Spady medialne

Szczyt hipokryzji i cynizmu! Brać udział w jakichś czarnych marszach, opowiadać się za legalizacją aborcji i eutanazji, a jednocześnie udawać, że się pomaga noworodkom czy starszym osobom...

– A może szczyt głupoty tych, którzy im jeszcze wierzą…


– Zostają w szkołach planowane zajęcia pozalekcyjne, basen, ale przede wszystkim oddaliliśmy widmo zwolnień w administracji.

– I znowu kolesiostwo urzędnicze się obroniło

Radny Dariusz Kulma twierdził wręcz, że rozwój miasta jest zagrożony, a jakość życia mieszkańców znacząco się pogorszy, bo mogą zniknąć np. imprezy kulturalne, festiwale czy kółka zainteresowań dla dzieci i młodzieży.

– Panika miasta bez kultury okazała się iluzoryczna

Symboliczny protest w solidarności z warszawskim Marszem Tysiąca Tóg. Przyszli również z togami przedstawiciele zawodów prawniczych. Dziękujemy! Ewa, Hania, Agnieszka, Tadeusz… i wielu innych wspaniałych mińszczan, którzy niezłomnie manifestują od 4 lat, robią to bez względu na to, czy przed sądem jest 100 osób, 40, czy 5. Bywało, że protestowały tylko dwie.

– W togach kompromitacji?

Tak, tak to list do nas, mińszczan od Olgi Tokarczuk. Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski i dyrektor MBP Elżbieta Sieradzińska wysłali w swoim i naszym imieniu list gratulacyjny do noblistki. I dostali odpowiedź.

– Odlać w brązie i postawić obok Himilsbacha. Niech mińszczanie wiedzą, kto im patronuje…

Dlaczego Pani twierdzi, że nie było akcji wspierającej WOŚP w Mrozach? Nie było sceny zewnętrznej, bo mamy doskonałe warunki w GCK… Jeśli chodzi o mój udział jako burmistrza, to od początku swojej pracy wspierałem i wspieram na wiele sposobów akcję, fizycznie staram się być w tym dniu mniej widoczny.

– I słusznie, bo po co podpierać się kimś, skoro mamy siebie

Petardy Owsiaka, za Owsiaka pieniądze zwierząt nie straszą. One mają błogosławieństwo elyty.

– Jeśli już, to za pieniądze WASZE, czyli naiwnych grajków śmiertelnej pomocy

Miliony premii i nagród w mińskim magistracie i jednostkach podległych? Po prostu im się należały…

– Bez urzędnika burmistrz nie pobryka…

Uprawianie kalafiora w ogródkach komunalnych to forma ekologicznego kolonializmu. To warzywo ludzi białych, którego czarni nie lubią i nie potrafią nawet ugotować.

– Może trzeba im wyhodować czarne kalafiory

Jeśli wygracie dziś nagrodę, nie wykorzystuje tego jako politycznej platformy, by wygłosić polityczne przemówienie. Nie jesteście osobami, które mogą pouczać opinię publiczną w jakiejkolwiek sprawie, bo nic nie wiecie o prawdziwym świecie. Większość z was mniej czasu spędziła w szkole niż Greta Thunberg. Jeśli więc wygracie, przyjmijcie nagrodę, podziękujcie agentowi, waszemu Bogu i spier*lajcie…

– Mimo wszystko filmowe Złote Globy 2020 rozdano, ale Ricky'ego Gervaisa, który celował w elity Hollywood już na gali nie zobaczymy. Sam wybrał taki los…