Spady medialne

Witacz wykonany z metalowych donic pokazuje, że Mińsk Mazowiecki pretenduje do miana zielonego miasta. Prezentuje też 600-letnią historię mińskiej społeczności, jakże różnorodną i wzbogacaną wzajemnymi relacjami.
– Może i promuje, ale WITACZ w środku miasta?


Pomysł fajny, ale ta rdza jest okropna…
– Dlaczego okropna... Rdza to dodatkowy efekt artystyczny symbolizujący rozkład, a rozchwiane litery niechybnie zapowiadają, że będzie on chaotyczny

Utwór na cześć Mińska Mazowieckiego skomponował Grzegorz Duchnowski. To nie lada gratka dla melomanów i duże przedsięwzięcie logistyczne, którego koszt zamyka się w kilkuset tysiącach złotych.
– Bez przesady... Duchnowski to nie Moniuszko czy Penderecki

Szekspir w Wielgolesie… co nas obchodzi jakiś Szekspir... czy Anglików obchodzi np. Jan Kochanowski...
– Wielki błąd tak nonszalancko porównywać Szekspira z Kochanowskim. Obaj wykorzystywali obce dramaty do celów literackich...

A co ta biedna nauczycielka winna? Co miała kierowcę z fotela zrzucić w trakcie jazdy przez rogatki? A może kluczyki wyciągnąć jak już stał na torach?
– A może powinna wysiąść z pojazdu i położyć sie na torach. Dla przykładu...

Jednym z wydarzeń było odsłonięcie w miejskim parku Alei Miast Partnerskich. Od dzisiaj możecie spacerować alejami Lacey, Krnov, Telsai, Saint-Egreve i Borodianki.
– Trzeba pomyśleć, by wszyscy sąsiedzi mieli swoje aleje. Niemcy także...

Jedna służba i ponad 21 tysięcy złotych z wystawionych mandatów. Nie od dzisiaj wiadomo, że względy bezpieczeństwa tu nic nie znaczą, a jest to maszynka do zarabiania pieniędzy i reperowanie pisowskiego budżetu.
– Oczywiście, a mandaty za niewinność...

Lubię cię, ale patrząc na to co udostępniasz musiałam kliknąć „usuń ze znajomych”. Nie odbieraj osobiście, zwyczajnie mam uczulenie na pis.
– Głupota potrafi tylko niszczyć

Wprowadzaniem „wartości europejskich” w Polsce, zajmują się głównie aborcyjne feministki. W ostatnim czasie stawiają nam one za wzór Ukrainę, gdzie dzieci przez aborcję można mordować bez żadnych ograniczeń, handel dziećmi urodzonymi przez surogatki jest ważnym segmentem gospodarki kraju, a propagandą dewiacji zajmują się władze państwa.
– No tak, bratnia nam Ukraina jest bardziej postępowa od Unii Europejskiej