Powiat mińskiPowiat miński policyjny

Mińska Mazowieckiego komenda powiatowa policji już pod nowym kierownictwem wyznaczyła sobie priorytetowe zadania do wykonania w najbliższym czasie. Szczególnie przydatnym narzędziem w ocenie potrzeb była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy oznaczają różnego rodzaju niebezpieczne miejsca...

Alko-sploty

Powiat miński policyjny / Alko-sploty

Półroczne plany działań priorytetowych realizowane są przez dzielnicowych. Zbierają oni uwagi od mieszkańców o największych uciążliwościach związanych z bezpieczeństwem i starają się im zaradzić. Często rozwiązaniem się spotkania profilaktyczne, w czasie których mundurowi napominają, uświadamiają oraz zbierają potrzebne informacje.

W Mińsku Mazowieckim jest kilka uciążliwości, o których najczęściej mówią mieszkańcy. Chodzi przede wszystkim o spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, zakłócanie spokoju, śmiecenie i wandalizm. Oprócz tego mińszczanie liczą, że policją zwróci uwagę na włamania do mieszkań i piwnic, nocne wyścigi samochodowe i zażywanie niedozwolonych środków odurzających.

W mińskiej gminie policja nadal będzie sprawdzać i uświadamiać w kwestii umieszczania numerów posesji. Oprócz tego przyjrzy się okolicy sklepów w Brzózem i Stojadłach, gdzie dochodzi do łamania przepisów. W Siennicy specjalnej kontroli podlegać będzie natomiast skwer im. Jana Pawła II.

Komisariatowi w Stanisławowie podlegają też gminy w Dobrem i Jakubowie. Najczęściej powtarzanym problemem jest tam spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. W Stanisławowie takim miejscem jest park gminnym, zaś w Dobrem tereny przysklepowe. Ponadto dobrzanie żalą się, że mieszkańcy nowo wybudowanych domów nie znakują ich w odpowiedni sposób. Z kolei w Jakubowie chcą ograniczenia zjawiska wałęsających się psów, a także ściślejszej kontroli tego, czy czworonogi są szczepione.

Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych to także problem, na który zwracali uwagę mieszkańcy gmin: Mrozy, Kałuszyn, Cegłów i Latowicz. W Kałuszynie łączy się to także z zakłócaniem spokoju w rejonie zalewu Karczunek oraz ul. Kilińskiego. Podobnie jest w Mrozach – w parku miejskim przy ul. Graniczej, w Cegłowie przy parkingach i dworcu PKP oraz w Wielgolesie przy stacji paliw.

Trochę innymi obawami dzielili się z policją mieszkańcy gmin Halinów i Dębe Wielkie. Tam dominują kwestie związane z ruchem drogowym. Mundurowi powinni przyjrzeć się osobom pieszym, które przechodzą przez tory w niedozwolonych miejscach – zwłaszcza w rejonie w stacji PKP i ul. Bema w Halinowie. Natomiast na trasie Długa Szlachecka – Okuniew rowerzyści notorycznie łamią przepisy, a piesi nie noszą odblasków poza terenem zabudowanym. Zresztą tak samo jak w Kątach Goździejewskich II. W Dębem Wielkim powraca natomiast wspomniany wcześniej problem alkoholowy, a także wandalizm na stacji PKP.

Również Sulejówek nie jest wolny od najpowszechniejszych wykroczeń. W rejonie sklepu i kompleksu leśnego na terenie Osiedla Idzikowskiego nielegalnie spożywany jest alkohol. Plagą są też kradzieże. Z aut stojących na parkingu przy ul. Staszica znikają tablice rejestracyjne, a z dworca PKP złodzieje zabierają rowery.

Spotkania z mieszkańcami to dobry pomysł, ale nie zawsze wystarczający. Wymienione wyżej problemy powtarzają się od lat, a widoków na ich trwałe rozwiązanie chyba nie ma.

Numer: 49 (1053) 2017   Autor: Łukasz Kuć





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *