Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Razem po euro

Gmina Halinów aktywnie przygotowuje się do nowego okresu rozwoju. Właśnie podpisał porozumienie z Warszawą dotyczące ścisłej współpracy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli wspólnych starań o środki unijne. Dzięki temu Warszawa i okoliczne gminy będą mogły realizować wspólne przedsięwzięcia w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Droższa woda

W poniedziałek, 3 marca na 44 sesji Rady Miejskiej w Halinowie radni uchwalili nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Autor: (jk)

Mistrzowie rakietki

Otwarty turniej tenisa stołowego w Halinowie rozegrano z udziałem 90 zawodniczek i zawodników z Dębego Wielkiego, Mińska, Ostrołęki, Poświętnego, Tłuszcza, Warszawy i Ząbek.

Autor: (rg)

PIT w urzędzie

Gmina Halinów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy nie chcą bądź nie mogą dojechać do mińskiej Skarbówki z zeznaniem podatkowym.

Autor: (jk)

Zimowe kuszenie

Takiego zainteresowania najmłodszych mieszkańców nie spodziewały się ani władze gminy, ani sami organizatorzy gminnych ferii. Aż 220 dzieci zgłosiło się do uczestnictwa w akcji „Zima w Mieście”, czyli feryjnych półkolonii. To ponad 80 osób więcej niż w zeszłym roku…

Autor: (jk)

PITy w Halinowie

Jednym z ważniejszych źródeł dochodów gminy są wpływy z tytułu podatku od osób fizycznych, czyli z tzw. PIT-u.

Autor: (jaz)

Halinów na hali

W środę, 12 lutego 2014 r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Halinowie odbył się turniej piłki nożnej halowej dla uczniów szkół podstawowych gminy Halinów i okolic.

Autor: (red)

Łady przestrzenne

Mieszkańcom Okuniewa i władzom gminy Halinów od dawna śni się po nocach firma asenizacyjna Marka Bakuna. Nie ma obrad miejskich radnych bez pytań o aktualne działania i rozwój sytuacji. Wszystko przez należące do zakładu składowisko odpadów w Okuniewie, które uprzykrza życie mieszkańców. Według gminnego prawa nie powinno tam istnieć, jednak sejmik wojewódzki ma wobec tego miejsca inne plany.

Autor: Justyna Kowalczyk

Niezależni do rewizji

W halinowskiej radzie miejskiej zawiązał się nowy klub radnych. Niezależni Samorządowcy już w listopadzie próbowali dostać się do komisji rewizyjnej, by zgodnie z ustawą o samorządzie mieć tam swojego przedstawiciela. Niestety, nikt z aktualnych członków nie chce zwolnić miejsca dla opozycyjnego radnego. Sprawa jest wciąż odwlekana…

Autor: Justyna Kowalczyk

Żale w aureoli

Święta Bożego Narodzenia to czas podsumowań i rachunku sumienia. Władze Halinowawzięły to sobie do serca chyba aż nadto. Ostatnia w 2013 roku, przedświąteczna sesja rady miejskiej opływała w podziękowania i… żale, które skutecznie podgrzały atmosferę. Niosące pokój Światło Betlejemskie przekazane przez sulejóweckich harcerzy przybyło do urzędu nieco za późno…

Autor: Justyna Kowalczyk

Zagórze z ariami

Na pierwsze złote gody do Willi Zagórze zaproszono śpiewające żeńskie trio, na drugie grającego na organkach Janka Muzykanta, a tegorocznym jubilatom śpiewał nie tylko arie baryton wprost z teatru narodowego. Zdarzyły się także incydenty, kiedy to jeden ze złotych mężów nie chciał przyjąć prezydenckiego medalu, a drugi odmówił medialnej spowiedzi...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nuty życzeń

Kwiaty, dyplomy i nagrody – to tradycyjny obraz święta nauczyciela. W gminie Halinów pracowników oświaty postanowiono nagrodzić nietuzinkowo, czyli muzycznie. W piątek, 11 października Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okuniewie wypełnił więc śpiew i taniec.

Autor: Justyna Kowalczyk

Nostalgia w piosence

W ubiegłą niedzielę w Michałowie odbył się koncert „Piosenka przypomni ci”, zorganizowany w cyklu halinowskich dni muzyki Viva il canto.

Autor: (ret)

Okuniew na Rocha

I znów gród rycerza Okunia rozbrzmiał modlitwą i wesołą zabawą.

Autor: (jaz)

Złapany w siatkę

Od Halinowa do Długiej Kościelnej prewencjusze z halinowskiego komisariatu ścigali kierowcę osobowego renault, który nie zatrzymał się do kontroli.

Autor: (kpp)

Scena ognia

W sobotę, 8 czerwca, Sulejówek hucznie obchodził swoje święto. Początkowo onieśmieleni deszczem, potem już w pełnym słońcu i do późnych godzin wieczornych amatorzy rozrywki kuszeni atrakcjami, muzyką oraz śpiewem oblegali teren miejskiego targowiska.

Autor: Teresa Romaszuk

Zobacz więcej: [1]      «      16   |   17   |   18   |   19   |   20      »      [20]