Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Policjant, który pomógł

Trwa 12. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jego istotą jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Autor: (kpp)

Przedszkole po kielichu

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który bez należytych zabezpieczeń przewoził dziecko w samochodzie. Został on zauważony w Targówce – styl jazdy Skody szybko przyciągnął uwagę funkcjonariuszy. Kiedy policjanci przystąpili do kontroli, zauważyli, że 45-letni mężczyzna przewozi małe dziecko bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że jest to jego córka, którą chce zawieźć do przedszkola. Mundurowi wyczuli też od niego woń alkoholu, a alkomat wykazał 1,2 promila.

Autor: (kpp)

Odnalazł po służbie

Sierżant Adrian Świątek wykazał się zaangażowaniem także po służbie. Odnalazł on zaginionego pacjenta mińskiego szpitala, który oddalił się z izby przyjęć. Wcześniej, jeszcze podczas służby, nie odnalazł on 72-latka, ale wracając do domu bacznie przyglądał się okolicy, w której mógł poruszać się zaginiony. I rzeczywiście policjant w Wiciejowie zauważył 72-latka. Zabrał go do swojego domu, żeby się ogrzał, a następnie wezwał służby ratunkowe, które udzieliły mężczyźnie dalszej pomocy.

Autor: (kpp)

Wynajem pod śmieci

Niedawno mundurowi udaremnili kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów. Miało to miejsce na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych, a także opuszczonych hal magazynowych i pustostanów. Często są to odpady niebezpieczne, czyli m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, baterie, resztki farb, lakierów czy rozpuszczalników, środki ochrony roślin.

Autor: (kpp)

Pijane akumulatory

Niespełna kilkunastu minut potrzebowali policjanci, aby zatrzymać trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież akumulatorów. Całe zdarzenie miało miejsce w sobotę 23 lutego. Wtedy mundurowi otrzymali zgłoszenie, że sprzed jednego ze sklepów z częściami do maszyn zostały skradzione akumulatory, a właściciel ujął jednego ze sprawców. Szybko stawili się na miejscu i zatrzymali 28-letniego mińszczanina, który miał ponad 1,8 promila alkoholu. Otrzymali też rysopisy pozostałych sprawców, których niedługo zauważyli przy ul. Kościuszki. Jak się okazało 32- i 37-latek także byli pijani – obaj mieli ponad 2,5

Autor: (kpp)

Zgubił i wpadł

W nietypowy sposób wpadł mieszkaniec Halinowa, który w swoim domu ukrywał narkotyki. Kiedy przyszedł do komisariatu, aby zgłosić zagubienie dokumentu, mundurowi zauważyli, że jest on czymś odurzony. Jak się okazało, 23-letni mężczyzna był znany policji, która podejrzewała go o posiadanie narkotyków. Teraz nadarzyła się okazja, by to sprawdzić, ponieważ halinowianin przyznał, że w jego domu znajdują się środki odurzające. Kryminalni postanowili potwierdzić tę informację. I rzeczywiście – w łóżku podejrzanego znaleźli 13 torebek zawierających susz roślinny zielonego koloru. Badania potwierdziły, że jest to marihuana &ndash

Autor: (kpp)

Odbił w pieszego

W ostatnim dniu lutego doszło do groźnego wypadku na ul. Warszawskiej w Mińsku. Na wysokości siedziby Zarządu Dróg Powiatowych kierowca osobowej Skody z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne, od których się odbił i uderzył w 32-letniego pieszego. Elementy uszkodzonej bariery uderzyły też w zaparkowanego na parkingu Forda. Poszkodowany pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Autor: (kpp)

Otwarty dzielnicowy

Mieszkańcy rejonu IV w Mińsku Mazowieckim mają nowego dzielnicowego. Został nim starszy sierżant Kamil Dąbrowski, który zastąpił na tym stanowisku aspiranta sztabowego Marcina Zerę. Przypomnijmy, że obszar działania, o którym mowa, w przybliżeniu ograniczony jest ulicami Siennicką i Kazikowskiego oraz Warszawską i Limanowskiego.

Autor: (kpp)

Z siekierą na żonę

Sceny jak z filmu „Lśnienie” Stanleya Kubricka rozegrały się w Halinowie. 32-letni mężczyzna groził swojej żonie i próbował za pomocą siekiery dostać się do zamkniętego domu, niszcząc drzwi i okno. Wezwani na miejsce policjanci zapobiegli tragedii i zatrzymali mężczyznę, który jeszcze próbował uciekać.

Autor: (kpp)

Zasadzka przy koparce

Policjanci z Mrozów zatrzymali czterech podejrzanych o kradzież 160 litrów oleju napędowego i 20 litrów oleju hydraulicznego. Ściągali oni paliwo z koparek, które pracowały przy robotach kanalizacyjnych na terenie gminy Mrozy.

Autor: (kpp)

Potrójny poślizg

Piątkowy poranek był świadkiem wielu niebezpiecznych wydarzeń na drogach powiatu mińskiego. Oblodzona jezdnia nie stwarzała dobrych warunków do jazdy, o czym przekonali się uczestnicy wypadku w Hucie Mińskiej. Doszło tam do zderzenia trzech pojazdów. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący dostawczym Fiatem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącą z naprzeciwka Toyotą, następnie w pojazdy uderzył kierujący Volvo.

Autor: (kpp)

Rozpoznała na wnuczka

Od kilkunastu dni do policjantów z Sulejówka docierały sygnały, że na ich terenie dochodzi do prób wyłudzeń pieniędzy metodami na wnuczka czy na policjanta. Po podjęciu wielu działań prewencyjnych, udało się wreszcie zatrzymać jednego z oszustów. Rozpoznała go kobieta, której odebrał pieniądze. Policjanci ustalili, że chodzi o 22-letniego mieszkańca gminy Halinów, którego zatrzymano. Przedstawiono pięć zarzutów oszustwa, do czego  mężczyzna się przyznał.

Autor: (kpp)

Kałuszyński posiadacz

Policjantom z Mrozów podejrzany wydał się osobowy Volkswagen, zaparkowany późnym wieczorem na środku dworca PKS w Kałuszynie. Postanowili sprawdzić ten pojazd. W środku zastali czterech mężczyzn, którzy zachowywali się nerwowo i podejrzanie, szczególnie jeden z nich – 17-letni mieszkaniec Kałuszyna.

Autor: (kpp)

Wynajem pod śmieci

Niedawno mundurowi udaremnili kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów. Miało to miejsce na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych, a także opuszczonych hal magazynowych i pustostanów. Często są to odpady niebezpieczne, czyli m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, baterie, resztki farb, lakierów czy rozpuszczalników, środki ochrony roślin.

Autor: (kpp)

Samochodowi wandale

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na ul. Olsztyńskiej w Mińsku uszkodzili kilkanaście samochodów. Do zdarzenia doszło po północy, z niedzieli 24 lutego na poniedziałek. Skierowani na miejsce policjanci szybko zauważyli i zatrzymali sprawców – mińszczan w wieku 24 i 25 lat.

Autor: (kpp)

Zabił i uciekł

Na drodze między Kołbielą a Wolą Sufczyńską doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Zdarzenie miało miejsce 7 lutego, prawdopodobnie między godziną 17:30 a 17:40. Ofiarą jest 62-letni mieszkaniec Woli Sufczyńskiej, który prawdopodobnie prowadził koło siebie rower z zakupami.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9      »      [160]