Spady medialne

Nie wiem, czy słyszeliście, ale chcą naszego mińskiego zioma – Żorża Milewskiego zrobić Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Teoretycznie duma, bo poseł Ziemi Mińskiej itepe. Tyle, że obserwuję go od lat i niestety dumny nie jestem.

– Czy u żłoba, czy bez żłoba celebryta dumę chowa…


Chociaż godzina, ale krok w dobrym kierunku, by któregoś roku ostatecznie powrócić w Mińsku do stanu sprzed prohibicji. Sprzed nierozsądnej zresztą uchwały. Jest nowy projekt uchwały, by przesunąć prohibicję na godziny 24.00-6.00.

– A to się monopol ucieszy…

Prezydent Jacek Majchrowski wystosował list do burmistrza Mińska z dobrym słowem w czasie epidemii, a w kontekście Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego…

– Fanów Skrzynia zaraza też się ima

W piątek serwis złożył 3 respiratory w mińskim szpitalu i dowieziono 7 kolejnych. Rządzący są w takiej rozsypce, że mało prawdopodobne, by bez upominania się i zainteresowania mediów można było doczekać się i respiratorów, i ich montażu.

– A z nadmiaru głowa nie zaboli?

Na mińską kulturę nie spodziewamy się dostać tyle co Golcowie, ale jeśli zagłosujecie w budżecie obywatelskim Mazowsza, mamy szansę zrealizować wspaniałe przedsięwzięcia przez mińskich pasjonatów.

– A miejskiej kasy nie wystarczy? Można przecież wziąć kolejny kredyt…

Wyobrażacie sobie dziś Cegłów bez kolei? Na pewno nie! W przyszłym – 2021 roku – minie 150 lat, od kiedy zatrzymał się tu pierwszy pociąg…

– Wraz z Cegłowem wygrały Mrozy, Dębe, a przede wszystkim Nowomińsk, który urósł do stolicy powiatu

Coraz częściej pacjenci odmawiają przyjęcia skierowania na test na zakażenie koronawirusem! – Boją się kwarantanny… chcą przechorować w domu bez kontroli policji. To bardzo niebezpieczne, bo właśnie ci ludzie roznoszą chorobę.

– Mają rację, ale tylko do pierwszego bezdechu…

Skur*ysynie, który ukradłeś nam dzisiaj w nocy drzewka, życzę Ci żeby wszystkie Ci uschły. Liczę na to, że kręgosłup da o sobie znać od tego kopania, tachania, rzucania ich przez płot.

– Wszystko jasne, tylko dlaczego z wielkiej litery…