DobreDobre sesyjne

Budynek komisariatu policji w Stanisławowie jest już na ukończeniu. Całkowity koszt jego wybudowania to ponad 3 miliony złotych, ale, jak zapewnia komendant powiatowy, nowa siedziba będzie najnowocześniejszym tego typu miejscem nie tylko w powiecie mińskim, ale też w okolicy. Okazuje się jednak, że ciągle brakuje pieniędzy na wyposażenie. W celu ich pozyskania władze mińskiej policji wybrały się do Dobrego

Cena porządku

Dobre sesyjne / Cena porządku

Wcześniej jednak uzyskali deklaracje o wsparciu finansowym od wójtów gmin Stanisławów i Jakubów, czyli tych, które znajdą się w rewirze stanisławowskiego komisariatu. Pierwsza z wymienionych przeznaczy 100 tys., druga zaś 30 tys. złotych. Wypada więc, żeby także Dobre dorzuciło coś od siebie. Jak się okazuje, nie będzie to jednak takie proste.
Przewodniczący Szymański miał do komendanta kilka pytań. Przede wszystkim o oczekiwaną kwotę, która - wyjaśniał pytany - ma wynieść tak jak w przypadku Jakubowa 30 tys. zł. Nie jest to mała suma, ale też nie bardzo duża, ale trudno jest w budżecie wygospodarować jakiekolwiek dodatkowe środki. W Stanisławowie ujęto wsparcie dla policji w planach budżetu, ale w Dobrem o niczym takim nie myślano.
Na twarzach policjantów pojawiło się zdziwienie. Komendant Dydek stwierdził, że gmina zadeklarowała przecież 25 tys. zł. Przewodniczący odpowiedział, że rada gminy takich informacji nie posiada. Całą sytuację starał się wyjaśnić komendant komisariatu w Dobrem kom. Reda. Przypomniał on o rozmowach prowadzonych w tej sprawie już od roku. Od tego czasu zmienił się jednak nie tylko wójt i rada, ale też komendant powiatowy. Stróżom prawa nie pozostało więc nic innego, jak tylko zwyczajnie poprosić o to wsparcie.
Żaden z radnych, ani wójt Gałązka nie byli temu przeciwni. -Umów należy dotrzymywać, na tym polega ciągłość władzy - przekonywał przekonanych wójt. Nie w tym jednak rzecz. Skąd takie pieniądze nagle wziąć? Wezwana na posiedzenie skarbnik oznajmiła, że ona nie widzi na razie możliwości wygospodarowania tych pieniędzy. Być może po pierwszym półroczu będzie można powiedzieć coś więcej. Pojawił się też pomysł, aby wypłacać w ratach.
Czasu jednak też nie jest za wiele. Otwarcie komisariatu w Stanisławowie planowane jest na dzień Święta Policji, czyli 24 lipca. Można oczywiście otworzyć nowoczesny budynek i wstawić tam stare meble i sprzęt, ale mija się to kompletnie z celem, którym jest komfort pracy policjantów, a co za tym idzie lepsza jej wydajność. Żeby urządzić pełne otwarcie niezbędne są więc fundusze z Dobrego. Przewodniczący rady za namową wójta postanowił zorganizować nieformalne głosowanie, czy wójt wraz ze skarbnik mają zacząć szukać wspomnianych 30 tys. zł w budżecie. Wszyscy byli za, więc teraz nie powinni narzekać, że jakaś inna inwestycja nie została zrealizowana.
Wsparcie samorządów dla policji w naszym powiecie jest praktykowane z sukcesami. Także w Dobrem nikt się od tego nie uchyla.

Numer: 16 (915) 2015   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *