DobreDobre inwestycyjne

Gmina Dobre w ostatnich latach rozwija się na wielu kierunkach. Obok priorytetowych zadań drogowych, wodociągowych i kanalizacyjnych nie brakuje inwestycji związanych z oświatą, kulturą, sprawami społecznymi oraz sportem. Mieszkańcy gminy niedawno cieszyli się więc z remontu szkoły, nowej siedziby muzeum Laszczki, samorządowego żłobka, a teraz z nowo otwartego kompleksu boisk sportowych…

Kolej na sport

Dobre inwestycyjne / Kolej na sport

Było tu ściernisko, a teraz mamy piękne boisko. Tak w skrócie wójt Tadeusz Gałązka podsumował inwestycję, którą udało się wykonać w ciągu dwóch lat. Jej żywot jest jednak dłuższy, ponieważ potrzeba powstania kompleksu boisk sportowych w Dobrem była dostrzegana już od dawna. Ani Nojszewianka  Dobre, która gra obecnie w siedleckiej klasie B, ani UKS Dobre, którego młodzi piłkarze odnoszą sukcesy nawet za granicą, nie miały odpowiednich  warunków do trenowania. – Przez ten czas korzystaliśmy z uprzejmości innych gmin, co było dla mnie upokarzające i męczące – dodawał dobrzański włodarz.
– W 2014 roku, kiedy zostałem wójtem, postanowiłem z radą gminy wybudować wreszcie boisko wielofunkcyjne i trawiaste dla naszej młodzieży – mówił  Gałązka. W dyskusjach nad wybraniem miejsca pod inwestycję ścierały się różne koncepcje, ale ostatecznie zadecydowała bliskość szkoły. To była najważniejsza przesłanka.
Na początku 2018 roku podpisano umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie inwestycji. W jej ramach wykonano boisko piłkarskie o wymiarach 55x95 m o nawierzchni z trawy naturalnej wraz z piłkochwytami i trybunami, a także boisko wielofunkcyjne o wymiarach 30x44 m o sztucznej  nawierzchni z polami do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Oprócz tego powstało boisko do siatkówki plażowej, 3-torowa poliuretanowa bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Cały kompleks zyskał też oświetlenie. Inwestycja kosztowała 1 351  219,79 zł, z czego wsparcie ministra sportu i turystyki wyniosło 633 tys. zł.

Uroczyste otwarcie przyciągnęło wielu gości. Wśród nich w okresie przedwyborczym nie mogło zabraknąć obecnych i aspirujących parlamentarzystów. Na  ręce wójta Gałązki i nowego dyrektora dobrzańskiej szkoły Grzegorza Michalczyka złożyli oni gratulacje oraz sportowe podarki.  Przed i po oficjalnej części na boisku toczyła się rywalizacja. Na początek w pokazowym meczu zagrali młodzi gracze UKS Dobre, potem zaś – również pokazowo – zaprezentowali się piłkarze Nojszewianki Dobre. Mieli oni zagrać mecz ligowy, ale ich rywal zrezygnował z gry, więc musieli zadowolić się zmaganiami w swoim gronie.
Wójt Gałązka i radni nie chcą poprzestać na kompleksie boisk w Dobrem. Następny wniosek do MSiT na dofinansowanie został już złożony. Dotyczy on  inwestycji przy szkole w Dropiu, dla której wykonano już kosztorys i dokumentację. Jeśli się uda, także tam młodzież i mieszkańcy zyskają dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej.

Numer: 40 (1148) 2019   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *