Co słychać? - Niebezpieczne rewiry

Niebezpieczne rewiry

Żołnierskie ujęcie

Żandarm z mińskiej jednostki wojskowej ujął na obwodnicy miasta nietrzeźwego kierowcę. Stało się to w czasie wolnym do służby, gdy zauważył dostawczego Fiata, poruszającego się wężykiem. Żołnierz podjął starania, aby zatrzymać pojazd, co udało się na jednej ze stacji paliw w Kałuszynie. Tam żandarm przejął kluczyki pojazdu i powiadomił policję.

Autor: (kpp)

Wszyscy wyszli

Na drodze wojewódzkiej 802 w Siennicy doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Pojazdami BMW X5, Skoda Superb oraz Opel Astra podróżowały tylko osoby kierujące i opuściły je przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Jedna z nich została odwieziona do szpitala. Ruch na drodze podczas prowadzenia działań kierowany był wahadłowo.

Autor: (kpp)

Motocyklowe przypadki

Minione dni przyniosły kilka zdarzeń drogowych, w których udział brali motocykliści. Dlatego mundurowi apelują do kierowców o rozwagę, stosowanie się do przepisów drogowych i wzajemne zrozumienie i szacunek na drodze.

Autor: (kpp)

Zginęła na pasach

W Kołbieli doszło do wypadku, który pokazał, że nawet na dobrze oznakowanych przejściach dla pieszych może dojść do tragedii. We czwartek 18 lipca około godz. 9.00 na ulicy 1 Maja w Kołbieli została potrącona 75-letnia mieszkanka gminy Kołbiel. Lotnicze pogotowie zabrało ją do szpitala, ale po kilku godzinach zmarła. W kobietę uderzył autobus prowadzony przez 47-letniego mieszkańca powiatu mińskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Autor: (kpp)

Marihuana w Grabinie

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego mińskiej komendy kolejny raz uderzyli w przestępczość narkotykową. W wyniku pracy operacyjnej ustalili, że w kompleksie leśnym w Grabinie znajduje się uprawa konopi. Zebrane informacje pozwoliły policjantom dokładnie lokalizować nielegalną plantację. Na miejscu kryminalni ujawnili kilkadziesiąt sztuk krzaków konopi w różnym stadium wzrostu.

Autor: (kpp)

Konik w ogniu

W Starym Koniku doszło do pożaru dużego warsztatu samochodowego. Natychmiast po przybyciu na miejsce strażacy rozpoczęli prowadzenie działań gaśniczych oraz obronę znajdujących się na placu innych pojazdów. Ze względu na duże zapotrzebowanie w środki gaśnicze dysponowano kolejne jednostki w tym również z Warszawy. W sumie w akcji wzięło udział 6 zastępów PSP i 9 zastępów OSP.

Autor: (kpp)

Rady wędrowników

Mińscy policjanci w ramach działań Bezpieczne Wakacje spotkali się z uczestnikami obozu wędrowników należących do skautingu katolickiego. Dominika Witek odwiedziła dzieci przebywające w gospodarstwie agroturystycznym Nad Rzeczką w Ptakach.

Autor: (kpp)

Żłobek z pancernikiem

W żłobku Jacek i Agatka zorganizowano spotkanie dzieci z policjantami. Dominika Witek wspólnie z dzielnicowym Karolem Witowskim opowiadała o swojej pracy, a maluchy mogły przymierzyć policyjne czapki, kamizelki oraz zapoznać się z wyposażeniem stróża prawa.

Autor: (kpp)

Diler z Kałuszyna

Mińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości amfetaminy, marihuany oraz tabletek extazy. 25-latek już od pewnego czasu był pod obserwacją policji, aż wreszcie postanowiono skontrolować jego mieszkanie w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Ucieczka z cmentarza

Policjanci z mińskiej komendy przeprowadzili kolejną udaną interwencję. Podczas pełnienia nocnej służby zauważyli kierującego Oplem, który z piskiem opon ruszył z parkingu znajdującego się przy mińskim cmentarzu komunalnym, po czym zaczął oddalać się w kierunku ulicy Jasnej. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po chwili stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki ochronne, ale nadal kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie porzucił pojazd i zaczął oddalać się pieszo. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został jednak zatrzymany.

Autor: (kpp)

Spalona hala

W Latowiczu doszło do pożaru hali produkcyjno-magazynowej. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że ogniem zajęta była część budynku, ale pożar rozprzestrzeniał się i zagrażał pobliskiej stacji paliw. Wcześniej z pomieszczenia ewakuowali się wszyscy pracownicy.

Autor: (kpp)

Złodziejski grill

Policjanci rozwiązali sprawę kradzieży portfela i karty bankomatowej, do której doszło pod koniec czerwca na terenie gminy Dębe Wielkie. Grupa znajomych urządziła na prywatnej posesji grilla, a po skończonej imprezie jeden z jej uczestników zauważył, że zginął mu portfel. Natychmiast zgłosił to na policję, a mundurowi zaczęli zbierać informacje, typując jako podejrzanego 36-latka z dębskiej gminy. Mężczyzna nie przyznawał się do popełnionego czynu, ale śledczy ustalili, że próbował on wypłacić pieniądze z bankomatu wykorzystując skradzioną kartę. Pojechali więc do jego domu, gdzie znaleźli utracony przedmiot.

Autor: (kpp)

Porcje amfetaminy

Policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, u którego znaleźli amfetaminę. Stało się to podczas pełnienia służby na terenie Sulejówka, kiedy przeprowadzali kontrolę osobowego Volkswagena.

Autor: (kpp)

Półkolonie z policjantem

Od kilku tygodni policjanci prowadzą prewencyjne działania pod nazwą Bezpieczne Wakacje 2019. W tym czasie podejmują wiele różnych inicjatyw, aby zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym. Jedną z nich są spotkania z młodzieżą.

Autor: (kpp)

Siedlecki huk

Huk, odgłos tłuczonego szkła i giętej blachy – tymi dźwiękami rozpoczęła się interwencja policjanta, który akurat miał dzień wolny od służby.

Autor: (kpp)

Karambol na gazie

W Dębem Wielkim na ul. Warszawskiej zderzyły się cztery pojazdy. Mundurowi ujawnili, że jeden z uczestników tego wypadku jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało niemal 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [147]