Spady medialne

Jakim prawem policjanci, czy przebierańcy włażą ludziom do mieszkań, w dodatku po 20.00 i przy małych dzieciach, bez niczyjej zgody zdejmują polską flagę z nalepką błyskawicy, która wisi tam od miesiąca…

– Flaga z piorunem powinna wisieć tylko tyle, ile czasu minie od błyskawicy do gromu, który może trafić w nią lub jej właściciela


Brytyjska Agencja ds. Żywności i Leków ujawniła, że czworo ochotników, którzy przyjęli szczepionkę Pfizera, doznało porażenia nerwów twarzy. Schorzenie niepokojąco przypomina udar mózgu, czyli porażenie obwodowe twarzy o nieznanej przyczynie. Może uderzyć w osobę w każdym wieku i nie ma żadnych szczególnych metod leczenia tego zjawiska.

– To jeszcze nic… Poczekajmy, aż zaczną zaszczepionym wyrastać płetwy, szpony i kły…

Kiedy słucham niektórych włodarzy, twierdzących, że podział był sprawiedliwy i obiektywny, to myślę, że mają mnie za idiotę. Pieniądze rozwiązują pojedyncze problemy, a z twarzą trzeba chodzić do końca życia.

– Odkrycie burmistrza Jaszczuka może okazać się nie tyle trafne, co wiekopomne…

Największym beneficjentem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w powiecie mińskim jest Halinów zarządzany przez polityków PiS. Wsparcie trafiło także do sympatyzujących z władzą gmin: Sulejówek, Latowicz oraz Dobre.

– Z dotacji skorzystały także gminy Cegłów i Stanisławów, które starają się żyć w zgodzie z każdym, kto daje kasę

Oficjalny profil FB miasta jest przestrzenią do wymiany zdań i poglądów. Zależy nam jednak na tym, by był przestrzenią bezpieczną dla wszystkich. Nie zgadzamy się na hejt i obrażanie kogokolwiek. Wszystkie komentarze noszące powyższe znamiona usuwamy.

– Wiadomo, ale nie do końca. Swoich zostawiamy… niech plują na zdrowie

Szacunek to jest coś takiego, co zawsze do nas wraca. Należy się on każdemu człowiekowi bez względu na jego poglądy, płeć czy status materialny. Szanujmy się wzajemnie. To hasło to parafraza fragmentu listu św. Pawła do Rzymian i nawołuje do miłości i czynienia dobra.

– Jeszcze dwa takie wpisy i Jakubowski będzie świętym… tureckim

Nowo powstające groby kopane są w miejscu gromadzenia śmieci, dochodzi do sytuacji, gdy grób sąsiaduje z gromadzonymi przez lata śmieciami, które są wyciągane spod powierzchni ziemi. Porozrzucane wokół grobów śmieci robią katastrofalne wrażenie na osobach uczestniczących w obrzędzie pochówku.

– Miński cmentarz komunalny nie od dzisiaj woła o pomstę… nieboszczyków

GASIMY ILUMINACJĘ… Proszę pisać wprost: ja, burmistrz Mińska Mazowieckiego, aktywny członek Platformy Obywatelskiej, otwarcie wspierający wszystkie opozycyjne i antyrządowe zabiegi marketingowe, mające na celu skłócić Polaków, po raz kolejny zdecydowałem się pokazać jak działa uPOlityczniony Urząd Miasta.

– Ale przyłożył… Pewnie ostatni raz, bo go od razu wyrzucili

Przecież od dawna wiadomo, że jak ktoś głośno podkreśla swoje rzekome cechy, np. prawdomówność, szacunek do innych, uczciwość, to taki nie jest, a tylko chciałby być tak odbierany… Jak się szanuje innych, to się szanuje, a nie pisze się o tym.

– Niektórzy muszą, bo inaczej się nie wzruszą i nikogo nie poruszą…

Mazovia od dłuższego czasu jest gotowa na trzecią ligę i zasługuje, żeby się w niej znaleźć. W tym roku obchodzimy 95-lecie istnienia. W normalnych okolicznościach byśmy świętowali. Niestety, ze względu na pandemię odebrano nam tę możliwość…

– W końcu nie wiadomo, czy ważniejszy jest awans, czy POpijawa…