SiennicaSiennica pożegnań

Gminę Siennica w najbliższym czasie czekają zmiany. Wójt Grzegorz Zieliński po 16 latach rządów oddaje władzę, ale ma przynajmniej satysfakcję, że zastąpi go kandydat, którego poparł. Październikowa sesja rady gminy była więc prze-pełniona podsumowaniami i podziękowaniami...

Piątej nie będzie

Siennica pożegnań / Piątej nie będzie

Grzegorz Zieliński pełni swój urząd od 2002 roku, czyli od wyborów, w których wprowadzono bezpośrednie głosowanie na wójta. Wtedy zdobył ponad 65% głosów i pokonał Franciszka Witka, cztery lata później w wyborczym starciu z Zenonem Jurkowskim uzyskał aż 71-procentowe poparcie. W 2010 roku Zieliński był jednak bliski utraty władzy, bo z Radosławem Legatem wygrał 53procentowym wynikiem. No i cztery lata temu, gdy jego kontrkandydatem był Robert Jackowski. Wtedy siennicki wójt zdobył ponad 57% głosów.

– Mam nadzieję, że będę zapamiętany jako osoba aktywna, która zrealizowała wiele ciekawych pomysłów – mówił Grzegorz Zieliński. Za jedną z najważniejszych inwestycji, którą pozostawia po sobie, uważa zwodociągowanie gminy. – To był postęp cywilizacyjny, który poskutkował, że w każdym miejscu gminy Siennica można inwestować – podkreślał.

– Zostawiam gminę z bardzo dużą ilością projektów drogowych i innych, które wystarczy tylko zrealizować. Głównym zadaniem mojego następcy będzie pozyskiwanie środków finansowych dla gminy – kończył.

Nie obyło się bez podziękowań dla radnych i sołtysów, których słodkim symbolem był tort z herbem gminy. Podzieleni nim samorządowcy odśpiewali wójtowi Sto lat…

O odchodzący włodarz siennickiej gminy próbował jeszcze agitować przedwyborczo. Nie do końca skutecznie, bo sam przegrał walkę wyborczą o mandat radnego powiatowego, ale na stanowisku wójta zastąpi go osoba, którą poparł.

W pożegnalny i sumujący ton wpisał się także wicewójt Tomasz Gójski. Jak podkreślał, Siennica jest szczególnie bliską mu gminą. Przewodniczący Jurkowski przypomniał natomiast, że zastępca wójta zasłynął przede wszystkim jako pomysłodawca i nadzorca wielu nowatorskich projektów inwestycyjnych, które wykonywała gmina.

To nie koniec pożegnań, bo radni w trakcie sesji przyjęli również uchwałę o odwołaniu skarbnika gminy. Od lat pełni tę funkcję Danuta Zwierz, która od grudnia zdecydowała się przejść na emeryturę. Będzie to więc kolejna znacząca zmiana w urzędzie.

Nowy wójt Stanisław Duszczyk zna realia pracy w urzędzie gminy, więc powinien bez większych trudności wdrożyć się do nowej pracy. Równie ważne będzie też ułożenie dobrej współpracy z radą gminy, w której silną pozycję posiada przewodniczący Zenon Jurkowski.

Numer: 46 (1102) 2018   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *