Spady medialne

Dlaczego pan nic nie robi, dlaczego sprzyja Niemcom? – zaczęła z grubej rury starsza pani, która przedstawiła się jako warszawianka, której bracia zginęli w powstaniu. – Dlaczego pan nie sprzyja narodowi polskiemu tylko silniejszemu? Niemcy są silniejsze, Rosja jest silniejsza. Pan powinien wszystko robić, aby walczyć, jeśli jest pan Polakiem. A może pan nie jest Polakiem?
– W sedno, ale ile razy trzeba powtarzać, by trafiło do zakutych łbów…


Czy Radni Miasta naprawdę są za tym, aby na obszarach zabudowy jednorodzinnej powstawały bloki czterokondygnacyjne? Czy jest jeszcze szansa, aby spojrzeli na problem powstawania zabudowy w trybie ustawy lex deweloper z punktu widzenia społeczności lokalnej, której są przecież przedstawicielami?
– Owszem, są. Do wyborów ludzie zapomną i znowu poprą głupców


Drodzy, mamy dla was maskotki na licytację… Jurek i Owsianka trafią do kogoś do domu.
– A z takiej szmacianej pary pozyskają dorodne OWSIKI


Najpierw przygnieceni pandemią, potem dobici drożyzną jak Tomasz, właściciel zakładu produkującego rolety w Mińsku… Tak, będę jeździł od powiatu do powiatu, bo ten krzyk w obronie ciężko pracujących ludzi trzeba podnosić. Państwo musi stanąć na głowie, żeby im pomóc.
– I nagle… przestał jeździć. Coś znowu Tuskowi nie wyszło… oprócz włosów na głowie i bruzd na licu


Jesteśmy bramą do Warszawy. Przejęliśmy rynek na północ i na południe od krajówki. Ci, którzy dotychczas jeździli z Węgrowa przez Stanisławów i Dobre, teraz jadą przez Kałuszyn…
– To w końcu dobrze, czy źle, panie burmistrzu


W gminie Cegłów od 2019 r. nie odnotowano bójki, pobicia, rozboju czy zabójstwa. A w roku 2022 komendant przewiduje 0 wypadków.
– Oto jak miękka miejskość jest dobroczynna dla twardego chłopstwa


Nad Zalewam Karczunek ludzie drogo kupili działki, po ostatnim przetargu gmina odgrodziła je płotem od zalewu, poprzez co tereny straciły na atrakcyjności, a właściciele zostali zrobieni w balona. Uważajcie na inwestycje w tej gminie…
– Można odsprzedać. Chętni na pewno się znajdą…


Wspaniale, gdyby tydzień z 7 dni wydłużył się o trochę więcej, wtedy mogłabym jeszcze skuteczniej wykorzystywać nabyte doświadczenie.
– Wójt Sosińska gotowa popaść w pracoholizm, czyli chory stan psychiczny z wewnętrznym przymusem wykonywania pracy


Takie budowle z czasów carskich miały bardzo solidne konstrukcje i zapewne przetrwają jeszcze niejedną miejską budowlę. Dlatego PKP tunelu nie chce rozbierać.
– Jeśli nie chcesz naszej zguby, nie rozbieraj mińskiej truby


Biegają już geodeci na odcinku omijającym Kałuszyn. Będzie bliżej i szybciej do Moskwy.
– Kto chciał, to i bez autostrady mógł wyjechać nawet na Sybir