Spady medialne

Byłem na zgromadzeniu sędziów. Tylu wyzwisk jeszcze nie słyszałem

– No, ale były bardzo… demokratyczne


Na ulicach naszego miasta pojawią się ankieterzy. Będą prosić o odpowiedzi na pytania, aby zidentyfikować potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Razem tworzymy przestrzeń przyjazną mieszkańcom.

– Proponuję, aby ankieterzy przejechali się z rana autobusami miejskimi. Nie będą nawet musieli pytać mieszkańców o to, czego potrzebują – proponuje dowcipna mińszczanka

Dziękuję tym, którzy zamiast oglądać TV w ciepłym pokoju, uznali, że trzeba być dziś przed naszym sądem.

– Czyżby mińscy sędziowie też wymagali specjalnego wsparcia

Gorące dyskusje na dzisiejszym konwencie wójtów i burmistrzów powiatu mińskiego z udziałem wicestarosty dotyczyły m.in. transportu zbiorowego, metropolii warszawskiej, czy szacowania szkód w rolnictwie.

– Miński konwent pachnie ustawką Jakubowskiego bez świadków i kamer

Znając polskie realia, to dron po zakupie będzie ozdobą gabinetu komendanta, bo żaden pracownik nie ma uprawnień, po drugie będzie tylko jedna bateria, która pozwoli na lot 30 min.

– Wystarczy do pochwał, że jednak jest i żaden krytykant nie zmieni antysmogowych zasług straży miejskiej

Myślę, że ma Pan niesłychaną zdolność zasłaniania się ludźmi. Jak coś jest nie tak, to najlepiej włączyć w to ludzi niech bronią mojej prawdy ze mną, ale sukcesy są już głównie Pana zasługą. Podobnie jak z napuszczaniem mieszkańców na siebie, względem wykupu gruntów pod drogi – zrobię zebranie i niech się sami między sobą pozagryzają.

– Odwaga prezesa Ostrowskiego do wójta Kalinowskiego jest godna zauważenia, ale to tylko słowa…

Mińsk Mazowiecki jest pięknym miastem, w którym żyją wartościowi ludzie. Znany jest ze znajdującego się blisko lotniska oraz pięknego parku. Nie chcę żeby z moim miastem była kojarzona pewna pani poseł, która została wybrana z mińskiego okręgu, a nie ma nic wspólnego z tym terenem.

– Ależ pani poseł też jest... piękna i odrzutowa

O bezpłatnej komunikacji miejskiej w Mińsku dla seniorów z całej Polski opowiadała na antenie radia Wanda Rombel, Leszek Celej zaś przedstawił sylwetki Jana Himilsbacha i Michała Elwiro Andriolliego. Byli też Agnieszka Boruta z MDK, która zapraszała do zwiedzania ekspozycji w Pałacu Dernałowiczów oraz Robert Smuga i Leszek Kopczyński, którzy opowiadali o rugby w Mińsku.

– A burmistrza nie zaprosili? On sam opowiedziałby o wszystkim…

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw można uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł dla jednego projektu.

– Tylko tyle, że gminy do 50 sołectw mogą złożyć do 5 wniosków, a jedno sołectwo może być objęte realizacją tylko jednego zadania