Spady medialne

W nowym zarządzie powiat miński będzie reprezentowany przez dwie osoby: przeze mnie i wójta gminy Cegłów. (...) Mamy szansę przy tych kluczowych decyzjach, które w przyszłości będą dotyczyć metropolii warszawskiej, odegrania w końcu poważniejszej roli.

– Wpływ? Bez Gronkiewicz-Waltz? Żaden, jak zresztą z nią


Wandalizm trzeba tępić. Jeśli ktoś był świadkiem TWEGO aktu wandalizmu, bardzo proszę o kontakt. Zapewniam anonimowość.

– Donoście, donoście na SWÓJ akt wandalizmu

Mimo, że kiedyś było byle jak w okolicy tego stawu parkowego, to staw był prawdziwym stawem z roślinnością, żyjątkami wodnymi, ślimakami różnej maści i rybami, a teraz jest protezą stawu, bo głębokością przypomina poziom wody w kuchennej misce.

– Bez przesady, podobno ryby lubią płytkie i ciepła dna

W związku z pojawiającymi się nierzetelnymi i nieprawdziwymi informacjami prasowymi dementuję pogłoski o rzekomo przegranym procesie sądowym z firmami Plesmar i CHM Obras e Infraestructuras, które budowały Miejską Szkołę Artystyczną.

– No ten Jakubowski nie ma dobrej prasy... Cały czas pisze nieprawdę, a on pisze sprostowania DO SIEBIE...

Burmistrz zapowiedział, że jeśli wiadukt nie powstanie, skieruje sprawę do sądu. Wspierali mnie radni, mieszkańcy i parlamentarzyści. Pod petycją do PKP zebraliśmy ponad 1200 podpisów – zaznacza Jaszczuk.

– No i wyszedł wiecheć z buta butnego eunucha

Utwór, która ma rym i rytm. To cechy poezji utrwalone tradycją trwającą kilka tysięcy lat. Dziś kontynuuje ją może kilka procent piszących – uważa Tomasz Witkowski.

– Poeta potrafi na biało i rymem. A z rytmem trzeba cały czas, bo zamiast tworzenia wyjdzie pieprzenie... farmazonów

Każdy normalnie pracujący człowiek, musi stać się niewolnikiem kredytowym, aby kupić mieszkanie. Natomiast ktoś, kto olewa sprawę, dostaje mieszkanie za darmo. I to nówkę. A później wszystkie opłaty eksploatacyjne też będą pokrywane z naszych. Zupełnie nie rozumiem tego systemu.

– Bo to jest socjalizm przykryty gównem kapitalizmu

Zastał miasto zielone... a zostawił ogołocone... Ciekaw jestem, czemu ma służyć kolejna wycinka drzew pod starostwem... że niby drzewa są chore i mogą runąć... to pewnie niedługo szykuje się kolejna wycinka drzew przed ośrodkiem zdrowia... i co dalej?

– Tak oto wyrósł nam Marcin I Sraczkogoły

Czy figury geometryczne mogą opisać świętość? Według Krzysztofa Sokolovskiego kształty te mogą być niczym nuty, które w każdym zagrają inaczej. Mogą również stać się uniwersalnym językiem do oddania sensu człowieczeństwa.

– Szkoda, że homo sapiens ma tak mało geometryczne  kształty