Spady medialne

Marcin Wiącek pochodzi z Mińska Mazowieckiego, tu się urodził i jak mi powiedział, tu ma rodzinę i tu często wraca.

– Każdy, kto zobaczy nowego rzecznika obywateli w Mińsku będzie nagrodzony... po kadencji


Ja do burmistrza pretensji nie mam. Jak ludzie ciągle pisali skargi, to co miał robić? Żal mam do sąsiadów, że się na mnie uwzięli i uprzykrzają życie. Ludzie mają tam działki, chcą je sprzedać, ale ze względu na lisy nie mogą. Tylko jak ja miałem fermę 30 lat temu, to oni jeszcze tych działek nie mieli.

– Grunt to nie złorzeczyć władzy, a sąsiedzi i tak wytrzymają

Ja niestety zaczynam mieć poważne wątpliwości czy najważniejszy jest człowiek, gdy w dzielnicy domków parterowych poprzednia rada miasta przyklasnęła budowie kilkunastu czteropiętrowych bloków. Serio nowa rada chce to wspierać? Chyba że ten najważniejszy człowiek to inwestor.

– Bez przesady... bloki nie będą wielkie i do tego nie opalane śmieciami. Nowe Miasto wreszcie zapachnie...

Najbardziej podoba mi się metamorfoza miasta, czyli zmienienie miasta z zielonego na betonozę, dzięki której miasto w upalne dni niemal się wyludnia na ulicach. Brawo!

– Czyżby to w kontekście sondy pytającej, za co kocham moje miasto

Koszmarna Anna wygląda jakby dopiero co wstała z grobu w mińskim parku i szła na poszukiwanie swojego równie koszmarnego rycerza na spleśniałym koniu…Jeśli to miedziana blacha to będzie pięknie pokrywać się patyną. Taka gnijąca panna młoda.

– Raczej dojrzewająca... Gorzej, gdy zbieracze złomu zaczną ją rozbierać, licząc na złote majtki...

Można przynieść swoje szachy albo wypożyczyć w biurze MZM. A gdy nie ma się partnera, warto zapytać pracowników muzeum... może będą mieli wolną chwilę i zasiądą do szachów?

– Jak grać, to tylko z dyrekcją. Najlepiej w pokera

Uszkodzenie fontanny w Jeruzalu powstało na skutek nadmiernego obciążenia obudowy. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że w jednym miejscu usiadło jednocześnie 6 osób. Nagranie monitoringu dokładnie dokumentuje to zdarzenie.

– No to się budowniczy popisali, a odpust tuż, tuż...

Pamiętam jak niektórzy „polscy" politycy krytykowali oprawę wizualną kibiców Legii Warszawa… Co konkretnie można tu skrytykować? Co jest tu nieprawdziwe? A może prawda boli volksdeutschów…

– Ta oprawa to Niemiec z przystawioną lufa pistoletu do skroni polskiego chłopca. Pewnie, że drażni, a czy nie powinna…