Spady medialne

Marcin Jakubowski, burmistrz Mińska Mazowieckiego,z powodu tragicznej sytuacji w mieście partnerskim Borodianka, wprowadził trzydniową żałobę.
– I opuścił wszystkie flagi, czym wzbudził łzawe rozbawienie mińszczan


21 maja ósmą Gwiazdę w Alei Gwiazd Literatury odsłoni niekwestionowany mistrz literatury dziecięcej i młodzieżowej – Grzegorz Kasdepke.
– Podobno pisze uzależniające opowiadania, które lubią… rodzice. Może kartki pachną jakimś ziołem…


Sprawa utylizacji odpadów w Ryczołku to sprawa na lata, zwłaszcza że w obecnej sytuacji międzynarodowej i gospodarczej wiele rzeczy stanęło pod znakiem zapytania.
– Kałuszyn to ma szczęście… do odpadów


Za konsultacjami z mieszkańcami w sprawie zmiany statusu Dobrego opowiedziało się 6 radnych, 7 było przeciw, a jedna osoba się wstrzymała od głosu. – Uchwała nie przeszła... No to, panie wójcie, nie będzie miał pan więcej pracy – ogłosił przewodniczący rady Waldemar Szymański.
– Oto jak radni kochają swą wykonawczą władzę, zapominając o aspiracjach dobrzan


W Sulejówku trwa niezwykły pochód dobroci. To chyba jedyne miasto w powiecie mińskim, do którego spływa tyle darów z zagranicy dla uchodźców z Ukrainy.
– Mają chody za granicą, albo u Marszałka, którym wciąż miasto pachnie


Uciekinierzy przyjechali w zimowej odzieży, a teraz robi się coraz cieplej i należałoby ich ubrać w coś letniego – odpowiedział Sławomir Barankiewicz.
– Oczywiście, że trzeba natychmiast przewietrzyć letnie szafy. Ileż tam niemodnych ciuchów…


W Mrozach długa dyskusja dotyczyła ulicy Pokoju. Zwolennicy pozostawienia nazwy usłyszeli, że ten pokój został przyniesiony na ostrzach sowieckich bagnetów.
– Może lepsza byłaby aleja Wiecznego Spokoju


Mieszkańcy Chrośli uznali, że nazwa Leśnej Harmonii nijak nie wpisuje się w tę miejscowość. Dlatego przychyliliśmy się do wniosku radnego, by ulica nazywała się Runa Leśnego.
– Czyli borówek, grzybów, paproci i innych dobroci…


Egzamin z człowieczeństwa zdajemy wszyscy. Niestety, w takich kryzysowych sytuacjach może się również zdarzyć coś zupełnie odwrotnego. Już pojawiają się głosy o nieuczciwych osobach, które chcą kogoś oszukać, wykorzystać czy na kimś zarobić…
– Czas wojny jest najlepszy do oszustw i robienia kasy


Putin uwierzył, że Zachód nienawidzi faszyzmu i nie pomoże Ukrainie. Prawda jest taka, że Zachód jest źródłem i kolebką faszyzmu i to historycznie wielokrotnie potwierdzoną.
– Dziś to faszyzm lewacki, a więc pozbawiony wszelkich wartości