Dębe WielkieDębska Gala Sportu 2022

To była już dziesiąta edycja unikatowego wydarzenia w skali powiatu mińskiego, czyli Dębskiej Gali Sportu. W jej trakcie uhonorowano nie tylko najbardziej wyróżniających się sportowców minionego roku, ale także trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, działaczy czy wreszcie sponsorów lokalnego sportu. Wydarzenie miało oprawę godną emocji, które towarzyszą nam na wszelkich obiektach sportowych…

Wzięci atleci

W prowadzących galę po raz kolejny wcielili się Sebastian Gańko i Piotr Nowak, którym konferansjerka weszła już w krew. Witali oni zebranych gości, wśród których nie brakowało polityków szczebla centralnego i lokalnego, przedstawicieli gminnych instytucji oraz oczywiście ludzi sportu – nie tylko tego dębskiego.
Jak mówił wójt Krzysztof Kalinowski, aktywność fizyczna powinna być bliska każdemu. I nie chodzi tutaj o uprawianie jakiejś konkretnej dyscypliny, ale na przykład górskie wycieczki czy rowerowe przejażdżki. Dlatego gala sportu jest wydarzeniem łączącym wszystkich mieszkańców gminy. Dyrektor GOSiR Rafał Wtulich jak zwykle przedstawił sportową działalność w gminie. Nie ustała ona nawet podczas pandemii, co poświadczała multimedialna prezentacja oraz filmowy reportaż.

Gala laureatów rozpoczęła się od uhonorowania uczniów z klas I-VI. I tak najlepszą drużyną wybrano wicemistrzynie powiatu w piłkę ręczną z dębskiej podstawówki. Natomiast czołowym sportowcem w tej kategorii został Miłosz Kokot – złoty medalista w skoku w dal podczas zawodów w Gliniance.
W grupie uczniów klas VII-VIII drużynową statuetkę uzyskali chłopcy z SP Dębe Wielkie, którzy m.in. zajęli I miejsca w turniejach piłkarskich w Cygance i Dębem. Indywidualna nagroda trafiła natomiast do Kacpra Jackiewicza – jednego z czołowych graczy tej ekipy.

W kategorii open dzieci do 14 roku życia nominowano 10 osób. Wśród dziewcząt zwyciężyła uprawiająca jeździectwo Kornelia Naumiuk, za nią znalazła się piłkarka Julia Błaszczak, a trzecią nagrodę zdobyła Zuzanna Szymaniak z Akademii Sztuk Walki. Również ASW reprezentuje Mateusz Siporski – zdobywca pierwszego miejsca wśród chłopców. Drugi Jakub Szwaczkiewicz gra natomiast w tenisa stołowego, a trzeci Miłosz Szymaniak trenuje sporty walki.

Tytuł najlepszej drużyny młodzieżowej zgarnął GLUKS Płomień Dębe Wielkie, który w poprzednim sezonie wywalczył awans do ligi wojewódzkiej.
Nominowanych młodzieżowców do nagród indywidualnych było sześcioro. Pierwszą nagrodę wśród dziewcząt uzyskała Roksana Naumiuk, która specjalizuje się w woltyżerce. Podobnie jak Alicja Mikita – zdobywczyni trzeciej lokaty. Przedzieliła je natomiast grapplerka Sylwia Welc. Kolarz Jakub Soszka był pierwszy wśród chłopców, a pozostałe dwie lokaty trafiły do adeptów ASW Sebastiana Gańki i Igora Więsika.

Zwycięska drużyna w grupie open senior mogła być tylko jedna. Chodzi oczywiście o Płomień Dębe Wielkie, który dokonał historycznego wyczynu i awansował w zeszłym sezonie do IV ligi. Nic więc dziwnego, że nagrodę dla najlepszego trenera otrzymał Piotr Kardas – ojciec tego sukcesu.
Czołowymi sportowcami w tej grupie kapituła wybrała biegaczkę Izabelę Wiercioch i specjalizującego się w taekwon-do Patryka Leszkę. Pozostałe miejsca należały do Bożeny Wiercioch i Eweliny Kaski-Łobodowskiej oraz Wojciecha Wociala i Tomasza Kowalskiego.

Na tym wręczanie nagród jednak się nie skończyło. Statuetkę za wspieranie dębskiego sportu otrzymał też Mirosław Krusiewicz, tytułem sportowca pokonującego bariery uhonorowano Tomasza Wójcika, Studium Języków Obcych przyznało wyróżnienia dla sportowców uzdolnionych językowo, zaś najlepszym nauczycielem wychowania fizycznego została Agata Mika-Orłowska z dębskiej szkoły.

Oprócz podziwiania laureatów na gości czekały też inne atrakcje. Organizatorzy przygotowali bowiem kilka prelekcji na temat znaczenia aktywnego trybu życia, psychologii sportu czy legalnego dopingu, czyli właściwego odżywiania. Natomiast Dawid Krzyżowski dał pokaz freestyle football, czyli sztuczek i trików z piłką. Była to więc gala nie tylko z nazwy.

Numer: 21/22 (1284/1285) 2022   Autor: Łukasz Kuć

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *