Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Z Grodziska na komendę

Grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Grodzisku odwiedziła mińską komendę w ramach przedmiotu szkolnego – Nauka o bezpieczeństwie. Młodzież zapoznała się ze strukturą komendy oraz charakterem zadań, które podejmują policjanci podczas służby.

Autor: (kpp)

Wyreguluj światła

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Po zmroku bardzo ważnym zadaniem przednich świateł pojazdów jest oświetlanie drogi oraz wszelkich przeszkód. Prawidłowe działanie świateł, a także ich prawidłowe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Autor: (kpp)

Wybuchowy żartowniś

34-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego odpowie przed sądem za podanie fałszywej informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wszystko zaczęło się od telefonicznego zgłoszenia z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które odebrał dyżurny mińskiej komendy.

Autor: (kpp)

Narkotykowe zegary

Latem w Sulejówku miało miejsce włamanie do jednego z domów, z którego sprawcy ukradli elektronikę, drewniane zegary oraz obrazy. Wartość powstałych strat pokrzywdzony ocenił na kwotę ok. 25 tys. złotych. Teraz sprawa znalazła wreszcie finał. 

Autor: (kpp)

Kałuszyn z procentem

Policjanci wydziału ruchu drogowego podczas kontroli samochodu Nissan w Marysinie w dniu 18 listopada ujawnili, że kierujący tym pojazdem mieszkaniec Kałuszyna znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu we krwi. 

Autor: (kpp)

Najechał bez ostrożności

Na ul. gen. Józefa Bema w Sulejówku doszło do potrącenia rowerzystki. W wyniku wypadku doznała ona urazu barku. Wstępne informacje w tej sprawie wskazują, że kierująca osobową Škodą nie zachowała należytej ostrożności i, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, potrąciła kierującą rowerem 41-letnią mieszkankę Sulejówka.

Autor: (kpp)

Grafika nie dotarła

Policjanci mińskiej komendy wyjaśniają sprawę oszustwa, do jakiego doszło na początku listopada. Mieszkanka Mińska Mazowieckiego poinformowała, iż na jednym z portali aukcyjnych kupiła kartę graficzną do komputera za 2 tys. zł. 

Autor: (kpp)

Podwójny promil

Policjanci mińskiej komendy, podczas kontroli drogowej pojazdu Renault Megane, ujawnili, że kierujący tym pojazdem mieszkaniec powiatu mińskiego znajduje się pod działaniem alkoholu. 

Autor: (kpp)

Widoki bezpieczne

Trwa akcja mińskiej drogówki pod nazwą Widoczny – Bezpieczny. Zmierza ona do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W tym celu przez kilka najbliższych tygodni policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę będą skupiali na ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez osoby piesze lub na ich szkodę.

Autor: (kpp)

Traktorzysta z kłopotami

39-letni mieszkaniec gminy Latowicz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. W czwartek 22 listopada ok. godz. 17:30 został on namierzony przez policyjny patrol w Chyżynach. Mundurowi zauważyli tam traktor Ursus, który nie miał oświetlenia.

Autor: (kpp)

Dachował po alkoholu

W Cegłowie na ul. Willowej doszło do dachowania samochodu. Jak się okazało, kierujący Oplem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, najprawdopodobniej w wyniku nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Quad na słupie

W Skrudzie w gminie Mrozy doszło do wypadku z udziałem pojazdu typu quad. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem, mieszkaniec powiatu mińskiego, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup energetyczny.

Autor: (kpp)

Potrącony w wózku

Na parkingu przy centrum handlowym w Stojadłach doszło do potrącenia pieszego. Kierujący Volkswagenem mieszkaniec gminy Dębe Wielkie uderzył w prowadzony przez pieszego wózek, w którym przebywał dwuletni chłopczyk.

Autor: (kpp)

Troje zaginionych

Mińska policja prowadzi poszukiwania trojga mieszkańców powiatu mińskiego, którzy zaginęli w ostatnim czasie. Mundurowi proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu tych osób.

Autor: (kpp)

Dwudniowa Anakonda

Mińscy policjanci brali udział w ogólnopolskich ćwiczeniach organizowanych przez siły zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej – Anakonda – 18. Celem było sprawdzenie zdolności sił zbrojnych i układu pozamilitarnego do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. Przedsięwzięcie podzielono na dwa epizody – Renegade – 18/II i LIVEX.

Autor: (kpp)

Maluchy na przejściu

Dzielnicowy Janusz Chmielowski przeprowadził prelekcję dla grupy przedszkolaków ze szkoły podstawowej w Grodzisku. Tematem było bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły. Podczas spotkania omówiono podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz zasady właściwego poruszania się po drodze.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [131]