Spady medialne

Marcin Jakubowski podchodzi do inicjatywy Zbigniewa Grzesiaka z dystansem. – Były burmistrz przez 20 lat nie potrafił sobie ułożyć współpracy z gminą i wójtem. W sprawie połączenia nie zrobił nic poza jednorazowo zgłoszoną propozycją. Teraz zgłasza ją po raz kolejny. Mam wrażenie, że na dobrze układającej się współpracy między miastem a gminą chce stworzyć odskocznię do kolejnych wyborów.
- I będzie miał szansę, jeśli Jakubowski nie weźmie się do roboty. Czas najwyższy...- Po oddaniu talonu dostaną Panie to, co się Wam należy - obiecał dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Tadeusz Hankiewicz. I dostałyśmy czerwonego goździka, parę rajstop i rolkę szarego papieru toaletowego - artykuły kojarzące się z minioną epoką.
- A gdzie peerelowskie buziaczki z obślinionej dubeltówki. Panowie, uczcie się...

Rekolekcje to jednak także niemały kłopot dla szkół i rodziców. Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom? Co z dziećmi, które należą do innej parafii niż szkoła? Co z uczniami, którzy nie są wierzący lub wyznają inną wiarę?
- Skoszarować, dać broń i nauczyć walczyć o prawa mniejszości.

Chcąc uwrażliwić społeczność lokalną na potrzeby osób niepełnosprawnych, Janina Brzeszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkól Specjalnych w Ignacowie, Stowarzyszenie „Dzieciom Radość” oraz nauczyciele ZSS serdecznie zapraszają na Powiatowe Obchody Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych oraz kampanię społeczną „Nasz Wspólny Świat”.
- Ależ chętnie i z należytym szacunkiem, ale bez wyborczych plakatów, które upstrzyły miasto. Czy niepełnosprawni wiedzą, do czego zostali wykorzystywani?

Patrząc na frekwencję, debiut trzeba przyznać całkiem udany, choć nie uniknięto wpadki z nagłośnieniem. Głośność była dobra, gorzej już było ze zrozumieniem niektórych słów. Wpadkę zaliczyła też niestety mińska publiczność, która zdecydowała się wyjść przed artystami.
- Widocznie mieli dość bełkoczącej pantomimy.

Poemat jest długi. Do wszystkich zarzutów burmistrza były prezes stara się w nim ustosunkować. Nie pisze jednak, że ma już 60 lat, a w tym wieku trudno znaleźć nową, atrakcyjna posadę. (...) Nawet napisanie podania CV w wersji rymowanej może okazać się nieskuteczne.
- Za taką poezję może być sławny jak Masłowska z czasów polsko-ruskiej ruchawki w... fałdzie czołowym mózgowia.