Spady medialne

Polityka kadrowa w Urzędzie Miasta w Mińsku Mazowieckim to temat, który regularnie pojawia się od początku sprawowania funkcji przez burmistrza Marcina Jakubowskiego.
- I pojawiał będzie, jeśli do końca przezroczystości się pozbędzie.

Według Gibały idealnie by było, gdyby tylko 5% handlujących przychodziło raz w tygodniu albo raz na dwa miesiące, a 95% było stałych kupców, którzy są związani z miastem.
- Wtedy zamiast targowiska byłby market, panie prezesie. To już lepiej należało sprzedać ten zaczadziały plac, a targ urządzić przy Tuwima. Miejsce nie najgorsze i władza blisko...

Więcej w wydaniu papierowym Cs


Radny Kuć, wiedząc, że Krystyna Milewska-Stasinowska odbyła z burmistrzem rozmowę na tematy kadrowe, chciał poznać szczegóły.– Czy koleżanka radna przyszła z problemem rozrostu kadry w urzędzie miasta, czy może przyszła, żeby wskazać, kto ma być zatrudniony na odpowiednim stanowisku? – zapytał wprost burmistrza.
- Ależ mądry i przebiegły ten radny Kuć. Znamy fakty jego uśpionej czujności, ale nie wchodzimy na grunt prywatny. Nie mylić z prywatą...

Drugi gigant to kabaret Limo z Gdańska. Tuż przed występem głośno się o nich zrobiło z powodu kontrowersyjnych żartów ich członka Abelarda Gizy na temat papieża.
- I dlatego wielu mińszczan ominęło bitwę kabaretową szerokim łukiem.

Ale prawdziwe znaczenie ma cicha zmiana filozofii naliczania – z jednowymiarowego, od szerokości stoiska na styku z klientem, na dwuwymiarowe, za każdy metr kwadratowy zajęty w głąb, łącznie z samochodem z towarem. Kolejnym krokiem mogłoby być pójście w przestrzeń trójwymiarową i pomiar… objętości stoiska.
- No pewnie, bo przecież kupcy mogą urządzić handel piętrowy. Zapowiedź pomiaru objętości skutecznie im takie pomysły wy... trząśnie z głowy.

Według Soszyńskiego remont starego budynku wyniósłby 1,8 mln zł, a zakup nowego lokalu wraz z przystosowaniem to ok. 1,2 mln. Ponadto gmina uzyska lokal po ośrodku na swoje potrzeby.
- W Kałuszynie, mieście pożydowskim , nawet siedlczanie potrafią liczyć. Nie tylko zresztą pieniądze.