19°C
5°C
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/
22.01.2023
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/ 22 stycznia 2023
• Szmal za stal• Na Boże Narodzenie i 2025 rok• Sieje nadzieje• Łasy na trasy• Wiekowa odnowa• Mierzy w rycerzy
KUP SUBSKRYPCJĘ
Rodzice przyszłych gimnazjalistów w Dobrem interweniowali na sesji Rady Gminy. Nie zgodzili się na 30 osobowe klasy. Władze gminy ustąpiły mieszkańcom i zmieniły projekt – teraz pracę traci jeden nauczyciel.
W sobotę 23 maja z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika zorganizowano Festyn Rodzinny.
Spotkanie z Rafałem Podrazą odbyło się dzień po premierze książki o Januszu Kondratowiczu Wieczór nad rzeką zdarzeń. Autor wyjaśniał w jakich okolicznościach powstawały największe polskie przeboje Tyle słońca w całym mieście czy Kwiaty we włosach.
Wolontariusze EVS z Fundacji EBU już po raz kolejny pojawili się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas warsztatów Patrycja z Niemiec opowiadała jak wyglądają tradycje weselne w jej ojczyźnie.
Wojewoda zarzucił radzie Jakubowa braki w programie zapobiegania bezdomności zwierząt oraz opieki nad bezdomnymi zwierzętami.
Będzie chodnik w Jędrzejowie Nowym. Gmina Jakubów przeznacza na ten cel 116 500 zł. Tyle samo dołoży powiat, ale tylko po zatwierdzeniu tej uchwały przez gminę władze starostwa mogą ogłosić przetarg na wykonanie zadania – wyjaśniała skarbnik Jolanta Wąsowska.
Na koniec maja swoją gwiazdę w mińskiej alei gwiazd literatury odsłonił pisarz i scenarzysta filmowy Janusz Głowacki.
Ostatnie dni maja sprzyjały nie tylko wypoczynkowi, ale też organizacji imprez. Przyciągały gwiazdy i słoneczna pogoda… W piątek 22 maja miiński pałac usłyszał XI Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Wesołe Nutki.
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka przedszkolna Czwórka zorganizowała happening dla najmłodszych. Dzieci z przedszkoli w Mińsku Mazowieckim rozpoczęły uroczystości od zbiórki obok fontanny przy ulicy Konstytucji 3 Maja, a następnie przeszły do Urzędu Miasta, by wraz w władzami udać się do parku przy pałacu.
Niedziela, 31 maja to kolejny miński dzień rodziny, a jednocześnie trzeci piknik Mleczne Skrzaty. Pod mińskim pałacem czekały na młodszych mińszczan takie atrakcje jak spektakl To już lato, co ty na to?, zabawa w familiadę, a także Kartonowa Eko wioska i zawody w galicyjskiej wiosce.
W niedzielę 24 maja, przy ulicy Budowlanej po raz 14 mińscy architekci krajobrazu zorganizowali święto kwiatów.
Radni Jakubowa zatwierdzili uchwałę przekazującą dofinansowanie dla nowego komisariatu policji w Stanisławowie. Na sesję przybył zastępca komendanta KPP Zbigniew Pucelak, który zachęcał radę do podjęcia uchwały w sprawie dofinansowania wyposażenia nowej placówki policji w Stanisławowie.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Dariuszem Kortko, współautorem biografii profesora Religi. - Jego największym sukcesem było nie przeszczepienie serca, ale pozostawienie po sobie swoich uczniów, najlepszych kardiochirurgów w Polsce – stwierdził podczas spotkania biograf Religi.
Jak wynika z danych komendy policji w Dobrem, na terenie gminy Jakubów przeprowadzono 42 interwencje przejawów przemocy w rodzinie.
Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński był gościem mińszczan, którym pokazał niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego.– Ta książka jest kulminacją moich dotychczasowych prac. Pokazuje kim jest prezydent, jakimi ludźmi się otacza i jak działają Wojskowe Służby Informacyjne.
Wygląda na to, że kierowcy w końcu doczekają się poprawy sytuacji z parkingami w mieście. Jeszcze w tym roku powinna przybyć co najmniej ponad setka miejsc postojowych