Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Łoś w Legaczu

W Legaczu doszło do zderzenia samochodu osobowego z łosiem. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 1 lutego około godziny 17.30 na DK-50.

Autor: (kpp)

Półroczny SPEED

Ponad 580 ujawnionych wykroczeń i 398 przekroczeń prędkości, 500 nałożonych mandatów, 33 zatrzymane dowody rejestracyjne, 2 pijanych kierowców i jeden na zakazie. To efekty zaledwie tygodnikowych działań policjantów z mazowieckiej grupy SPEED, która liczy sobie już pół roku.

Autor: (kpp)

Stłuczka z autobusem

W sobotę 1 lutego na skrzyżowaniu ulic Chopina i 1 Maja w Kałuszynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem.

Autor: (kpp)

Szukali smogu

We wtorek 28 stycznia w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. SMOG. Ukierunkowane były na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. W tym celu policjanci korzystają z urządzeń kontrolno-pomiarowych, tj. analizatorów spalin i dymomierzy.

Autor: (kpp)

Nadal oszukują

Od wielu miesięcy policjanci wspierani przez lokalne i ogólnopolskie media prowadzą kampanię informacyjną dotyczącą przestępstw popełnianych na seniorach. Mowa tutaj o oszustwach, w których wykorzystywana jest metoda na wnuczka lub na policjanta.

Autor: (kpp)

Szukają wandali

Policja poszukuje sprawców uszkodzenia pomnika Pamięci Bohaterów Polskich z 1939 roku w Milewie w gminie Kałuszyn. W ramach tego postępowania mundurowi zwracają się z apelem do wszystkich osób, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za ten czyn. Wszelkie dane można zgłaszać pod numerem telefonu posterunku w Kałuszynie – 25 757 67 77. Można też zadzwonić do dyżurnego komisariatu w Mrozach – 25 757 41 77. Policja zapewnia anonimowość.

Autor: (kpp)

Spalone poddasze

W czwartkowy wieczór 23 stycznia w Sulejówku miał miejsce pożar murowanego budynku mieszkalnego. Osoby zamieszkujące obiekt położony przy ul. Wiosennej opuściły go o własnych siłach przed przybyciem na miejsce zastępów straży pożarnych. Ratownicy po ponad czterogodzinnej akcji ugasili ogień. W wyniku pożaru spaleniu w całości uległo poddasze wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku.

Autor: (kpp)

Konik ugaszony

W Nowym Koniku przy ul. Terespolskiej doszło do pożaru budynku gospodarczego, który został zaadaptowany na mieszkalny. Ogień pojawił się rano 25 stycznia i po ponad trzygodzinnej akcji został opanowany przez strażaków. W działaniach gaśniczych wzięło udział 19 ratowników PSP i 46 z OSP.

Autor: (kpp)

Wyszli do seniorów

Policjanci mińskiej komendy oraz strażnicy miejscy prowadzili profilaktyczną akcję wśród seniorów. Z okazji święta babć i dziadków spotykali się ze starszymi osobami, rozdając im przygotowane wcześniej ulotki. Zawierały one rady związane z bezpieczeństwem. Wyjaśniono, jak zachować się w przypadku próby oszustwa na wnuczka, jak ustrzec się przed kradzieżą, co robić w sytuacji przemocy oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze.

Autor: (kpp)

Ogień na śmierć

W Kałuszynie miał miejsce pożar, w którym zginęła jedna osoba. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 22 stycznia przy ul. 1 Maja. Ogień, który objął część budynku mieszkalnego, został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku pożaru śmierć poniósł mieszkaniec budynku.

Autor: (kpp)

Butle na wynos

Przed kilkoma dniami na terenie jednej z mińskich firm budowlanych miała miejsce kradzież. Łupem złodziei padły butle gazowe wraz z wózkiem do ich przewożenia, przewody gazowe oraz agregat do malowania. Straty wyniosły 1400 złotych. Pokrzywdzony przekazał policji informacje mogące pomóc w ustaleniu podejrzanych o ten czyn.

Autor: (kpp)

Owoce karnawału

Policjanci z drogówki prowadzą wzmożone działania związane z trwającym karnawałem. Zwłaszcza w weekendy prowadzą nasilone kontrole podróżujących drogami powiatu mińskiego. Częstsze sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego pojazdów, w tym aktualnego przebiegu, weryfikacja uprawnień do kierowania to główne założenia prowadzonych działań.

Autor: (kpp)

Psie nauki

Dzielnicowy miasta i gminy Kałuszyn młodszy aspirant Robert Bucholski prowadzi akcję informacyjną wśród właścicieli psów. Jest to związane z wieloma sygnałami od mieszkańców, że po mieście biegają bezpańskie psy, co stanowi zagrożenie zwłaszcza dla najmłodszych.

Autor: (kpp)

Zatrzymany w Kałuszynie

Policjanci z Mrozów zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę. Do ujęcia doszło 24 stycznia kilka minut po 11:00 w Kałuszynie. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu.

Autor: (kpp)

Promile na Szkolnej

Policjanci z Halinowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Stało się to w środę 22 stycznia ok. 13:00 na ulicy Szkolnej w Dębem Wielkim. Jadący Fordem mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec gminy Dębe Wielkie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

Autor: (kpp)

Złamał zakaz

Funkcjonariusze mińskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który poruszał się samochodem pomimo zakazu

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [182]