Powiat mińskiPowiat konkursowy

Już po raz kolejny pod auspicjami stowarzyszenia Koniczynka pędzlem, słowem i światłem odmalowano ziemię mińską. W ostatnim dniu maja uczestnicy integracyjnego konkursu plastycznego i gawędy z cyklu „O czym szumią mazowieckie wierzby?” zebrali się w bibliotece pedagogicznej, by zaprezentować swoje talenty…

Gadki 20-latki

Powiat konkursowy / Gadki 20-latki

Tematem konkursu było w tym roku 20-lecie powiatu mińskiego. Do tego jubileuszu nawiązywało też logo tegorocznej edycji gawędziarskich i  plastycznych zmagań, na którym widnieje praca wykonana przez ucznia ZSS w Ignacowie Wiktora Biernackiego. Uczestnicy konkursu – uczniowie szkół w powiecie mińskim – mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną albo zaprezentować opowieść nawiązującą do wyznaczonego tematu. Było więc o urokach powiatu mińskiego, jego zabytkach, przyrodzie i ciekawych miejscach. Wcześniej jednak na powitanie zagrała mińska Kapela Małego Stasia.

W konkursie gawędy wzięło udział 14 uczestników. Ich występy oceniało jury w składzie: Stanisława Gujska, Anna Popławska, Jerzy Łazewski i Klaudia  Janczak. Miało ono nieco mniej pracy niż w poprzednich latach, gdy zgłaszało się ponad 20 gawędziarzy, ale ustalenie zwycięzców nadal przysparzało o ból głowy. Zwłaszcza że większość występujących miała w zanadrzu zajmujące historie, które potrafiła opowiedzieć z charyzmą i szczyptą humoru.
W najmłodszej kategorii zwyciężyła Nikola Zając z SP w Zamieniu, która opowiedziała o wycieczce rowerowej i supermocach. Drugą lokatę zajął Filip Młot z tej samej szkoły, a trzecie miejsce zdobyła Matylda Modelewska z GOK w Dobrem.
Wśród uczniów z klas IV-VI wybór jury padł na Piotra Nowaka z SP w Dębem Wielkim. Oceniających urzekła sportowo- turystyczna opowieść o wyprawie do stolicy. Dębską szkołę reprezentowała również Zuzanna Cisz – zdobywczyni drugiego miejsca, natomiast Aleksandra Rudnickaz SP w Jakubowie   dostała dyplom za zajęcie trzeciego miejsca.
Jury miało twardy orzech do zgryzienia z występami uczniów z klas VII-VIII i szkół specjalnych. Ostatecznie zdecydowano przyznać dwa pierwsze miejsca, które zdobyły reprezentantki GOK w Dobrem: Zuzanna Bodecka i Wiktoria Orzechowska. Obie zachwalały uroki dobrzańskiej ziemi, nie zapominając o jej największej dumie – Konstantym Laszczce. Dwie drugie lokaty należały do Julii Leszczyńskiej z ZSS w Ignacowie i Wojciecha Nowak z SP w Dębem Wielkim, zaś trzecie miejsce zdobył Patryk Bakuła z ZSS w Ignacowie.

Nagrodzono też twórców prac plastycznych, których wpłynęło aż 130. Małgorzata Laskowska, która w tym roku zasiadła w jury konkursu, postanowiła  uhonorować jak największą liczbę uczestników. Wybrano też najlepsze prace w poszczególnych kategoriach, które można było podziwiać na wystawie w  bibliotece pedagogicznej. Autorami zwycięskich dzieł okazali się: Aleks Rokicki, Amelia Sołowiej, Dominika Zwierz i Maja Spychała oraz Elżbieta Gałązka i Agnieszka Duszczyk.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć występu Jerzego Łazewskiego z warszawskiej Akademii Teatralnej. Tym razem do Mińska przywiózł on ze sobą  dwójkę studentów, którzy razem ze swoim profesorem zaprezentowali kilka znanych wierszy dziecięcych w iście teatralnym ujęciu.

Numer: 24/25 (1132/1133) 2019   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *