Spady medialne

BOJKOT… Nie kupujemy MK Cafe, Pedros, Fort, Sahara, syropów Fabbri, a także herbaty Teartis. Nie chodzimy do kina Cinema City i nie kupujemy leków w Super-Pharm.

– No i innych produktów MADE IN ISRAEL z kodem 729


Pani wójt szybciej zdobywa pieniądze, niż jesteśmy w stanie planować ich wydatkowanie – mówił przewodniczący Waldemar Zbytek. Radni zgodnym chórem przyznali, że lepiej nigdy nie było.

– Gdzie chłopy nie dają rady, tam lud wybiera kobietę

Skoro Mińsk Mazowiecki obchodzi 600-lecie, to nie powinienem odmówić przyjazdu na festiwal języka polskiego w Szczebrzeszynie. Trochę mnie jednak krępuje taka hołdownicza atmosfera tego spotkania.

– Ojejku, a komuż tak hołdowano? Jeśli polszczyźnie, to zdziwienia nie ma…

Czy wstawienie bloków, nawet niewysokich, pomiędzy domy jednorodzinne można nazwać dobrym sąsiedztwem? Kto chciałby mieszkać w cieniu blokowisk? Czy naprawdę chcemy za wszelką cenę z Mińska zrobić sypialnię Warszawy?

– Ależ nią jesteśmy od co najmniej pół wieku…

Mieszkańcy Anieliny dzięki Partnerowi jednego dnia zmienili się z małorolnych w klientów salonów samochodowych i kosmetycznych. Może burmistrzowi zależy na takim awansie finansowym mieszkańców?

– Co ma piernik do wiatraka… Z tej deweloperskiej mąki jednak upiekło się trochę pierniczków

Pierwotnie program Medyk miał dotyczyć tylko kierunku pielęgniarstwo oraz zatrudnienia w mińskim szpitalu, jednak warto pochylić się nad brakami kadrowymi w DPS-ach, które w ferworze walki z epidemią nie wybiły się tak w opinii publicznej ze swoimi potrzebami.

– Nieśmiałe te depeesy, choć cholernie drogie

Opłata będzie niższa niż do tej pory. Dlaczego? Firma, która opróżni nasze szamba, nie będzie ich już wiozła do Mińska czy do Garwolina, tylko do Latowicza.

– Mieszkańcy powinni to przyjąć z zadowoleniem, ale pewnie wolą kanalizację

Propaganda gminy, inne wsie trawą zarastają, brak chodników, place zabaw zarośnięte. A np. Grodzisk, pozostałości po drewnianym grodzie, jednym z najstarszych na Mazowszu. Dlaczego tam nic się nie dzieje. Tam radni bezradni nie będą mieli się czym szczycić. Przecież w Jeruzalu np. fontanna to nie zasługa gminy tylko prywatnego sponsora…

– No tak, w chronionym przez konserwatora Grodzisku fontanny nikt nie zafunduje

Polska jest krajem gościnnym, a jednak nie chcemy przyjmować tzw. uchodźców. 67% Polaków jest przeciwne przyjmowaniu przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

– Chyba mamy kaca po tysiącletnim goszczeniu żydów. Zdradzali nas wielokrotnie, a teraz chcą rekompensaty…

Miło nam poinformować, że Burmistrz Marcin Jakubowski wybrany został na skarbnika Stowarzyszenia Metropolia Warszawa.

– Nic dziwnego, rządzi miastem z największym długiem, więc wie, jak wydawać kasę…