StanisławówStanisławów sportowo-pożarniczy

Strażackie zawody OSP gminy Stanisławów z powodu deszczowej pogody rozegrano w skróconej formie. Zabrakło sztafety, więc o wszystkim zadecydowały ćwiczenia bojowe, w których – pomimo niesprzyjających warunków – druhom udało się uzyskać bardzo dobre rezultaty

Komplet Pustelnika

Zmagania jednostek OSP toczyły się na stadionie w Stanisławowie. Wczesnym przedpołudniem na miejscu zjawiły się reprezentacje sześciu jednostek OSP. Najwięcej drużyn wystawił Pustelnik, obsadzając wszystkie dostępne kategorie – mężczyzn, kobiet, chłopców i dziewcząt. Natomiast w składzie Lubomina, Czarnej i Stanisławowa obok seniorów zaprezentowali się też młodzieżowcy.

Dobrze zapowiadającą się rywalizację skomplikowała pogoda. Od rana padał deszcz i nie zanosiło się na to, że szybko przestanie. Dlatego sędziowie zawodów z bryg. Arturem Zalewskim na czele zadecydowali o ograniczaniu zmagań tylko do ćwiczeń bojowych oraz nieobowiązkowej musztry. Skryci pod namiotami i parasolami kibice nie obejrzeli więc sztafety.

Zawody potoczyły się bardzo szybko. Drużyny przy motopompie zmieniały się błyskawicznie, ale do zadania podchodziły bardzo poważnie. Poskutkowało to świetnymi czasami – zwłaszcza w przypadku Pustelnika i Czarnej, które zaliczane są do grona faworytów strażackich zmagań w gminie Stanisławów. Tym razem lepsi okazali się druhowie z Pustelnika, którzy powetowali sobie fatalny wynik z zeszłego roku, kiedy zajęli dopiero piąte miejsce.

To jednak nie koniec sukcesów pustelnickiej jednostki. Kobietom i dziewczętom jako jedynym reprezentantkom w swoich kategoriach również należało się pierwsze miejsce, ale chłopcy musieli już o zwycięstwo powalczyć. Zrobili to jednak na tyle skutecznie, że drugi Lubomin pokonali bardzo wyraźną przewagą punktową.

Jedyne w czym OSP Pustelnik nie zdominowała zawodów, choć wystawiła dwie drużyny, była musztra. Tutaj wśród seniorów najlepsi okazali się druhowie z Rządzy, a wśród młodzieży MDP Czarna.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale i bony pieniężne, a do wszystkich trafiły dyplomy. OSP Pustelnik za wszystkie swoje zwycięstwa zgarnęła w sumie 1 800 zł. To jednak wynik ciężkiej, systematycznej pracy, która poprzedziła start w zawodach.

Zawody w Stanisławowie jak zwykle były przygotowane w znakomity sposób. Każdy mógł liczyć na darmowy posiłek przygotowany przez druhów z Ładzynia, nie brakowało też kibiców. Jedyne, czego zabrakło, to sprzyjająca aura, ale na to nie dało się już nic zaradzić.

Numer: 26 (1082) 2018   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *