Spady medialne

Po godzinie 16 w pochmurny, deszczowy wieczór w centrum miasta oświetlenie ulic wyłączone. Ruch uliczny naprawdę duży, piesi na przejściach zupełnie niewidoczni. Jeśli burmistrz szuka oszczędności, to można wyłączyć oświetlenie w nocnych godzinach, kiedy natężenie ruchu jest dużo mniejsze.
– I gdzie to, gdzie? Ano w Mińsku, którego budżet sięga 235 milionów...


Mieszkańcy gminy Stanisławów mieli możliwość spędzić kulturalny wieczór w ramach projektu OPEROBUS – wszystkie drogi prowadzą do WOK… Bardzo się cieszymy i chętnie dołączylibyśmy się do tej grupy, jeśli informacja o takich fajnych wyjazdach byłaby opublikowana wcześniej… Jak miło czytać, że elita dobrze się bawiła. Aby dowiedzieć się o takiej akcji, czyim trzeba być znajomym?… Proszę napisać, że WYBRANI mieszkańcy. Będzie to zgodne z prawdą.
– Rada jest jedna ... TRZEBA DZIAŁAĆ, a nie narzekać. Władze lubią aktywnych...


Autem za prawie 2 miliony zł to nigdy wcześniej nie jechałem. Miło mi poinformować, że dzięki środkom unijnym gmina Halinów dokonała zakupu bardzo nowoczesnego, specjalistycznego pojazdu ssąco-płuczącego przeznaczonego do ciśnieniowego czyszczenia sieci kanalizacyjnych.
– Jest okazja, by się wyssać i wypłukać


Na kilka dni przed ubiegłorocznym finałem w sieci pojawiły się filmiki, na których burmistrz Marcin Jakubowski i jego zastępczyni Eliza Bujalska dziergali na drutach. (...) Szalik zrobił furorę. Osiągnął zawrotną kwotę 1075 zł.
– Tegoroczny o długości kilku kilometrów pójdzie za milion... uśmiechów politowania


Ale przecież powietrze nie podrożało. To o co to narzekanie? I ciągle deszcz ze śniegiem także mamy za darmo.
– Czipy też będą za darmo


Latowicz następny po Mrozach i Cegłowie. Czemu wy się tak tej wsi wstydzicie?
– Oni się nie wstydzą wsi, a wiejskich nawyków, które w mieście stają się zaletami


Osobiście wolałbym mieszkać we wsi, w której gmina stworzyła infrastrukturę i warunki, że jest po południu gdzie spędzić czas, żeby nie jechać do miasta. A nie w mieście, w którym nie ma nic oprócz sklepu...
– No, ale na wsi nie siądziesz na ławce z książką, a w mieście owszem...


Zakończono kapitalny remont na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim. I co z tego, jak tam strach rodzić… Na poród lepiej jechać do Warszawy lub Siedlec. Poza tym i tak zaraz z tego kowidkowy zrobią.
– Bez przesady, mińska porodówka zawsze była przyjazna rodzącym


Minęło już kilkanaście miesięcy od drastycznej podwyżki opłat za śmieci w mieście z 13 do 28 złotych. Czy przez ten czas czegokolwiek się nauczyliśmy, czy lepiej segregujemy odpady, czy produkujemy ich mniej, czy zmieniliśmy chociażby część przyzwyczajeń robiąc zakupy?
– Ależ skąd... Może gdy podskoczy do 50 złotych i naprawdę zaboli...