci z komisariatu w Mrozach wraz z mińską drogówką zabezpieczali zimowy maraton kolarski MTB Northtec Zimą. Policjanci zadbali, aby uczestnicy organizowanych przez Cezarego Zamanę sportowych zmagań mogli w bezpieczny sposób rywalizować.

Autor: (kpp)

Potrącenia na pasach

W piątek 15 lutego doszło do potrącenia na pasach trzech nastolatków. Zdarzenie miało miejsce około godziny 12.50 na ul. Budowlanej w Mińsku. Poszkodowani 17-latkowie – mieszkańcy mińskiej gminy – z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do mińskiego szpitala, a później do placówki w Warszawie.

Autor: (kpp)

Łazienki ćwiczeń

W ramach doskonalenia zawodowego strażaków zorganizowano kolejne ćwiczenia lodowe na zbiorniku wodnym Łazienki w Mińsku. Wzięli w nim udział członkowie JRG mińskiej komendy oraz druhowie z jednostek OSP: Kałuszyn, Stojadła, Dębe Wielkie, Latowicz, Żaków, Długa Kościelna i Mrozy.

Autor: (kpp)

Wyszedł z DPS

Policja prowadzi poszukiwania zaginionego Czesława Mieczyńskiego. 81-letni mieszkaniec domu pomocy społecznej w Mieni 3 lutego wyszedł z ośrodka i udał się w nieznanym kierunku. Od tamtej chwili nie jest znane jego miejsce pobytu, nie nawiązał także kontaktu z rodziną.

Autor: (kpp)

Rowerzysta z wyrokiem

Policjanci ruchu drogowego w Siennicy zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Styl jego jazdy wyraźnie wskazywał na działanie alkoholu, a kontrola tylko to potwierdziła. 33-letni mieszkaniec gminy Siennica miał w organizmie niemal promil alkoholu.

Autor: (kpp)

Podejrzany słoik

Do komisariatu w Sulejówku zgłosiła się mieszkanka jednego z miast z powiatu mińskiego. Oświadczyła, że w pokoju małoletniego chłopaka znalazła słoik, w którym znajdowały się foliowe torebki z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku.

Autor: (kpp)

Halinów priorytetów

Dzielnicowi z komisariatu w Halinowie nakreślili najważniejsze kierunki swoich działań na najbliższe półrocze. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gmin Halinów i Dębe Wielkie oraz zwrócenie uwagi na zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Autor: (jaz)

Ferie w komisariacie

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie przyjęli u siebie uczestników zimowych półkolonii. Uczestników wycieczki, której organizatorem był stanisławowski GOK, przywitał zastępca komendanta Paweł Chłopik. Towarzyszyli mu dzielnicowy oraz funkcjonariusz pionu kryminalnego.

Autor: (kpp)

Zagrożenia seniorów

Policjanci z mińskiej komendy spotkali się z seniorami z Domu Dziennego Pobytu Caritas w Mińsku Mazowieckim. Podczas wizyty, w której wzięło udział 10 osób, poruszono kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Autor: (kpp)

Zderzenie ze szczęściem

O prawdziwym szczęściu może mówić 25-letni mieszkaniec Kołbieli, który wyszedł bez szwanku ze zderzenia z jadącym pociągiem. Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek, 29 stycznia na przejeździe kolejowym w Woli Sufczyńskiej w gminie Kołbiel. Mężczyzna, który kierował Renault Megane, zderzył się tam z pociągiem towarowym relacji Bielsk Podlaski – Zbąszynek. Na szczęście nie doznał on poważnych obrażeń i jeszcze przed przybyciem na miejsce służb sam opuścił pojazd.

Autor: (kpp)

Wyłudzili na policjanta

Przed kilkoma dniami w Sulejówku doszło do dwóch oszustw, w których sprawcy wykorzystali metodę „na policjanta” i wyłudzili pieniądze od starszych osób. W pierwszym zdarzeniu sprawca zadzwonił z informacją o wypadku drogowym córki pokrzywdzonej i żądał wypłaty 22 tys. zł. Całe szczęście seniorka skontaktowała się z rodziną i do przekazania pieniędzy nie doszło.

Autor: (kpp)

Wjechał z zakazem

Policjanci z komisariatu w Sulejówku zatrzymali 42-letniego mieszkańca Długiej Szlacheckiej, który jest podejrzany o kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem Opel Vectra. Mężczyzna wjechał w ogrodzenie posesji, mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Autor: (kpp)

Używki z kontroli

Policyjni wywiadowcy po raz kolejny zabezpieczyli amfetaminę. Niedozwolone środki znaleźli przy 21-letnim mieszkańcu Mińska Mazowieckiego, podczas legitymowania go na jednej z ulic miasta. 

Autor: (kpp)

Rozbijał się po Zamieniu

W ostatnim dniu stycznia policjanci zatrzymali mężczyznę, który po pijaku spowodował dwie kolizje na drodze. 62-letni mińszczanin, kierując Volkswagenem Golfem, najpierw na DK-50 w Zamieniu uderzył w ciężarówkę i uciekł, ale po chwili znowu spowodował kolizję – tym razem wjechał w bramę jeden z posesji w tej samej miejscowości.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [135]