Spady medialne

Jeśli chrześcijanie nie będą bronić swoich praw to wkrótce zostaną zepchnięci nawet nie do swoich świątyń, które są już dziś obiektami ataków, lecz – jak pierwsi wyznawcy Chrystusa – będą musieli kryć się ze swoją wiarą w katakumbach– Nie dziwi nic, skoro nawet ONZ stwierdza, że głoszenie nauk moralnych na temat praktyk homoseksualnych uderza w „prawa człowieka osób LGBT”. Raport zaleca  rewizję historycznej roli religii i  wzywa państwa ONZ do... legalizacji bluźnierstw.

...............................................

MOSiR w Mińsku Mazowieckim poinformował nas o zamiarze radykalnego ograniczenia przestrzeni pływackiej dla Szkoły Pływania Delfin w II półroczu bieżącego roku szkolnego. Będzie to skutkowało brakiem możliwości kontynuowania zajęć pływackich dla wielu dzieci.

– Stąd refleksja godna polecenia wójtom i burmistrzom... Zbudujcie baseny w swoich gminach, a  wtedy mińska spółka MOSiR utraci spodziewane dochody, upadnie i wrócą stare, dobre czasy.

.......................................................

Liczyłem na to, że program Mieszkanie Plus wypełni lukę pomiędzy komercyjnym rynkiem wynajmu a miejskim zasobem komunalnym i socjalnym. Jednak już na samym starcie stawki czynszu, które zaproponowano najemcom, okazały się dla wielu barierą nie do przejścia. Alarmowałem wtedy ministerstwo oraz odpowiedzialną spółkę, jednak bez żadnego odzewu...

– Jakubowski jest bezradny, więc zaprosił samego Tuska. Ten - również bez potencji sprawczej - zapewnił, że będzie lepiej, ale dopiero po wyborach. Mają być mieszkania na zerowo oprocentowany kredyt.

........................................................

Taka ciekawostka: wczoraj wieczorem Sulejówek był na 3. miejscu pod względem najgorszego powietrza. Nie, nie w Polsce... na świecie.

– W mieście Marszałka opozycja robi wszystko, by ośmieszyć obecne władze. Mają jeszcze rok, więc burmistrz Śliwa może spodziewać się wszystkiego najgorszego...