Spady medialne

Żadna z obietnic wyborczych ówczesnego kandydata na burmistrza Mińska Mazowieckiego nie jest przypominana częściej niż ta dotycząca wprowadzenia w Mińsku Mazowieckim wspólnego biletu warszawskiego ZTM i Kolei Mazowieckich.
- I owszem. Najpierw gada jak najęty, pokazuje foty z Gronkiewiczową, wygrywa wybory i... woda w gębę. Trzeba go rozśmieszyć, to powie prawdę, że... kłamał.

Przypomnijmy, kombatanci mają dziś po 80 i więcej lat i za nic nie chcą spocząć na laurach. Chcą nadal brać aktywny udział we wszystkich uroczystościach, tylko trzeba im trochę pomóc. Trzeba tylko chcieć!
- A chcieć to móc pomóc, by nie spoczęli na laurach... wiecznych. I tak wkoło Macieju.


Co tam będzie? Jest to komora pod przyszłą fontannę z 29 dyszami. Okazała, podświetlana fontanna ma być głównym elementem na placu. Nowa nawierzchnia, która zostanie
położona przed pałacem oraz remont głównej alejki miejskiego parku i modernizacja całego dziedzińca mają nadać temu miejscu reprezentacyjny wygląd.
- No, to i nowa dyrekcja musi być reprezentacyjna. Tylko czy jej dysz wystarczy...

Po przeczytaniu wypowiedzi ministra Bogdana Zdrojewskiego i byłego ministra Janusza Onyszkiewicza statystyczny mieszkaniec Sulejówka zadaje sobie oczywiste pytanie: skoro
dla upamiętnienia Marszałka wszyscy chcą tak dobrze, to dlaczego do tej pory wychodzi tak źle?
- Na wszelki wypadek, bo jeśli modniejszy będzie narodowy Dmowski, to po co komu muzeum w Sulejówku.

Mieszkańcy ulic przyległych do Grzeszaka nie chcą być mińszczanami drugiej kategorii. Ostatnio złożyli skargę na pracę burmistrza Marcina Jakubowskiego. Podczas sesji radni sami przyznali, że za mało zrobili dla mieszkańców tego osiedla.
- Radni przyznali, że burmistrz nie zrobił NIC i tyle samo zrobi w najbliższym czasie.

Choć od wybuchu Powstania Styczniowego minęło 150 lat, pamięć pozostała. Społeczność Mińska Mazowieckiego upamiętniła powstańców podczas kilkudniowych obchodów.
- Była nawet wymuszona na burmistrzu uchwała, która jednak nie pomogła imprezom, bo  frekwencja była vipowska.