Dębe WielkieDębe Wielkie kulturalne

Z pierwszym dniem 2017 roku swoją działalność rozpoczął Gminny Ośrodek Kultury w Dębem Wielkim Wielkim. Przygotowanie kompleksowej oferty kulturalnej trwało do końca lutego, a efektem tych działań był dzień otwarty w GOK, podczas którego wszyscy mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej oraz zapisać na konkretne zajęcia

Sekcyjnie rozkręceni

Dębski GOK zaczyna swoje funkcjonowanie z przytupem. Dyrektor Anna Piotrkowicz chce jak najszerzej zaktywizować lokalną społeczność i sprawić by mieszkańcy gminy znaleźli miejsce do rozwijania wszelakich pasji. Zorganizowany w pierwszą niedzielę marca dzień otwarty był okazją nie tylko do zaprezentowania sekcji GOK, ale także do osobistego kontaktu oraz podzielenia się pomysłami i uwagami.
W sali OSP stanęły stoiska, przy których instruktorzy udzielali informacji oraz prowadzili zapisy. Pomieszczenie szybko się zapełniło, pokazując tym samym, że mieszkańcy Dębego Wielkiego i okolic chcą uczestniczyć w lokalnym życiu kulturalnym. Mieli z czego wybierać, bo przygotowana przez GOK oferta jest bardzo bogata. Wszyscy znajdą w niej coś dla siebie – od najmłodszych po seniorów.

Najszerszą perspektywę na rozwój swoich pasji i umiejętności GOK przygotował dla dzieci i młodzieży. Maluchy będą mogły brać udział w zajęciach gordonowskich, dzięki którym można rozwijać wrażliwość na muzykę już u niemowląt od 3 miesiąca życia. Jednak także starsze dzieci będą mogły się umuzykalnić, a nawet wspólnie pośpiewać przy dźwiękach pianina. Aktywny Brzdąc to warsztaty przeznaczone dla dzieci i ich opiekunów. Nie zabraknie też zajęć dotyczących innych rodzajów sztuki, języków obcych, psychologii, a nawet robotyki czy powstawania filmów animowanych.

Każdy, bez względu na wiek, może zapisać się do koła teatralnego oraz muzycznego. Dyrektor Piotrkowicz ma nadzieję, że te warsztaty staną się zaczynem, z którego powstaną lokalne zespoły, a ich umiejętności będzie można podziwiać podczas nie tylko lokalnych imprez. Ciekawie prezentuje się też sekcja pod nazwą PrzeTWÓRNIA, której ideą jest nadawanie drugiego życia zużytym czy zniszczonym przedmiotom – być może w całkiem niekonwencjonalny sposób. Dla każdego przeznaczone są także zajęcia fotograficzne oraz zumba.

Kiedy rozpoczną się pierwsze warsztaty? – Jeśli tylko zbierze się odpowiednio duża grupa, zajęcia ruszą natychmiast – mówiła dyrektor Piotrkowicz. Jednak GOK nie ma jeszcze siedziby z prawdziwego zdarzenia i prędko nie będzie jej mieć, bo na razie gmina poszukuje odpowiedniej działki, na której postawi budynek. Dlatego wykorzystują salę w dębskiej remizie, klub Dziupla przy urzędzie gminy, a przy  cieplejszej aurze w grę wejdzie też plener.

To na razie początek, bo pomysłów na przyszłość jest jeszcze bardzo dużo. Mieszkańcy sami zgłaszają się do GOK, chcąc poprowadzić cykliczne lub jednorazowe zajęcia. Powołanie ośrodka kultury już przyniosło pewną zmianę, a działa on dopiero dwa miesiące...

Numer: 10 (1014) 2017   Autor: Łukasz Kuć





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *