Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Szóstka na Kurpiach

W strugach deszczu uczniowie klas: IVa, IVb, IVc oraz Vd pod opieką Jadwigi Mejer, Mirosławy Mariańczyk, Lucyny Blacharskiej, Elwiry Czyż oraz Grety Baltaziuk- Gałązki wyruszyli na przedwakacyjny wypoczynek na Podlasie.

Autor: (jaz)

Parkowe czytanie

Miński MDK wraz z początkiem wakacji inauguruje akcję „Parkuj z książką”.

Autor: (jaz)

Gry świąteczne

W ramach Dni Powiatu Mińskiego odbył się turniej sportowy o puchar starosty mińskiego, a właściwie mecze gimnazjów i szkół średnich w trzech dyscyplinach sportowych – piłce nożnej, koszykówce ulicznej oraz mikstach siatkarskich.

Autor: (jaz)

Wraca Mazowianka

Była słynna w PRL, ale w nowych czasach jej właściciele woleli przy ul. Piłsudskiego 32 Bar pod strzechą.

Autor: (jaz)

Apel PGK

Poświęcili wiele pracy, aby ukwiecić miasto. Cel był zbożny, gdyż każdy lepiej czuje się w otoczeniu zieleni i kwiatów. Ich kolorystyka i różnorodne formy na klombach, w donicach i skwerach sprawiają radość, dogadzając naszemu poczuciu piękna i estetyki.

Autor: (jaz)

Chrościce rodzinne

W Chrościcach znowu była okazja, aby się spotkać i miło spędzić czas w gronie rodzinnym.

Autor: (jaz)

TVP w Szóstce

Mińska Szóstka, współpracując z TVP Warszawa reprezentowanym przez Ewą Sumisławską, wzięła udział w nowym telewizyjnym przedsięwzięciu zorganizowanym w ramach internetowego teatru TVP dla szkół.

Autor: (jaz)

Turcy w Mińsku

W czwartek, 13 czerwca 2013 r. starostwo powiatowe w Mińsku odwiedziła grupa uczniów i nauczycieli z tureckiego miasta Bursa.

Autor: (jaz)

Pokaz LaFlaca

W sali kameralnej MDK pokazało się Studio Tańca La Flaca 21-letniego Kuby Chocholskiego. Kuba zaczął tańczyć od 11 roku życia w Studiu Artystycznym Metro przy teatrze Buffo, a potem w zespole Akcent oraz Caro Dance, uczęszczał do Wieczorowej Szkoły Baletowej i prowadził szkolny zespół Maliku. Aktualnie tańczy w warszawskiej grupie Art Dance Complex, która wygrała ogólnopolski turniej tańca nowoczesnego Transformacje we Włocławku i była trzecia w tańcu modern.

Autor: (jaz)

Woda do poprawki

Mińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowało zmianę regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków.

Autor: (jaz)

Studium atestów

Tradycyjnie gala wręczenia międzynarodowych certyfikatów językowych była świętowaniem Dnia Dziecka, który w SJO trwa cały tydzień.

Autor: (jaz)

Szóstka na zlocie

W Gnieźnie odbył się XXI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Szkołę Podstawową nr 6 w Mińsku reprezentowało czworo uczniów z dwiema nauczycielkami – Emilią Padzik i Agnieszką Leszczyńską.

Autor: (jaz)

Michałki w deszczu

Piąty parafialny festyn rodzinny Michałki nie miał w tym roku szczęścia. Właściwie trudno mówić, że był, bo scena świeciła pustkami, a plac bez gumiaków nie nadawał się do spacerów.

Autor: (jaz)

Zalew na wystawie

Na molo w Serocku oraz w Pałacu w Nieporęcie można zobaczyć fotografie Jeziora Zegrzyńskiego.

Autor: (jaz)

Gliński w Mińsku

Komitet PiS w Mińsku zaprasza na debatę społeczną z prof. Piotrem Glińskim, znanym socjologiem i ekonomistą.

Autor: (jaz)

Pokolenia w Dąbrówce

W ramach współpracy pokoleń oraz w celu podkreślenia znaczenia seniorów w życiu lokalnym dyrektor MOPS w Mińsku wspólnie z dyrektorem Sławomirem Domańskim organizują wydarzenie teatralno-muzyczne „Spotkanie pokoleń”, które odbędzie się 18 czerwca br. o godz. 14.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      146   |   147   |   148   |   149   |   150      »      [158]