Halinów świąteczny

Święto Miasta i Gminy Halinów to już impreza z tradycjami. Jej organizatorzy przyzwyczaili nas już do licznych atrakcji i niespodzianek, które czekają na przybywających. Także w tym roku nie mogło być inaczej, a największą atrakcją nie był – jak się spodziewano – koncert Lady Pank, ale wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, który wraz z małżonką rozdawał uczestnikom święta polskie flagi...

Dudowy i flagowy

W poprzednich edycjach halinowskiego święta pogoda często psuła szyki organizatorom. W tym roku aura była wręcz idealna do plenerowych imprez, więc nic nie mogło przeszkodzić w korzystaniu z licznych atrakcji, które czekały na licznie przybyłych. Jak zwykle przemaszerowali barwnym korowodem spod kościoła pw. św. Anny w Długiej Kościelnej, gdzie odprawiono Mszę św., na pobliski obiekt sportowy.

Strażacka orkiestra jeszcze wygrywała ostatnie dźwięki, gdy burmistrz Adam Ciszkowski zapowiedział wyjątkowych gości. Jak się okazało, wizytę w Długiej Kościelnej zapowiedziała para prezydencka, która po kilkunastu minutach pojawiła się wśród zebranych. W otoczeniu kamer i dziennikarzy przez długi czas rozdawała chętnym flagi i pozowała do wspólnych zdjęć. Niestety, oczekiwanego wystąpienia ze sceny nie było, a końcowym akcentem wizyty okazało spontaniczne odśpiewanie przez lokalnych samorządowców parze prezydenckiej Sto lat...

Podczas gdy chętni wymieniali jeszcze uściski dłoni z prezydentem, na scenie już zaczęło się prawdziwe świętowanie. Przewodnikami po muzycznych atrakcjach środowego popołudnia byli prowadzący – Ilona Rojewska-Błocka i Arek Braxton, którzy na początek zaprosili lokalnych artystów.

W gminie Halinów nie brakuje utalentowanych dzieci i uzdolnionej młodzieży, więc zarówno grupowe jak i solowe występy wokalne i teatralne spotkały się z życzliwym przyjęciem coraz liczniej gromadzącej się publiczności. Pośród zaproszonych zespołów pierwsza zaprezentowała się Grupa z O.O., która rozgrzała zebranych bluesowymi i rockowymi coverami, po niej kilkoma muzycznymi standardami uraczyła kapela The Stars. Gwiazdą wieczoru był oczywiście zespół Lady Pank, który przyciągnął prawdziwe tłumy, grając swoje największe hity. Zmianę muzycznego klimatu przyniósł koncert disco-polowego Defisu, po którym wystrzelono sztuczne ognie, kończąc halinowskie świętowanie.

Halinowskie święto to także okazja do wyróżnienia przyjaciół gminy i miasta. W tym roku specjalne podziękowania burmistrz i radni skierowali do wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego, który swoimi działaniami wspiera nie tylko samorząd, ale także OSP w Długiej Kościelnej. To jednak nie był koniec wyróżnień. Kolejne trafiły na ręce reprezentantów lokalnych organizacji, m.in. halinowskich kół seniorów.

Zabawa trwała do późna. Nie brakowało chętnych, którzy korzystali z bogatej oferty gastronomicznej, zdominowanej przez dania z grilla. Najmłodsi bawili się na karuzelach i dmuchańcach, a starsi chłodzili się w cieniu parasoli i namiotów, czekając na kolejne sceniczne występy.

Numer: 19 (1075) 2018 Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *