Spady medialne

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że nie umiem się chwalić, a jednak w tym artykule chcę opowiedzieć o swoim małym –wielkim sukcesie. I najważniejsze, że nie tylko moim.
- Jak Wałęsa – NIE CHCEM, ALE MUSZEM.

Trzeba było gości z Kijowa, żeby wspólnie kolędować po polsku. (...) MBP zaczęła rok od zaproszenia na spotkanie z kulturą rosyjską.
- I tak rozkwita słowiańska przyjaźń. Mimo mordów, gwałtów i wstydu... Do sylwestra każda gmina miała podjąć uchwały wprowadzające system. Ale część sobie to odpuściła, ze stolicami Warszawą i Krakowem na czele.
- I miała rację, bo na złe prawo trzeba zawsze odpowiadać nieposłuszeństwem.

- Byście się wstydzili! Nie macie pojęcia, jak ludzie na wsi biedują, że nawet na chleb nie mają! – mówił sołtys Grębiszewa Władysław Celiński.
- To skąd się wzięły te wszystkie nowoczesne gumna i wille? Oczywiście – z oszczędności nie tylko na śmieciach.

Waldemar Szymański pełni funkcję radnego w gminie Dobre. Obserwując jego pracę, widać, że nie może się porozumieć z większością kolegów ani z władzą wykonawczą. Odpowiedzi wójta wyraźnie go nie zadowalają.
- Tacy zazwyczaj zostają kiedyś wójtami i dziwią się, że mają opozycję.

Dziennikarze, którzy 28 grudnia zawitali na gminną sesję do Mrozów, z przerażeniem stwierdzili, że biurko, które dotąd zajmowali, zawalono stosem papierów. Te papiery to ulotki na temat starań Mrozów o prawa miejskie (...) wyprodukowano około 2500 ulotek.
- Identycznie jak z prasą bezpłatną. Gdzieniegdzie widać stosy, a nakład mizerny.

Do historii kultury w Mrozach ostatnio doszedł jeszcze jeden kamień milowy. 28 grudnia uroczyście otwarto tam kino z cyfrową technologią emisji filmów.
- Nawet dwa kamienie, biorąc pod uwagę brak kina w Mińsku.

Utwory skomponowane przez Grzegorza Duchnowskiego częściej słyszy się za granicą niż w kraju. – Żyję muzyką i z muzyki – wyjaśnia.
- Oczywiście, za granicą można wyżyć także z klasyki.