Dębe WielkieDębe świąteczne

Dwudniowe święto gminy Dębe Wielkie to nie tylko moc muzycznych uniesień, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To także przepełniony atrakcjami piknik, który kusił wszystkie zmysły i zachęcał do spróbowania, jak smakuje Dębska Kultura…

Brawury kultury

Dębe świąteczne / Brawury kultury

Sobotnia zabawa zakończyła się tuż przed północą. Licznie zebranym mieszkańcom  i gościom zaserwowano taneczną muzykę, która spotkała się z życzliwym przyjęciem. Śpiewała Magda Bereda, Szymon Chodyniecki, zespoły NOWATOR, LOKA oraz Arek Braxton. Kiedy zapadł zmrok, wszyscy mogli podziwiać urokliwy teatr ognia.

Niedziela przyciągała różnorodnością atrakcji. Na scenie zaprezentowali się podopieczni tanecznych, wokalnych i teatralnych sekcji GOK. Przy stoiskach czekały przysmaki, gry terenowe, warsztaty, a nawet dawni Słowianie. Dębski ZGK częstował wodą, a druhowie rozstawili swoje wozy  strażackie. Maluchy bawiły się na dmuchańcach i karuzelach.
Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy ogród przydomowy w dębskiej gminie. Zgłosiło się bardzo wielu uczestników, ale komisja zdecydowała, że  główna nagroda powędruje do Elżbiety i Bogusława Boberów z Aleksandrówki.

Po raz kolejny do Dębego zawitał Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Jak zwykle przyciągnął całe tłumy słuchaczy i zachwycił patriotycznymi szlagierami w dopracowanej do perfekcji aranżacji. Momentami było więc podniośle i wesoło, a muzycy umiejętnie Smakołyków nie brakowało Dmuchańce zostały na zewnątrz zmieniali nastroje.
Po wojskowych artystach wystąpił zespół LEŚNE LICHO, a później THE STARS. W międzyczasie Marek Piskalski poprowadził karaoke, a kiedy amatorskie śpiewanie dobiegło końca, rozpoczęła się zabawa pod chmurką, która trwała do późna i została podsumowana pokazem sztucznych ogni.

Numer: 28/29 (1136/1137) 2019   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *