Spady medialne

Przy ul. Piłsudskiego 2 w Mińsku Mazowieckim, w sąsiedztwie nowoczesnego budynki Miejskiej Biblioteki Publicznej, znajduje się parterowy, drewniany budynek, który od lat popada w ruinę. Co na to wszystko burmistrz Marcin Jakubowski?
- Jak to co? Kto w ogóle tyka szanownego Marcina,kiedy on ma  myśli... dalekosiężnie.

Choć mamy kryzys, gmina Cegłów przeznacza ogromne środki finansowe na inwestycje. W budżecie 2013 roku po raz pierwszy wydatki przekroczyły 20 mln złotych. Napawa to wójta Marcina Uchmana dumą i – jak sam mówi – cieszy jego serce.
- A 40-tysięczny Mińsk cieszy 26 milionów...


Niebawem miński plac targowy stanie się nowoczesnym obiektem handlowym. Niebawem rozpocznie się też batalia o to, kto i co i gdzie ma sprzedawać.
- Batalia już trwa. Po otwarciu będzie wojna.

Mieszkańcy Michałowa (gm. Halinów) nie mogą spać spokojnie. Na granicy z gminą Zielonka warszawskie MPO chce im pod nosem wybudować sortownię śmieci z kompostownią i możliwością składowania odpadów.
- Z prywatnym może by sobie poradzili, ale z warszawsko-samorządowym – przenigdy.

Pogodzili się z faktem, że ich szkoła będzie tylko filią innej. Ale za nic w świecie nie chcą, by ich dzieci miałyby uczyć się w Zespole Szkół w Latowiczu. Chcą natomiast, proszą o to, a nawet żądają, by filię utworzyć przy szkole w Wielgolesie.
- Nie wypada pytać – dlaczego lub przez kogo tak dębianie nie lubią latowiczan

Plebiscyt wygrał Zbigniew Paczóski, który zdobył 8649 głosów i tytuł „Człowieka Roku 2012 w Regionie” . Wysoki wynik w plebiscycie osiągnął także poseł Marek Sawicki (5384 głosy). Na najniższym miejscu podium znalazła się Janina Ewa Orzełowska (1248 głosów).
- Poseł Mroczek zyskał uznanie 8 osób. Szkoda...obwodnicy!

Anita Gargas zdradziła sekrety swojej pracy w terenie, kilkukrotnych wyjazdów do Smoleńska, zapowiedziała też dalsze produkcje filmowe i zaapelowała o rozpowszechnienie „Anatomii upadku”, nie tylko wśród znajomych w kraju, ale również za granicą.
- Szczególnie za granicą. Jak najdalszą...