Spady medialne

W końcu ubiegłego roku powiatowy związek spółek wodnych przestał istnieć. Personel porzucił pracę, biuro zostało puste. Kierownik jest na zwolnieniu.

– I tak na smutno upadł jeden z ostatnich reliktów PRLu


Proszę nie reklamować tego szmatławca... – Przepraszam kumak, ale dla mnie to najważniejsze i najobiektywniejsze czasopismo lokalne wydawane w wersji papierowej. Tym bardziej je lubię, bo naczelny zamieszcza chętnie w rubryce „spady z prasy” nasze, forumowiczów, wypowiedzi…

– Wprawdzie nie interesują nas opinie lokalnych trolli typu kumak, ale jednak cenimy każdy gest broniący prawdy. Dzięki…

Dziwna sprawa z tym Domem Muzyki, mijają dwie dekady, a efektu brak. W czasach wsparcia funduszami unijnymi, crowdfundingu… Smutne to, że trzeba organizować koncert w Cegłowie…

– E-moll cały czas zakłada konta pomocowe, ale jakoś dziwnie się składa, że rzadko kto wpłaca

Wróble siadające na parapecie gabinetu, niemiłościwie panującego w mieście nad Srebrną, beemjotka, ćwierkają, że chce jakąś nową uliczkę nazwać nazwiskiem zmarłego prezydenta Gdańska.

– Jest nadzieja, że radni nie dadzą nie omamić

Warto mieć marzenia i mierzyć bardzo wysoko. Odkąd znam pochodzącego z Ziemi Mińskiej burmistrza Mszczonowa Grzegorza Kurka, zawsze snuł on wizje budowy wielkiego obiektu rekreacyjnego w swoim mieście. Po 30 latach od pojawienia się pierwszego pomysłu wykorzystania mszczonowskich wód termalnych do rekreacji, jego marzenia w końcu się spełniły.

– Wypaliło mu termalnie, ale nie promocyjnie. Czy to nie dziwne, że Mszczonów w Mińsku jest mało znany…

W MBP o sile i energii pochodzącej z gimnastyki słowiańskiej opowie Ewa Jurkowska. Słowianie mieli własny system praktyk duchowych i ćwiczeń fizycznych. Co więcej, ten system przetrwał u naszych sąsiadów i podbija ich serca.

– Najbardziej elastyczne były strzygi, wiedźmy i goplany

31 stycznia uczniowie Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji przeciw hejtowi w sieci. W związku z tym młodzież obchodziła dzień pomarańczowej sznurówki.

– Jeśli bez hejtu, to sznurówki powinny być białe, czyli niewinne

Posępne, zakopciałe i głupie, mało czują i mało myślą. Ledwie w nich dostrzec można duszę rozumną. Ich zwierzchnia postać z pierwszego wejrzenia więcej podobieństwa okazuje do zwierza, niźli do człowieka.

– Właśnie tak ledwie 200 lat temu prezentowali się przodkowie większości z nas

Jesteśmy w przededniu dyskusji, aby lekcje religii wróciły do parafii i będzie to z pożytkiem dla dzieci, bo to nie będzie kolejny przedmiot, tylko będzie to coś innego. Tak jak jest, dalej być nie może.

– I to jest jeden z nielicznych postulatów MKB, który jest tak słuszny, że aż niemożliwy do realizacji