Dębe WielkieDębe sportowych mistrzów

Dębska Gala Sportu to wydarzenie unikatowe nie tylko w skali powiatu mińskiego. Inne samorządy nie kwapią się, by pójść śladami dębskiej gminy – nawet jeśli nagradzają swoich sportowców, to nie robią tego z takim splendorem jak w Dębem…  

W gali medali

Dębe sportowych mistrzów / W gali medali

Dębska Gala Sportu z roku na rok nabiera coraz bardziej uroczystego charakteru. Tegoroczna edycja przypominała już Galę Mistrzów Sportu – zamiast na ustawionych rzędami krzesełkach goście zasiedli przy elegancko zastawionych stołach, a wręczanie nagród odbywało się na specjalnie przygotowanej scenie.

Zebranych przywitali prowadzący – Wiktoria Filipiak i Sebastian Gańko. Zaraz oddali głos gospodarzom – wójtowi Krzysztofowi Kalinowskiemu i dyrektorowi GOSiR Rafałowi Wtulichowi. Wspólnym mianownikiem ich wystąpień było przypomnienie o tym, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sport – zwłaszcza młodego człowieka, który poprzez rywalizację i walkę z własnymi słabościami kształtuje swój charakter.

Nagradzanie zaczęli od najmłodszych. Najlepszym sportowcem z klas 1-6 wybrano Piotra Redę ze szkoły w Rudzie. Zdobył on złoty medal w międzypowiatowych igrzyskach w biegach przełajowych. Druga nagroda trafiła do siatkarki Małgorzaty Kwasiborskiej, zaś trzecia do Adriana Banacha – piłkarskiego bramkarza.

W kategorii drużyn z klas 1-6 szkół podstawowych było sześć nominacji. Zwyciężyli chłopcy z SP w Cygance, którzy w zeszłym roku wywalczyli wicemistrzostwo powiatu w tenisie stołowym. Wicemistrzami międzygminnych rozgrywek byli też zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – piłkarze ręczni i siat- karze ze szkoły w Dębem.

Wśród starszych uczniów zwyciężyła Karolina Wawer – mistrzyni regionu w skoku wzwyż. Za nią znalazł się Mateusz Piotrkowicz – mistrz powiatu w siatkówce, a trzecią nagrodę otrzymał Jan Proczek – wicemistrz powiatu w piłce ręcznej.

Statuetkę dla najlepszej drużyny z klas 7-8 i oddziałów gimnazjalnych zgarnęli chłopcy ze szkoły w Dębem, którzy są mistrzami powiatu w siatkówkę. Brązowe medalistki mistrzostw powiatu w koszykówkę z Dębego uzyskały drugą nagrodę, a trzecia należała do uczniów z Cyganki, którzy wygrali gminny turniej piłkarski.

Kotegorię open podzielono według wieku. I tak najlepszym sportowcem do 14 lat została Roksana Naumiuk – wicemistrzyni Europy w taekwon- do, druga była Kornelia Naumiuk – mistrzyni Polski w tej samej dyscyplinie, zaś trzecia – Aleksandra Piotrkowicz to mistrzyni Polski w walkach.

Nagrodę dla najlepszej drużyny młodzieżowców otrzymała grupa taneczna „Quatro” Flash Dance, zaś indywidualnie najwyższy laur zdobył Norbert Świerczyński – najszybszy biegacz dębskiej gminy. Mistrzyni Europy w taekwon-do Katarzyna Mazurowska była druga, a podium zamknął kolarz Jakub Soszka.

Najlepszym sportowcem wśród seniorów został Dawid Matwiej z Akademii Sztuk Walki, który jest mistrzem Europy w taekwon-do w testach siły. Najszybsza biegaczka dębskiej gminy Mariola Paprocka zajęła drugie miejsce, a trzecie należało do Katarzyny Steczek – brązowej medalistki mistrzostw Polski w taekwon-do.

Statuetka dla najlepszej drużyny seniorskiej powędrowała do grupy Love Dance Zumba, która w Kulturomaniaku 2018 zdobyła wyróżnienie.

Za każdym sportowcem stoi jego trener, a wcześniej także nauczyciel w-f. Dlatego kapituła w tym roku postanowiła nagrodzić wuefistę Marcina Sokołowskiego ze szkoły w Cygance oraz trenera zumby Sebastiana Książka, którzy potrafią zaszczepić w innych chęć do uprawiania sportu.

Podczas dębskiej gali sportowcy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy. Bogaty w występy wokalne, taneczne i sportowe program nadał wydarzeniu niezwykłej doniosłości. O czymś takim sportowcy z innych gmin powiatu mińskiego mogą na razie tylko pomarzyć.

Numer: 8 (1116) 2019   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *