Spady medialne

Otworzyliśmy dziś oficjalnie Skwer Władysława Bartoszewskiego. WARTO BYĆ PRZYZWOITYM to jedno z najbardziej znanych przesłań patrona ogrodu deszczowego przy ul. Dąbrówki, które znalazło się na poświęconej patronowi skweru tablicy.
– Czy teraz i burmistrz Jakubowski będzie przyzwoity? To tylko retoryczne pytanie…


Zarząd Gospodarki Komunalnej rusza z nasadzeniami zaplanowanymi na 2022 rok. Pracownicy ZGK o świcie zaczęli od świerków w parku miejskim.
– Aż chce się pogadać z nowym dyrektorem. Nie tylko o świerkach…


W Ukrainie trwa wojna. Wielu z nas pomaga, ale są też i tacy, którzy szerzą rosyjską propagandę, powielając nieprawdziwe informacje, rozgrzebują historyczne rany, czy też poruszają tematy, które w tym czasie po prostu nie powinny być poruszane.
– Niektórzy cenzurę mają we krwi. Po przodkach komunistach?


Apeluję do sumienia, jeśli prawo do państwa nie przemawia, wsłuchajmy się w głosy mieszkańców. (...) Dla nas najważniejszy jest interes 40 tys. mieszkańców, a nie kilku deweloperów.
– Radny Leon Jurek ma rację, ale lobbing deweloperów nie zna granic i kordonów


Otwarcie nowego budynku urzędu gminy i biblioteki to wydarzenie niecodzienne i niemalże na miarę wieku, gdyż urząd zmienił swą siedzibę po 60 latach, zaś biblioteka nareszcie doczekała się stałego miejsca po 7 dekadach wędrówki…
– Biblioteka przy urzędzie to jednak rzadkość. Tym bardziej, że Siennica nie ma domu kultury


Idźmy w mądrym kierunku ruchów ekologicznych, zmniejszając współczynnik miejsc parkingowych, a nie odwrotnie.
– Wtedy doczekamy takich korków, że smog nas udusi


WOŚP jako super patron miejsca w Mińsku Mazowieckim? Ciekawe co/kto będzie następny? Rondo Zbigniewa Hołdysa? Aleja Lecha Wałęsy?
– Absolutnie wielu z nich należy się łuk triumfalny z napisem ZDRAJCY POSKIEGO NARODU. Oczywiście z długą listą zasłużonych


Gmina Cegłów zrobiła krok do przodu i przyjęła uchwałę w sprawie utworzenia rady seniorów oraz nadania jej statutu. Złożona z przedstawicieli grup seniorskich rada ma stać się rzecznikiem osób starszych: doradzać i zgłaszać propozycje zmian ułatwiających seniorom codzienne życie.
– No i zdobywać seniorom kasę na ich nie tylko kulturowe zachcianki


Nareszcie miński śmietnik wokół dawnego kina został ogrodzony, widok kupy śmieci zastąpiła blacha.
– Łza się w oku kręci, że bywalców ruin już nikt nie podejrzy


Mińsk się rozwija i po przekroczeniu 50 tysięcy mieszkańców objawi się prezydent miasta wraz z sześcioma zastępcami.
– I po co ten sarkazm – wystarczy pięciu i koniecznie według nowego podziału na płeć. Słowem LGBTplus


Szkoda, że nikt nie wspomniał o obstawieniu całego miasta płatnymi parkingami, bo przecież tę darmową komunikację finansują parkujący…
– Niestety, za własny komfort trzeba płacić innym