Spady medialne

Owsiak ujawnił, że pensja, którą dostaje na rękę, nie przekracza trzykrotnej średniej krajowej. Jednocześnie podkreślił, że nie pracuje w Fundacji WOŚP, ale jest szefem spółki Złoty Melon, która wspiera działalność WOŚP.

– Jak to wspiera... Zarabia na orkiestrze miliony, podobnie jak kilka innych firm rodziny Owsiaków


W kategorii prezydent/burmistrz miasta tytuł Samorządowca Roku 2017 oraz poparcie 74% głosujących zdobył Marcin Jakubowski burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

– A on o tym w ogóle nie wiedział... Może nawet nie chciał...

Smog z samochodowych spalin w Mińsku? To jest żart jakiś? W Warszawie to tak, ale w Mińsku? Kontrolujcie piece, czy ludzie szajsem nie palą, a samochody zostawcie w spokoju, bo to nie jest źródło problemu.

–  To na pewno nie jest pieszy lub rowerzysta

Nie wiem, czy należy gratulować panu Milewskiemu, czy współczuć, osobiście miałbym problem, żeby wytrzymać w tym europejskim towarzystwie choćby 2 dni i wysłuchiwać mądrości w rodzaju rewelacji mińskiego lewackiego matołka.

– Matołek z Mińska? Któż to może być?

Śmigłowiec W-3 Sokół lądował awaryjnie we wtorek w okolicach Kałuszyna. (...) Mamy chyba w powiecie trójkąt bermudzki... O, przepraszam kałuszyński.

– To trójkąt wojskowy, bo samorządowy spina Mińsk, Kałuszyn i Mrozy

Te śmietniczki są zupełnie innego rodzaju niż reszta. Nałożenie na nich tych „czapek”, które są na betonowych zepsuje cały efekt estetyczny. Tymczasem wrony robią, co robią, i przez nie ulica wygląda tak, jakbyśmy w ogóle nie sprzątali

– Gibała wie, co mówi, tylko kto te czapeczki kupił i za ile...

Podczas ostatniej sesji rady miasta przewodniczący Marian Makowski zwrócił uwagę na zaśmiecenie terenu wokół byłego kina Światowid. Radny twierdzi, że zaśmiecona przestrzeń psuje cały urok wyremontowanej ul. Bulwarnej.

–  Gdyby  miasto kupiło teren, nie byłoby czczego gadania

Burmistrz Marcin Jakubowski zauważył, że koncepcja urządzenia parku jest uzgodniona z konserwatorem zabytków, ten zaś uznał, że ścieżka nie będzie utwardzana.

– Niech się potopią... oby nie gawrony

– Byłem świadkiem, przy urzędzie zresztą, gdy człowiek przechodził nad łańcuchami, bo górne były pozrywane. Przechodził, zaczepił o dolny i przewrócił się na środek jezdni. Poleciał na twarz - bez przenośni...

– To może osłupkować na wzór stolicy – oczywiście

Jak się okazało przebudowa biblioteki przynosi już rezultaty. (...) mieszkańcy przychodzą z samej ciekawości. Chcą zobaczyć, jak budynek wygląda po remoncie... i przy okazji wypożyczają książki.

– Ile trzeba włożyć, by ludzie wreszcie zaczęli czytać

Ludzie są pomysłowi i potrafią na czas kontroli wywieźć zwierzęta do znajomych, a gdy sprawa ucichnie, przywożą je z powrotem. Już mieliśmy taki przypadek z krowami.

– Jaszczuk wie wszystko, tylko niewiele chce zrobić. Wybory za pasem...