Spady medialne

Boom na rynku nieruchomości trwa w najlepsze, a mieszkania kupowane są często w celach inwestycyjnych. Liczba ogłoszeń wynajmu dodanych przez użytkowników indywidualnych jest wyższa o 145% niż jeszcze 4 lata temu.

– Wyczuli koniunkturę najazdu wschodnich sióstr i braci. Oni chcą nie tylko pracować, ale i mieszkać…


Mińsk Mazowiecki na 254. miejscu w Polsce w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Ranking obejmuje 2477 miast i gmin.

–  Przez sześć lat zdobyli ponad 160 milionów. Kto wie, gdzie je wsadzili i co z tego mają mieszkańcy

Gratuluję. Wy będziecie sobie siedzieć w nowej pachnącej gminie, a mieszkańcy Gągoliny i okolic będą nadal wąchać smród z waszej niedokończonej oczyszczalni.

–  Wójt Siennicy ma nowy problem. Ach te priorytety…

– Żeby w tym błocie i glinie się nie zagrzebać, trzeba chyba przywiązać się do czegoś sznurkiem. A jak ktoś wjedzie samochodem, wystarczy, że raz się zatrzyma, to dalej nie pojedzie. Jedni prowadzą handel w miejscu utwardzonym kostką, inni  w części wysypanej kruszywem. Mimo to opłaty są jednakowe. – Dlaczego? – pytał kupiec z Mrozów.

– Widocznie handel w błocie ma podświadome atrakcje

W ramach zachęty do nauki w liceum w podlaskim Michałowie ma zostać utworzona pierwsza w Polsce klasa o profilu disco polo.

– No to będziemy teraz rozrywkową potęgą

Podatek cukrowy jest ok pod warunkiem, że w tej samej skali przyzna się niższe stawki dla zdrowej żywności. Bez podatków nie ma państwa.

– A czy w ogóle jest zdrowa żywność? Tylko ekstensywne uprawy i  tradycyjny chów może nas wyzwolić od chemii

Jako absolwent technikum rolniczego stanowczo protestuję przeciwko upowszechnianie bzdur typu „inseminujemy krowy i kradniemy jej dzieci”, a zwłaszcza „odbieramy mleko przeznaczone dla cieląt”. Rozumiem, że może to powiedzieć egzaltowana licealistka albo jakiś zaślepiony ideolog, ale na Boga, nie ludzie po maturze…

– Nie matura, a brak Boga zrobią z ciebie ekologa