Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Ogień na Przemysłowej

Nad ranem 27 lutego miał miejsce pożar w budynku położonym przy ul. Przemysłowej w Mińsku Mazowieckim. W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie biurowe wraz z wyposażeniem, szatnia oraz część przykrycia dachu obiektu. Ogień został opanowany przez dwa zastępy PSP przy wsparciu jednostek OSP ze Starej Niedziałki i Stojadeł.

Autor: (kpp)

Mendel szkolonych

Zakończyło się kolejne szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Druhowie z jednostek OSP: Pogorzel, Rządza, Sinołęka, Stojadła, Pustelnik, Czarna, Starogród, Sulejówek, Cisie, Długa Kościelna, Nowe Groszki, Kiczki, Wielgolas, Mlęcin i Dobre przygotowywali się do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych i gaśniczych, w tym do samodzielnego wykonywania założonych czynności w ramach zastępu.

Autor: (kpp)

Pogorzel poszkodowanych

W środę, 26 lutego na DW-802 w Nowej Pogorzeli zderzyły się dwa samochody. Wypadek, w którym poszkodowane zostały trzy osoby, miał miejsce po godz. 6.00. Uczestnicy zdarzenia zostali zabrani do szpitala. W czasie działań służb, wśród których były jednostki OSP i PSP, ruch na drodze był wstrzymany, a policja wyznaczyła objazdy.

Autor: (kpp)

Wity zadymione

W Witach w gminie Kałuszyn doszło do pożaru piwnicy w domu jednorodzinnym. Zdarzenie miało miejsce w ostatnim dniu lutego około godz. 19.00. W momencie powstania pożaru w budynku znajdowały się cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Przybyli na miejsce strażacy musieli działać w aparatach powietrznych ze względu na duże zadymienie w pomieszczeniu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP z Mińska oraz druhów z Kałuszyna.

Autor: (kpp)

Czwartkowa prędkość

We czwartek 27 lutego policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. Prędkość. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka wypadków przez egzekwowanie przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci zwracali jednak uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Autor: (kpp)

Wybuch w Choszczach

W Choszczach w gminie Mrozy doszło do wybuchu butli z gazem w budynku mieszkalnym. Zdarzenie miało miejsce wieczorem 1 marca.

Autor: (kpp)

Ferie na drogach

W czasie ferii mazowieccy policjanci intensywnie pracowali na drogach, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Przez dwa feryjne tygodnie liczba wypadków drogowych na Mazowszu była większa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Autor: (kpp)

Zmiana numerów

Od poniedziałku 24 lutego zmieniły się numery telefonów do komend policji w całym kraju. Aby dodzwonić się do jednostki policji, zamiast numeru kierunkowego, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA – 47. Ze względu na skalę przedsięwzięcia obecnie trwa 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle funkcjonują dotychczas używane numery lokalne.

Autor: (kpp)

Alarm w aplikacji

MSWiA uruchomiło aplikację mobilną Alarm112. Umożliwia ona w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

Autor: (kpp)

Wietrzne szkody

W miniony weekend wiał silny wiatr, który sprawił, że druhowie z całego powiatu mińskiego mieli pełne ręce roboty.

Autor: (kpp)

Przewodniczący z radiowozem

Komendant mińskiej KPP wziął udział w konwencie przewodniczących rad gmin powiatu mińskiego. Głównymi tematami spotkania, które miało miejsce w urzędzie gminy w Dobrem, były stan bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współpraca samorządów lokalnych z policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Autor: (kpp)

Kolizja na Okuniewskiej

W Sulejówku na ul. Okuniewskiej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce 19 lutego około godz. 16.30 na odcinku niedawno zmodernizowanej drogi.

Autor: (kpp)

Ciopan wypadkowy

W sobotę, 22 lutego w Ciopanie, w gminie Stanisławów, około godz. 8.30 doszło do wypadku drogowego. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe.

Autor: (kpp)

Nazbierał sobie

Policjanci z Mińska zatrzymali mężczyznę kierującego autem w stanie nietrzeźwości. Zdarzenie miało miejsce nocą 19 lutego w rejonie stacji PKP. Sposób jazdy kierującego osobowym Audi wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy. Czujni patrolowcy zatrzymali pojazd do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 40-latek spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila w organizmie kierującego.

Autor: (kpp)

Zjadła z półki

Zjedzenie produktów w sklepie to też wykroczenie. Przekonała się o tym 35-letnia mieszkanka powiatu mińskiego, która w trakcie zakupów w jednym z marketów na terenie Mińska Mazowieckiego zjadła migdały ze sklepowej półki.

Autor: (kpp)

Amfa z nerwami

W minionym tygodniu mińscy wywiadowcy w trakcie patrolu ul. Wyszyńskiego w Mińsku Mazowieckim ujawnili dwóch mężczyzn w pojeździe, z których jeden z nich miał przy sobie narkotyki.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [229]