Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Nuty życzeń

Kwiaty, dyplomy i nagrody – to tradycyjny obraz święta nauczyciela. W gminie Halinów pracowników oświaty postanowiono nagrodzić nietuzinkowo, czyli muzycznie. W piątek, 11 października Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okuniewie wypełnił więc śpiew i taniec.

Autor: Justyna Kowalczyk

Nostalgia w piosence

W ubiegłą niedzielę w Michałowie odbył się koncert „Piosenka przypomni ci”, zorganizowany w cyklu halinowskich dni muzyki Viva il canto.

Autor: (ret)

Okuniew na Rocha

I znów gród rycerza Okunia rozbrzmiał modlitwą i wesołą zabawą.

Autor: (jaz)

Złapany w siatkę

Od Halinowa do Długiej Kościelnej prewencjusze z halinowskiego komisariatu ścigali kierowcę osobowego renault, który nie zatrzymał się do kontroli.

Autor: (kpp)

Scena ognia

W sobotę, 8 czerwca, Sulejówek hucznie obchodził swoje święto. Początkowo onieśmieleni deszczem, potem już w pełnym słońcu i do późnych godzin wieczornych amatorzy rozrywki kuszeni atrakcjami, muzyką oraz śpiewem oblegali teren miejskiego targowiska.

Autor: Teresa Romaszuk

Brzechwiada talentów

Nasze serca – naszym dzieciom, to hasło tegorocznej Brzechwiady, zorganizowanej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Okuniewie. Święto Rodziny od dwunastu już lat integruje lokalną społeczność, która także i tym razem pokazała swą jedność, zaangażowanie i przywiązanie do małej ojczyzny.

Autor: Teresa Romaszuk

Okowy przyjaźni

Rodzinna Brzechwiada 2013 okazała się dużym sukcesem dla całej okuniewskiej społeczności.

Autor: (ret)

Rycerskie igraszki

Gminne Centrum Kultury przy współpracy ze stowarzyszeniem MSH Exploratorzy.pl zorganizowało już po raz trzeci Jarmark Okuniewski oraz Bieg Rycerza Okunia. Spotkanie, tym razem upamiętniające także 475. rocznicę nadania praw miejskich, tradycyjnie skupiło amatorów sportu, rozkochanych w folklorze muzykantów, artystów z rękodziełem oraz mieszkańców miasta i okolic, dali się ponieść zmysłowej pokusie oraz słonecznej pogodzie.

Autor: Teresa Romaszuk

Rycerski dystans

W III Biegu Rycerza Okunia rywalizowały grupy młodzieżowe oraz dorośli na dystansie 10 km.

Autor: (ret)

Hity po błocie

Podobno takiej frekwencji jeszcze w Halinowie na święcie miasta nie było. Mimo deszczu i placu pełnego błota, przed sceną w czasie koncertu zespołu Weekend zgromadziło się ok. trzech tysięcy fanów Radka Liszewskiego. Właściwie fanek, by na żywo zaśpiewać z gwiazdorem największy hit Ona tańczy dla mnie. Nie było miejsca na harce, ale i tak rozgrzali się wspólnym śpiewem i gimnastyką czyli falowaniem rękami na każda prośbę discopolowca.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Szóstki do boju

Ruszyły rozgrywki Halinowskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. Pogoda na rozgrywanie spotkań wreszcie stanęła na wysokości zadania. Emocji nie brakuje, podobnie jak ciekawych wyników, w związku z tym kibiców podczas rozgrywek pojawia się coraz więcej. Świadczy to o tym że społeczność gminy Halinów jest głodna takich inicjatyw.

Autor: (jk)

Sportowcy w mundurach

Przestępcy z Halinowa i okolic muszą uważać, bo dwóch miejscowych policjantów dysponuje niesamowitą kondycją. Dwóch starszych sierżantów, Wojciech Niedziółka i Dariusz Kozłowski z halinowskiego komisariatu ukończyło 40 maraton „Dębno 2013”.

Autor: kpp

Liga w Halinowie

Halinowska Liga Szóstek Piłkarskich startuje już 14 kwietnia tego roku. Spotkania będą prowadzone przez zawodowych sędziów i rozgrywane na Orliku przy Zespole Szkół w Halinowie.

Autor: (jaz)

Halinów cup 2013

W niedzielę, 10 marca 2013 roku, na hali sportowej w Halinowie rozegrano turniej halowej piłki nożnej „Halinów Cup 2013”. Zorganizowała go drużyna Sami Swoi Dębe Wielkie, a fundatorem nagród było Centrum Brukarskie z siedzibą w Chrośli.

Autor: (red)

Pomocna krew

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o nowotworach, które atakują mieszkańców powiatu mińskiego. Coraz więcej osób stara się też chorych wesprzeć.

Autor: (jk)

Super GCI

Zlikwidowane przez radę miejską Gminne Centrum Informacji w Halinowie zostało wyróżnione na gali Super Samorząd 2012. W podobny sposób uhonorowano zaledwie kilka jednostek w całym kraju.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      15   |   16   |   17   |   18   |   19      »      [19]