Powiat mińskiPowiat policyjny

Coroczna odprawa w komendzie powiatowej policji tym razem miała miejsce bez udziału naszej kamery. Kierownictwo komendy w obecności samorządowców przedstawiło efekty swojej pracy za ubiegły rok. Jak się okazuje, mundurowi po raz kolejny mogą się pochwalić statystyką…  

Tyki statystyki

Powiat policyjny / Tyki statystyki

Uroczysta odprawa miała miejsce w ostatni wtorek stycznia. Na zaproszenie komendanta powiatowego Sławomira Rogowskiego w mińskiej komendzie pojawili się: zastępca komendanta stołecznego Włodzimierz Pietroń, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, starosta Antoni J. Tarczyński, a także burmistrzowie i wójtowie powiatu mińskiego. Nie zabrakło też dowódców służb mundurowych i przedstawicieli innych organów ściśle współpracujących z policją. W gronie zaproszonych gości byli też oczywiście policjanci i pracownicy policji, których wyniki trudnej służby były prezentowane.

Komendant Rogowski przywitał zaproszonych gości. Omówił także wyniki pracy policjantów pionu kryminalnego i prewencyjnego oraz dział logistyczno-kadrowy. Zwrócił uwagę na duże zainteresowanie policjantów z ościennych jednostek do pełnienia dalszej służby w mińskiej komendzie. Pomimo faktu, że w 2018 roku szeregi mińskiej policji opuściło 13 funkcjonariuszy, to zasób kadrowy się powiększył, ponieważ z innych jednostek pozyskano aż 22 policjantów.

Dzięki dobrej współpracy wszystkich pionów komendy osiągnięto wynik wykrywalności przestępczości ogólnej na poziomie 74,6%. Dało to drugie miejsce w Garnizonie Warszawskim pośród komend powiatowych i rejonowych. Bezsprzecznym liderem mińscy policjanci zostali natomiast z kategorii wykrywalności kradzieży samochodów. Wynikiem 29,2% poprawili o 5,6% zeszłoroczny rezultat.

Komendant zwrócił uwagę na determinację policjantów przy realizacji zadań w zakresie wartości mienia zabezpieczonego od podejrzanych na poczet przyszłych kar oraz naprawienie szkody. W tej kategorii odnotowano znaczący wzrost – z 1,3 mln zł w 2017 roku do 3,2 mln zł w 2018 roku. Efektywność w tym zakresie wyróżniona została na odprawie rocznej w Komendzie Głównej Policji jako jeden z najlepszych wzrostów w Polsce.

Na uznanie zasłużyły również sprawy realizowane przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Wśród sukcesów znalazło się m.in. zlikwidowanie magazynu, w którym handlowano podrobioną odzieżą, co mogło przynieść firmom straty rzędu 3,5 mln zł, a także ustalenie i zabezpieczenia ponad 1000 sztuk perfum, kilkadziesiąt sztuk odzieży oraz galanterii z podrobionymi znakami towarowymi o rynkowej wartości ponad miliona złotych.

Nie obyło się bez podziękowań skierowanych do przybyłych gości za dotychczasową współpracę i wsparcie. Dzięki niemu poprawiły się warunki pracy mińskich policjantów. Swoje podziękowanie dla mińskich stróżów prawa przekazał starosta Antoni J. Tarczyński. Natomiast zastępca szefa garnizonu stołecznego Włodzimierz Pietroń wyraził uznanie dla uzyskanych wyników. Nakreślił także plany inwestycyjne komendy stołecznej policji na rozpoczęty rok. Zaznaczyć należy, że trwają intensywne prace przy budowie komisariatu w Mrozach oraz nowej siedziby komendy powiatowej w Mińsku.

PS. Dziękujemy kadrze KPP w Mińsku za niezaproszenie nas na odprawę…

Numer: 6 (1114) 2019   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *