Spady medialne

Chyba wszyscy pamiętamy scenę z filmu „Seksmisja”, w której Maks, grany przez Jerzego Stuhra leży na podłodze i łkając mówi – „kobieta mnie bije”. Większość widzów uważa to za świetny dowcip. Jednak nie jest do śmiechu tym mężczyznom, którzy w realnym świecie doświadczają przemocy ze strony swoich partnerek...
- Pierdoły, kapcie i tłumoki to za mało, by oddać w pełni charakter takiego chłopka. No, chyba, że to tylko gra wstępna i on tak lubi. Nie tylko w święto kobiet.Skoro burmistrz ma zamiar mnie odwołać, to widocznie ma ku temu powód. Ja przez 4 i pół roku ciężko pracowałam, zarówno dla dobra domu kultury, jak i na chwałę pana burmistrza.
- Niemożliwe, że nikt tego nie zauważył. Nawet burmistrz, który wciąż szuka argumentów u organizacji pozarządowych, z którymi dyrektorka MDK nie mogła się dogadać.

WOW to temat rzeka , który co jakiś czas wylewa się w mediach przy okazji kolejnych tarć wokół jej budowy. Niby wszyscy wiedzą, że jest konieczna, jednak proponowane przez GDDKiA warianty jej przebiegu co i rusz napotykają na opór ze strony mieszkańców, przyrody czy różnorakich organizacji.
- A szczególnie mieszkańcom Wesołej, którzy pobudowali się w pasie zarezerwowanym na obwodnicę. To im polecamy rozdział 3 spec-ustawy, czyli o przymusie sprzedaży GDDKiA ich nieruchomości.

Program 3 + Liczna Rodzina został uchwalony przez radę miasta Garwolin w 2010 roku. Adresowany jest do rodzin, które składają się z rodziców oraz trojga lub więcej dzieci będących na ich utrzymaniu. Umożliwia skorzystanie z niższych cen biletów na imprezy kulturalne oraz wstępu na imprezy sportowe zamieszkujące w Garwolinie rodziny, bez względu na dochody, dzięki kartom wydawanym przez urząd miasta.
- To tak skomplikowane, że w Mińsku nie przejdzie.

Gmina Łaskarzew może pochwalić się własnym godłem. W herbie na błękitnym tle w centrum tarczy umieszczone są złote kłosy zbóż, a poniżej skrzyżowane klucz i miecz.
- Wszystko przyziemne, a nie tak kosmiczne jak mińskie.