Powiat mińskiStudniówka Mechanika 2020

Tym razem nie w szkolnych murach, ale w sali balowej w Woli Duckiej uczniowie mińskiego Mechanika świętowali w symboliczne 100 dni do matury. Młodzież z pięciu klas technikum polonezowym krokiem weszła w okres, który doprowadzi ją do dorosłości…

Poszli w dorosłość

Studniówka Mechanika 2020 / Poszli w dorosłość

W tym roku uczniowie Mechanika i ich rodzice zdecydowali się porzucić wieloletnią tradycję balów studniówkowych w murach szkoły. Zamiast tego wybrali zabawę w Pałacu Wola Ducka, który okazał się doskonałym wyborem, choć nieoczywistym dla maturzystów ze szkoły w Mińsku Mazowieckim.
Ten wieczór należał do młodzieży, więc to ona witała przybyłych. W szczególności rodziców i nauczycieli, a wśród nich dyrektora Tomasza Płochockiego oraz wychowawców: Martę Dąbrowską, Jolantę Kucińską, Marka Szczurowskiego, Piotra Olkowicza i Mariusza Krogula. Także Joannę Wójtowicz i Klaudię Górską, które przygotowały choreografię poloneza oraz Elżbietę Marzec, której pomoc przy organizacji balu była nieodzowna.

Dyrektor Płochocki przyznał, że widział wiele studniówek, ale te w Mechaniku zawsze są najwspanialsze. Kto przeżył jedną z nich, ten musi przyznać rację. Ten wyjątkowy wieczór to także pierwszy krok w dorosłe życie. Następnym będzie matura, a później wybór dalszej drogi życiowej. Również przedstawiciele wychowawców – Jolanta Kucińska i Marek Szczurowski – podkreślali, że studniówka to pierwszy dorosły bal w życiu. Niech się jednak nie przerażają, lecz z podniesionym czołem idą przed siebie i realizują swoje marzenia. Czego życzyła im także przewodnicząca rady rodziców Katarzyna Grabarczyk.

I wreszcie padły oczekiwane słowa – poloneza czas zacząć. Jako pierwsza ruszyła klasa IV Tee, która tak jak wszystkie pozostałe wybrała jako podkład muzyczny melodię z Pana Tadeusza autorstwa Wojciecha Kilara. W pierwszej parze szła wychowawczyni Marta Dąbrowska z dyrektorem Tomaszem Płochockim. Po nich na parkiecie zaprezentowała się klasa IV Tp z wicedyrektor Agnieszką Pają i wychowawcą Piotrem Olkowiczem. Klasę IV Tc prowadzili natomiast wychowawczyni Jolanta Kucińska z wicedyrektorem Januszem Zduńczykiem. Na koniec zaprezentowali się uczniowie klas IV Ti oraz IV Tmm, których wiedli Barbara Korgul z wychowawcą Mariuszem Korgulem oraz Joanna Wójtowicz z wychowawcą Markiem Szczurowskim.

Kiedy zakończyła się oficjalna część balu, młodzież mogła zacząć beztroską zabawę. Trwała do późna i – jak przewidywał dyrektor Płochocki – była wyjątkowa. Nawet poza murami szkoły, bo przecież liczą się nie ściany, a ludzie, którzy w nich przebywają.

Numer: 6 (1166) 2020   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *