Spady medialne

Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój program wyborczy dla Mińska, który opiera się na 4 filarach - Miasto mieszkańców, Miasto z przyszłością, Zielone miasto oraz Miasto w Metropolii.
– A gdzie miasto klakierów, kolesiów, drugiego sortu i obszczymurków... Zapomnieli, ale ludzie im przypomną...


W Mińsku Mazowieckim o reelekcję na stanowisko burmistrza będzie się ubiegał Marcin Jakubowski. Jego kandydaturę poparły nie tylko partyjne środowiska Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej tworzące wspólne listy Koalicji Obywatelskiej, ale również liderzy organizacji społecznych, kombatanci, a nawet lokalni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
– Nagrali się jako rzecznicy wszystkiego i wszystkich, a przecież wiadomo, że mogą wchodzić w d... tylko sami i na własną odpowiedzialność

Zdesperowani mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. Jak poinformował na spotkaniu komisji Marcin Pietrusiński, tego lata sąsiedzki patrol namierzył osobę wypompowującą ścieki na pole. Zaskoczenie było spore, bo był to mężczyzna, który często zabierał publicznie głos w sprawie ochrony środowiska...
– I w Halinowie najciemniej pod latarniami

Nasz rodowity naturszczyk Janek Himilsbach został przypomniany poprzez przygotowane przez Muzeum Ziemi Mińskiej i rozdawane kupującym lizaki w formie koła ratunkowego symbolizującego znakomitą rolę aktorską Janka w filmie Rejs
– Iwan był w ogóle znakomity, szczególnie wobec pożyczających mu kasę na uśmierzanie bólu istnienia

Ulotka radnego Łukasza Lipińskiego WSZYSTKO ZROBIŁEM JA. Gdy ją czytałem miałem wrażenie, że nie potrzebna nam rada 21 osób, nie potrzebny nam urząd. Wystarczy on – Superman!
– Raczej SUPER LIPA...

Z jednej strony wysypisko, z drugiej kurniki, z trzeciej linia energetyczna… Co będzie z czwartej? Elektrownia atomowa?
– Atomowa, jak atomowa, ale jakaś węglowa może też uprzyjemnić życie

Kurcze, w Kałuszynie jak była zbiórka krwi to burmistrz angażował się osobiście. Jego poplecznicy z wiosek przyjechali aby honorowo oddać krew. W Mrozach władza jakoś nie kwapi się do promowania tego typu wydarzeń. Czy burmistrz i przewodniczący Mrozów zaszczycili swoją obecnością to wydarzenie?... Może nasza władza z przyczyn zdrowotnych nie może oddać krwi.
– Soszyński już za stary, by cokolwiek oddawać...

Pod Wierzejkami już nie wolno parkować. Policja na razie poucza, ale już wkrótce posypią się mandaty. Po krótkiej i sympatycznej rozmowie dowiedziałem się od pana policjanta, że to kaprys wysoko postawionego urzędnika gminy Mrozy. Oczywiście nie zdradził kto to taki, ale można się domyślać co to za szycha.
– Szycha jeździ teraz po wsiach i pluje na swoich krytyków. Niektórym aż czerwienieją nosy...