Dębe WielkieDębe pasowane

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim już do czwartku mogą z dumą nazywać się uczniami i korzystać z pełni praw i obowiązków w ramach szkolnej społeczności. Wszystko dzięki złożonemu ślubowaniu oraz pasowaniu…

Znaki pierwszaków

Dębe pasowane / Znaki pierwszaków

Sala sportowa dębskiej szkoły jak zwykle pękała w szwach przy okazji takiej uroczystości. Rodzice i dziadkowie nie mogli przecież odmówić sobie obejrzenia swoich pociech w tak podniosłych chwilach. Jak mówiła dyrektor Eleni Filipiuk-Adamos, moment ślubowania i pasowania zapamiętuje się na całe życie. A na pewno stanowi on wydarzenie ogromnej wagi dla maluchów, które wkraczają w szkolne życie.

Na razie wkroczyli na salę krokiem polonezowym i usiedli w ławkach. Na przyjęcie do szkolnej społeczności trzeba przecież zasłużyć, więc program artystyczny, który trzy klasy pierwszaków przygotowały razem z wychowawczyniami, musiał prezentować się wszechstronnie. I taki też był. Przepytywane przez wróżki maluchy opowiadały o sobie, o tym co już umieją, a czego jeszcze się nauczą. Jak należy zachowywać się w szkole, ale też w domu i w drodze do niego. Co warto jeść, a czego unikać. Żaden z pierwszaków nie pozostał bez głosu. Aż wreszcie wybrzmiało, iż są gotowi do długo wyczekiwanego pasowania.
Wszyscy z wyciągniętymi dłońmi powtarzali rotę ślubowania. Później zaś dyrektor Eleni Filipiuk-Adamos za pomocą wielkiego ołówka zamieniała niedawnych przedszkolaków w pełnoprawnych pierwszoklasistów. Następnie przechodzili przez symboliczną bramkę, za którą czekały prezenty i nowe szkolne życie, pełne radości, ale też trudów.

To nie był koniec emocji. Do dębskiej szkoły zawitali bowiem goście z magicznej krainy, którzy opowiedzieli maluchom bajkę z mottem, że wszystko zaczyna się od tego pierwszego małego kroku. Po nim zaś przychodzą kolejne. Kolorowi goście, którzy przyjechali z mińskiego Studium Języków Obcych, złożyli także na ręce dyrektor talon na zakup pomocy naukowych dla pierwszaków.
Nie zabrakło też słodkości od wójta Krzysztofa Kalinowskiego. Wykorzystał on czwartkową uroczystość także do uhonorowania nagrodą wójta wybranych nauczycieli. Były wśród nich Joanna Gańko i Agnieszka Wojda, a także dyrektor Eleni Filipiuk-Adamos, która zarządza szkołą dopiero od września, ale już ma na koncie wiele ciekawych inicjatyw oraz pomysłów.

Numer: 43 (1151) 2019   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *