Spady medialne

Nakaz zasłaniania ust i nos nadal niezgodny z prawem, ponieważ ani z ustawy, ani z rozporządzenia nie wynika kogo dotyczy.

– A to oznacza, że nie musimy się dusić w maskach, których jakość ochronna jest wątpliwa


Rok wciskali ciemnemu ludowi, że przyłbice są OK. Zastosowały je wszystkie urzędy, banki, szkoły, państwowe zakłady, płacąc z nie horrendalne kwoty producentom. Dziś wspaniały cudowny najmądrzejszy rząd podjął decyzje że przyłbice są ZŁE – i wszystko ma iść do kosza.

– No, ale przez ten rok chyba dało się nieźle wzbogacić…

Może burmistrz naszego grodu raczyłby publicznie zamieścić jakiejś uzasadnienie utrzymywania w dalszym ciągu iluminacji świątecznej w parku miejskim i na ulicach? Ile wynoszą te koszty i kto je ponosi? Trwa Wieki Post, a symbole gwiazd, śnieżynek z tym nie licują.

– Chyba Jakubowski przeczytał, bo właśnie ściągają…

Dzisiaj, po godzinie 19 na terenie kościoła garnizonowego przebywali funkcjonariusze policji. Czy mogą dokonywać czynności prawnych na terenie wojskowym bez obecności Żandarmerii Wojskowej?

– Parafia jest nie tylko wojskowa, więc cywilów można łapać…

Tak więc, kochany Piotrze, nie zdradzam cię, ale oddaję w dobre ręce. Jestem pewny, że będziesz cieszył wszystkich tych, którzy będą cię odwiedzali.

– Nie, to nie słowa bardowego kochanka, a kompozytora Zbigniewa Preisnera, który pomnik Piotra Skrzyneckiego przekazał na licytację  WOŚP, a wygrał dla Mińska nieujawniony krezus

W 40-tysięcznym mieście nie mieć nigdy klubu piłkarskiego przynajmniej w trzeciej lidze, to wstyd, a nie sukces.

– I koniecznie trzeba dodać… za setki tysięcy rocznie z kasy miasta

No tak, ale jak to się ma do tego, że pisząc wszędzie 400-LECIE NADANIA PRAW MIEJSKICH CEGŁOWOWI, nie podajecie państwo prawdy do końca. Cegłów nie ma praw miejskich…

– Dlatego nie piszą 400-lecie MIASTA CEGŁOWA

400 rocznica nadania praw miejskich to nie tylko święto Cegłowa, ale także święto jego mieszkańców, a przede wszystkim tych urodzonych 16 lutego…

– Dobrze, że urodzonych 16 lutego nie ma zbyt dużo, bo wójt Uchman doprowadziłby fundusz reprezentacyjny do upadku

Od czterech dni dzwonię w sprawie deklaracji za odpady i nikt nie odbiera. Całe szczęście, że kasjerki w sklepach się tak nie pozamykały ja te w UG.

– Nawet w czasie zarazy są uprzywilejowani, czyli wolni od pracy

Nie za mały, nie za duży, lecz w sam raz. Powiat miński wpisuje się w średnią wielkość powiatów w Polsce.

– Powierzchniowo średni, ale demograficznie – w czubie, bo 23 miejsce na 314 powiatów. I z szansą na wzrost mieszkańców, bo gęstość zaludnienia wynosi 130 osób na  kilometr powierzchni

Czy to prawda, że ten Judasz, co donosi na policję o przekroczeniu liczby wiernych w kościele NNMP, mieszka w bloku na Siennickiej róg Warszawskiej?

– Teraz pozostało już go tylko złapać i ukamienować…