Spady medialne

Zakład Tworzyw Sztucznych Artgos, w którym udziały ma skarb państwa dostarczył „Naszemu Dziennikowi” partię 200 tys. różańców. W zamian mógł się reklamować na łamach gazety.

– Barter promocyjny? Czemu nie. Zamiast różańców weźmiemy bardziej przyziemne fanty...


Już teraz w internecie nie brakuje zgryźliwych komentarzy dotyczących decyzji radnych /o zakazie handlu nocnego alkoholem/. Internauci m.in. zwracają uwagę, że rada miasta chyba bardzo troszczy się o obroty supermarketu w Stojadłach.

– A może któryś załatwił sobie tam pracę... po wyborach. Obroty na pewno wzrosną

Chodnik przed biblioteką był bardzo smutny i należało dodać mu blasku. Wtedy pomyślałam o utworzeniu takiej alei.

– Budynek też nie przypomina szkoły artystycznej... Może jakiś gwiezdny mural...

To się nazywa polityczny standard – niby poseł Milewski załatwił kasę na oddział ginekologiczno-położniczy w mińskim szpitalu, ale na korzystanie z jego usług się nie zdecydował. Widać publiczne nie takie cudowne, skoro skorzystał z oferty placówki niepublicznej.

– Bo jest w remoncie. Oczywiście oddział, a nie poseł

Parafrazując Pana Trzaskowskiego, po co Mobilis skoro jest...? Sprzedać było komu, a teraz PO i PSL chowają głowę w piasek.

– Wstyd jak cholera, ale na pewno nie żydkom. Zarobili i spieprzyli... Jak zwykle

W Mińsku nie ma darmowej komunikacji, bo płacą użytkownicy SPP. Gdyby przeznaczać nagrody z UM na drogi byłoby kilka ulic więcej.

– A w magistracie płacz i zgrzytanie zębów...

Kolejny blok – kolejni mieszkańcy – kolejne samochody. Ciekawa jestem czy miasto ma jakąś strategię albo taktykę związaną z przybywającą w lawinowym tempie liczbą samochodów w mieście.

– Taktyka jest taka, żeby nie wpuścić do centrum żadnego auta

To jest tak jak z innymi budynkami/instalacjami użyteczności publicznej. One poza dostarczaniem zabawy czy możliwości tworzą też klimat miasta. Mnie podoba się to oświetlenie, wpisuje się w filozofię polotu i finezji w tym nudnym mieście...

– Każdy by doświetlał, jakby zapomniał, że najciemniej pod latarnią

Opozycja dzisiaj nie ma zbyt wielu możliwości dotarcia do bardzo szerokiego społeczeństwa ze swoim przekazem, ale poza mediami są też spotkania z ludźmi.

– Opozycja nie ma możliwości? A kto przesiaduje dzień i noc w TVN-ach